65 Yaş Üstü Ücretsiz Ulaşım Kartı Nasıl Alınır Antalya?

65 yaş üstü ulaşım kartı nasıl alınır?

www.eshot.gov.tr internet adresi üzerinden ya da Elektronik Kartlar Şube Müdürlüğü ve ona bağlı başvuru merkezlerinden 1 adet vesikalık fotoğraf (son altı ay içerisinde çekilmiş) ve Nüfus cüzdanı aslı ile şahsen müracaat etmek suretiyle yapılmaktadır. 65 yaş kartları ücretsiz olarak verilmektedir.

Antalya otobüs kartı nereden alınır?

Çallı ve Doğu Garajı kart merkezlerimize kimliğiniz ile birlikte giderek Kişiselleştirilmiş Tam Antalyakart başvurusunda bulunabilirsiniz. Antalyakart işlemlerinde kişisel başvurularda kimlik aslı ibraz edilmesi zorunludur.

Antalya Kart 65 yaş üstü ücretsiz mi?

Tramvaylarda ve kendi otobüslerinde bu kararı uygulayan Antalya Büyükşehir Belediyesi özel toplu taşıma araçlarında da bu kararı uygulatıyor. Bu hafta itibari ile toplu taşıma kartları 65 yaş olan vatandaşların kartından ücret kesilmeyecek.

65 ücretsiz seyahat kartı nasıl alınır?

Ücretsiz seyahat kartı almak isteyen 65 yaş ve üstü vatandaşların, İETT’nin www.iett.istanbul adlı resmi web sitesine girerek online başvuruda bulunması gerekiyor. Web sitesi üzerinden online başvuru yapanların kartları kısa sürede adresine postalanacak.

65 yaş üstü otobüs kartı geçerli mi?

Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olup olmadığına bakılmaksızın 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 18 yaş altı gençler ve çocuklarımız şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metro, metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş vb.) kullanamayacaklardır.

You might be interested:  Cvk Park Bosphorus Hotel Istanbul Kimin?(Çözünme)

65 yaş üstü otobüs kartları geçerli mi?

Tüm toplu taşıma sistemleri sokağa çıkma yasağının 3 saat öncesinden itibaren (16:00-19:00 arası) tam kapasite hizmet verecektir. 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın İstanbulkartları Cumhurbaşkanlığı kararı gereği ulaşıma kapatılacaktır.

Antalya kart ücreti ne kadar?

Kart ücreti 20,00 TL ´dir. Serbest Kartları başvuru formumuzun arka tarafında belirtilen kart tipine göre gerekli evraklarla birlikte kart merkezlerimizden temin edebilirsiniz. Antalyakart işlemlerinde kişisel başvurularda kimlik aslı ibraz edilmesi zorunludur.

Antalya Kart Tek kullanımlık nereden alınır?

Kullan At Biletler, kart satış otomatlarından, bayilerden ve Otobüslerden temin edilebilir.

Antalya Öğrenci otobüs kartı nasıl alınır?

Öğrenci Kartı almak için okul idarenizce onaylanmış ve son bir aya ait kimlik bilgilerinizin bulunduğu öğrenim belgenizin aslı, Nüfus Cüzdanı’nızın fotokopisi, son altı ay içerisinde çekilmiş bir adet vesikalık fotoğrafınız ve başvuru formuyla birlikte Çallı veya Doğu Garajı’ndaki kart merkezlerine giderek başvurunuzu

Antalya Kart kaç yaş sınırı?

1 TEMMUZ 2021 PERŞEMBE GÜNÜ İTİBARİ İLE 65 YAŞ ÜSTÜ ANTALYAKARTLAR KULLANIMA AÇILACAKTIR. Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu´nun 28.06.2021 tarih ve 2021/43 sayılı kararı gereği 1 Temmuz 2021 Perşembe günü itibari ile 65 yaş üstü Antalyakartlar kullanıma açılacaktır.

Öğrenci otobüs kartları ne zaman açılacak?

kullanamamalarına, bu hükümden, Millî Eğitim Bakanlığının yüz yüze eğitim ve öğretim yapmasını uygun gördüğü öğrencilerin istisna tutulmasına” hükmü doğrultusunda, EGO Genel Müdürlüğünce 18 yaş altı öğrenci kartları, 7 Haziran 2021 tarihi itibarıyla kullanıma açılacaktır.

Antalya Sağlık çalışanlarına otobüs ne zamana kadar ücretsiz?

Cumhurbaşkanı kararıyla sağlık çalışanlarına 31 Aralık’a kadar toplu taşıma hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı getirildi.

Ücretsiz seyahat kartı nereden alınır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın sunduğu ücretsiz seyahat kartı başvurusu için e-Devlet kapısına girmek yeterli oluyor.

You might be interested:  Ankara Kart Güncelleme Nasıl Yapılır?(Soru)

Ücretsiz seyahat kartı nerelerde kullanılır?

Ücretsiz seyahat kartı şehir içi ve şehir dışı ulaşımlarda, deniz yolları ulaşımı, demiryolları ulaşımında geçerlidir. Bunun yanında ücretsiz seyahat kartı ile il ve ilçelerde yer alan tüm halk otobüsleri, ulaşım hatları, otobüs AŞ hatları, şehir hatlarında yolculuk yapabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *