Ankara Gümrük Malları Satış Mağazası Nerede?(Doğru cevap)

Gümrükte el konulan mallar nerede satılıyor?

Yurt dışından getirilen ama bir sahipleri tarafından gümrükten çekilmeyen, veya gümrüğe takılan getirilmesi yasak olan malları gümrük satış mağazalarında bulabilirsiniz. Perakende satışlar ise Ticaret Bakanlığı’nın Bölge Müdürlükleri tarafından işletilen “perakende satış mağazaları” vasıtasıyla gerçekleştirilmektedir.

Ankarada Gümrüğe takılan ürünler nerede satılıyor?

Ticaret Bakanlığı Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğünün tasfiyelik hale gelen eşyaların perakende satışının yapıldığı beş satış mağazasından biri olan Ankara Perakende Satış Mağazası, Ulus Melike Hatun Camii’nin altında yer alan toplam 600 metrekarelik yeni yerinde satışa başladı.

Gümrükte kalan mallar nasıl alınır?

Perakende satışlar için gümrük idaresince “Satış Listesi” oluşturulur ve hem normal yolla hem de elektronik yolla ilan edilir. Gümrük idaresince işletilen Perakende Satış Mağazalarından Satış Listesine konu eşyaları satın alabilirsiniz.

Ankara Tasiş nereye taşındı?

Ankara, perakende satış mağazası yeni adresinde faaliyete geçiyor. Daha önce Ankara Ulus Anafartalar Çarşısının en üst katında hizmet veren Ankara Perakende Satış Mağazası, 14 Kasım’dan itibaren Ulus, Melike Hatun Camii’nin altında yer alan toplam 600 metre karelik yeni yerinde hizmet vermeye devam edecek.

Ürünler gümrüğe neden takılır?

Yurtdışından gelen her gönderinin gümrüğe takılması gayet doğaldır. 75 eurodan ucuz olan gönderiler düşük ihtimalli de olsa gümrüğe takılabilir. Örneğin çok büyük bir koli geldiyse ve üzerinde fiyat olarak 20 dolar yazılmışsa gümrük memuru buna inanmayabilir ve paket içerisindeki ürünü görmek isteyebilir.

You might be interested:  Ankara Otogardan Anıtkabir E Nasil Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Gümrük ihalelerine nasıl girilir?

Gümrük idaresince düzenlenen e- ihaleye katılabilmek için öncelikle sistem üzerinden üyeliğinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Üyelik ücretsizdir. Gerçek kişiler ve tüzel kişiler için üye olma prosedürleri farklıdır. Gerçek kişilerin www.eihale.gov.tr sayfası üzerinden “Üye Ol” bölümünden kayıt yaptırması yeterlidir.

Ankarada gümrük var mı?

Ankara Gümrük Müdürlüğü, Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel lojistik üssü konumundaki, TIR parkı, benzin istasyonu, banka, PTT, meslek odaları, otel ve lokanta olanaklarının bulunduğu, dış ticaret işlemlerinde görev alan tüm idari birimlerin de yer aldığı Ankara Lojistik Üssü içerisinde hizmet vermektedir.

Gümrük vergisi ne kadar?

AB ülkelerinden direkt olarak Türkiye’ye gelen ürünlere gümrüklerde %18, diğer ülkelerden gelen ürünler için ise %20 gümrük vergisi uygulanmaktadır. Kitap ya da diğer basılı yayın eşyaları için ise vergi uygulaması bulunmamaktadır.

Gümrüğe takılan ürünler ne olur?

Aldığınız ürün 75 eurodan pahalı olduğu için gümrüğe takılmışsa muayene memuru tarafından gümrük vergisi hesaplanır ve bu tutarı vergi dairesine gümrük vergisi olarak ödersiniz. Vergiyi ödediğinizi gösteren dekontu gümrük muayene memuruna beyan ettikten sonra ürününüzü alabilirsiniz.

Gümrük Malları satışı parfüm orjinal mi?

İçerikleri, satış noktalarında satılan normal kutulu orjinal parfümler ile aynıdır. Tester parfümlerin şişeleri ile orijinal parfüm şişeleri aynıdır. Hiç bir farklılık yoktur.

Yurtdışından gelen kargo gümrükte kaç gün bekler?

Yurt dışından gelen ürünler tek tek kontrol ediliyor ve PTT şubelerinde 1 hafta bekletiliyor. Eğer gönderi takibi tam yapılmazsa ürün 1 hafta sonra PTT’den geldiği ülkeye geri gönderiliyor.

Tasiş kaçta açılıyor?

istanbul, edirne ve ankara olmak üzere yalnızca 3 ilde şubesi var. istanbul’daki hocapaşa mah. ebusuud cad. no:21 sirkeci adresinde bulunuyor. çalışma saatleri hafta içi 09:00-16:30, cumartesi ise 10:00-16:30.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *