Ankara Sihhiye Hangi Ilçeye Bağli?(Soru)

Sıhhiye, Ankara‘nın Çankaya ilçesinde bulunan semt. Kızılay ile Ulus arasında, Çankaya’ya bağlı Korkutreis ve Sağlık mahallelerinin kesiştiği noktada yer alır.

Kızılay Ankara nereye bağlı?

Kızılay Türkiye’nin başkenti Ankara ‘nın merkezinde bulunan Çankaya’da bir semttir. Kızılay Meydanı’nı bünyesinde barındıran semt ismini, 1970’li yılların başında yıkılıncaya kadar mevcut bulunan, Kızılay meydanının hemen yanı başındaki, Kızılay Merkez binasından almıştır.

Ankara Sıhhıye Köprüsü ne zaman yapıldı?

Yapımı 1935 yılında bitmiştir.

Ankara Necatibey Caddesi hangi mahallede?

Semt/ Mahalle olarak Korkutreis Mh. ve Çankaya ilçesine bağlıdır. Necatibey Caddesi haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Necatibey Caddesi posta kodu 06430.

Ankarada kaç tane mahalle var?

Ankara ‘ nın güncel mahalle sayısı 1433 olarak bilinmektedir. Şehirde 25 adet ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler arasında en büyükleri şu şekilde sıralanabilmektedir: Akyurt.

Ankara Sıhhiye nasıl bir yer?

Sıhhiye, Ankara ‘nın Çankaya ilçesinde bulunan semt. Kızılay ile Ulus arasında, Çankaya’ya bağlı Korkutreis ve Sağlık mahallelerinin kesiştiği noktada yer alır. Çok sayıda Hastane ve Üniversite bu bölgede yer alır. Ankara ‘daki mahallelerin tamamına yakınından bu bölgeye otobüs veya minibüs seferleri vardır.

Ankara Sıhhiye Köprüsü nerede?

Sıhhıye Köprüsü 39.928890 enlem ve 32.853992 boylamda yer almaktadır. Çankaya ilçesine bağlıdır. Sıhhıye Köprüsü haritası Ankara ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Sıhhıye Köprüsü posta kodu 06570.

You might be interested:  Ankara Antalya Ne Kadar Benzin Yakar?(Çözüm bulundu)

Ankara ilçeleri nelerdir?

Ankara Büyükşehir Belediyesini oluşturan bu ilçeler: Akyurt, Altındağ, Ayaş, Balâ, Beypazarı, Çamlıdere, Çankaya, Çubuk, Elmadağ, Etimesgut, Evren, Gölbaşı, Güdül, Haymana, Kahramankazan, Kalecik, Keçiören, Kızılcahamam, Mamak, Nallıhan, Polatlı, Pursaklar, Sincan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle’ dir.

Necatibey Caddesi nasıl yazılır?

a) Kişi adları ve unvanlarından oluşmuş mahalle, meydan, köy vb. yer ve kuruluş adlarında unvan kelimesi sonda ise gelenekleşmiş olarak bitişik yazılır: Abidinpaşa, Bayrampaşa, Necatibey ( Caddesi ).

Necati Bey kimdir Ankara?

1894, İzmir – ö. 1 Ocak 1929, Ankara), Türk siyasetçi, avukat, öğretmen. Özellikle Millî Eğitim Bakanlığı döneminde (20 Aralık 1925 – 1 Ocak 1929) yaptığı hizmetleri ile hatırlanır. Necatibey Eğitim Fakültesi’ne adı verilmiştir. Altay Spor Kulübü’nün kurucularındandır.

Ankara hangi semtler var?

Ankara ‘nın merkezi semtleri ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Altındağ
  • Hasköy.
  • Ulus.
  • Kızılay.
  • 100. Yıl.
  • Yenişehir.
  • Esat.
  • Bahçelievler.

Ankara Çinçin mahallesi nereye bağlı?

Çinçin Bağları veya Çinçin Mahallesi, Ankara ‘nın Altındağ ilçesinde bulunan bir semt. Kale Mahallesi ve Yenidoğan semtleriyle çevrelemekte olan Çinçin, Gültepe, Plevne ve Aktaş mahallerini kapsamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *