Alanya Kestel Denizi Nasıl?(Soru)

Alanya‘nın yaklaşık 5 km. doğusunda yer alan Kestel Plajı, 2 km. uzunluğunda bir sahile ve dalgalı bir denize sahip. Buz gibi Dim Çayı ile Akdeniz’in birleştiği noktada olmasına rağmen, her saatte girilebilen ılık suyuyla dikkat çekiyor.

Alanya’nın en güzel denizi neresi?

1- Damlataş Plajı Alanya ‘ nın en güzel plajlarından olan damlataj plajı, damlataş bölgesinde olup turistlerin ve yerlilerin sıkca rağbet ettiği yerlerden biridir. Masmavi sularında, dalgasız bir deniz deneyimi ve müthiş kültürel manzaralarından dolayı tercih edilen plajdır.

Alanya denizi derin mi?

Mavi Bayraklıdır. Deniz ve plaj kumdur. Kumsal sırtını yarımadanın eteklerine dayamıştır. Efsaneye göre Mısır Kraliçesi Kleopatra Akdeniz’de çıktığı bir sefer sırasında Alanya ‘ya uğramış ve bu koyda denize girmiştir.

Alanya sahilleri nasil?

İri kumlu sahili ve hafif çakıllı denizi olan beachte deniz genellikle dalgalı durumdadır. Kumsal alanının geniş olması, çocuklu aileler için tercih sebebi olabilirken; plajın temizliği ise düzenli olarak yapılmaktadır.

Alanya denize ne zaman girilir?

2- Alanya. Hemen her sene Mayıs ayında Alanya ‘ya giderim ve denize de mutlaka girerim. Bazen bulutlu bir hava olabiliyor ya da deniz dalgalı ama ertesi gün güzel ve güneşli bir günle karşılaşıyorsunuz. Üstelik Mayıs ayında plajlar sakin, güneş çok fazla yakmıyor bu yüzden deniz keyfi yapmak çok daha zevkli.

You might be interested:  Ankara Hayvanat Bahçesi Ne Zaman Açılıyor?(Soru)

Alanya’da hangi deniz var?

Yaklaşık 70 kilometrelik uzun sahil şeridi ve turkuaz deniziyle Alanya, Antalya’nın en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri.

Alanya Kleopatra Plajı nasıl?

Alanya ‘nın batısında 2 kilometrelik uzunlunluğa sahip Kleopatra Plajı, ince kumlu ve alabildiğine geniş bir plaj. Kleopatra Plajı Kleopatra plajı; denizinin ve sahilinin altın renkli kumu olması, geniş bir sahil alanından oluşması ve berrak denizi 8-10 metreye kadar sığ olması başlıca özelliklerindendir.

Antalya’nın denizi derin mi?

Denizi ise ortalama 50 metre sonra derinleşmektedir. Oldukça uzun kumlu bir sahile sahip olmasına karşın, yaz aylarında en kalabalık plajlardan birisi olarak ön plana çıkar.

Antalya Alanya Avsallar denizi nasıl?

Denizi genelde kum, bir çok kısmı kayalıktır. Denizinde balık tutmak ve zıpkınla avcılık çok uygundur.

Alanya Incekum denizi nasıl?

Deniz gerçekten çok temiz ve mavidir. Plajın kumu ise aynı adı gibi ince kumdur. Kumlar son derece ince ve yumuşaktır.

Keykubat Plajı nasıl?

Sahil kesimi ise temiz ve bakımlıdır. Genellikle kumsaldır, bazı kesimlerinde girişte kayalıklar vardır. Halk plajları ücretsiz olup, soyunma kabini ve duşlar vardır. Diğer plajlarda olduğu gibi ücretli plajlarda mevcttur.

Kleopatra Plajı derin mi?

alanya kalesinin eteklerinde, genellikle suyun dibinin gözüktügü, hemen derinlesen, deiniz suyun sizi rahatlıkla kaldırdığı güzel plaj. sayısız semsiye ve sezlongun kiralandığı, kuma cıplak ayakla basmanın ancak kasımda mümkün olduğu mekan yazın zaman zaman beach voley turnuvaları yapılır.

Alanya nasıl bir yer?

Alanya, ülkemizin güney sahillerinde yer alan güzide bir turizm beldesidir. Ülkemizin Akdeniz’e komşu illerinden Antalya’nın ilçesi olup, şehir merkezinin doğusunda ve şehir merkezine yaklaşık olarak 140 kilometre mesafededir. Antalya’nın Manavgat, Gündoğmuş ve Gazipaşa ilçelerine komşudur.

You might be interested:  Ankara Haymana Nasıl Bir Yer?

Alanyada denize ne zaman girilir?

Antalya’da Mayıs’tan Ekim sonuna kadar denize giriliyor, bizim önerimiz hem boğucu sıcaklardan, hem de kalabalıklardan kaçmak adına yaz ayları yerine sezon sonu ya da başında gelmeniz.

Kıbrıs’ta denize ne zaman girilir?

Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Kuzey Kıbrıs ‘a gitmek için her mevsim uygundur. Temmuz ve Ağustos ayları çok sıcak geçer ve deniz sıcaklığı da oldukça yüksektir. Bu sebeple rahat bir deniz tatili yapmak isteyenler Kuzey Kıbrıs ‘a daha çok Mayıs-Haziran ile Eylül-Ekim aylarında gitmektedir.

Ağustos ayında denize girilir mi?

Deniz kıyısında oturanların çoğu Ağustos ‘un ilk haftası Eyyamı bahurda denize girmenin zararlı olduğuna inanır ve girmezler. Ayrıca bu tarihlerde denizin kendini temizlediğine inanılır. Bu yüzden bu bir haftalık süreçte denize girilmemesi gerektiğine inanılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *