Ankara Keçiören Metrosu Ne Zaman Bitecek?(Çözüm bulundu)

“3 istasyon, 3,3 kilometrelik tünel hattından oluşan ve toplam proje bedeli 1 milyar 142 milyon lira olan AKM-Gar-Kızılay Metrosu‘nu 2022 sonunda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız. Projenin tamamlanmasıyla Keçiören‘den Kızılay’a aktarmasız metro ulaşımı sağlanacak.

Keçiören metro hattı ne zaman bitecek?

Karaismailoglu, ” Metro hattı 2022 yılı sonunda hizmete girecek. Projenin tamamlanmasıyla, Keçiören ‘den Kızılay’a aktarmasız metro ulaşımı sağlanacak” dedi.

AKM Kızılay metrosu ne zaman bitecek?

5 Aralık 2020’de tamamlanacak olan AKM – Kızılay Metro Hattı’nda çalışmalar son sürat devam ediyor.

Ankara Keçiören metrosu ne zaman açıldı?

(M4) KEÇİÖREN – ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ – KIZILAY METROSU Bu hat için ilgili Bakanlıkça 13.12.2011 tarihinde ihalesi, 02.02.2012 tarihinde sözleşmesi yapılarak çalışmalara başlanılmış olup 05.01.2017 tarihinde Kurumumuzca devir alınarak işletmeye alınmıştır.

Keçiören metrosuna nasıl gidilir?

Aşti’den Ankaray metrosuna bineceksiniz. Kızılay’da ineceksiniz. Hemen aktarmalı olarak Batıkent Metrosuna bineceksiniz. Daha sonra ise Atatürk Kültür Merkezinde inip, aktarmalı olarak Keçiören Metrosuna binerek evinize gideceksiniz.

Ankara Keçiören metrosu kaça kadar çalışıyor?

M4 metro hattı ( Keçiören ), Atatürk Kültür Merkezi durağından başlayıp Şehitler durağına gidene kadar 9 duraktan geçiyor. M4 metro hattının bu haftaki saatlerine genel bakış: 00:06’da çalışmaya başlıyor ve 23:54’da bitiyor. Bu haftaki çalışma günleri: her gün.

You might be interested:  Istanbul Dan Gökçeada Ya Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Keçiören Kızılay Metro ile kaç dakika?

İki istasyon arası süre yaklaşık 18 dakika.

Keçiören Metrosu Kızılay bağlantısı ne zaman bitecek?

Karaismailoğlu, “3 istasyon, 3.3 kilometrelik tünel hattından oluşan ve toplam proje bedeli 1 milyar 142 milyon lira olan AKM-Gar- Kızılay Metrosu ‘nu 2022 sonunda tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız. Projenin tamamlanmasıyla Keçiören ‘den Kızılay ‘a aktarmasız metro ulaşımı sağlanacak.

Ankara Kızılaydan Keçiörene hangi otobus gider?

Bu Otobüs hatları Kızılay – Keçiören Otobüs Durağı yakınından geçiyor: 185-7, 266-2, 286, 297-7, 439, 530-5.

Çayyolu Kızılay Metro ile kaç dakika?

Metro hattının açılmasıyla, Kızılay – Çayyolu arası 25 dakikaya indi. Geçen ay açılışı gerçekleştirilen Batıkent-Sincan metro hattının ardından, Ankara’da trafiği rahatlatması beklenen Kızılay – Çayyolu metro hattı da bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle hizmete açıldı.

Ankara Keçiören metrosunu kim yapıyor?

Yapım işleri Gülermak-Kolin-Limak Ortaklığı tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında dokuz adet yolcu istasyonu bulunmakta olup, metro hattı, aç-kapa, NATM ve TBM tünel yöntemleriyle yapılmıştır.

Esenboğa Havalimanı metro var mı?

7 istasyonlu, 26 kilometre uzunluğundaki metro hattı günlük 700 bin yolcu kapasitesine sahip olacaktır. Ankara Esenboğa Havalimanı Şehir Merkezinden 28 km uzaktadır. Ankara Esenboğa Havalimanı ‘na Geliş ve Gidişlerinizde BelkoAir Otobüslerini, Havaş Otobüs Servislerini ve Taksileri kullanabilirsiniz.

Keçiören Belediyesi hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Keçiören Belediyesi yakınından geçiyor: 266-2, 415, 479, 481, 486.

Keçiören gazinoya hangi otobüsler gider?

Bu Otobüs hatları Keçiören Gazino Parkı yakınından geçiyor: 419-5, 421-7, 479, 481.

Ankara Atatürk Kültür Merkezinde ne var?

Atatürk Kültür Merkezi ‘nde opera-bale, tiyatro, resim, sinema, senfoni, klasik müzik, modern folk müziği gibi sanat eserleri sunulmakta ve aynı zamanda uluslararası festivaller, kongreler, konferanslar da icra ediliyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *