Antalya Bungee Jumping Nerede Yapılır?(Çözünme)

Bungee jumping Türkiye’de nerelerde var?

Türkiye ‘de bungee jumping nerede var

 • “BEN DE YAPMAK İSTİYORUM'” Son zamanlarda ağzımızdan düşmüyor bu çılgın aktivite.
 • ZEYTİNBURNU KAZLIÇEŞME.
 • ÇEŞME / AYAYORGİ KOYU.
 • ÖLÜDENİZ/ FETHİYE.
 • KİLYOS / SOLAR PLAJI.
 • ANTALYA / LARA PLAJI.
 • İZMİR KORDON.
 • FORUM İSTANBUL.

Bungee jumping hangi illerde var?

Türkiye’de Bungee Jumping Yapabileceğiniz 5 Yer

 • Aya Yorgi Koyu – Çeşme.
 • Ölüdeniz – Fethiye.
 • Lara Plajı – Antalya.
 • Kilyos – İstanbul.
 • Kazlıçeşme – İstanbul.

Bungee jumping en iyi nerede yapılır?

Verzasca Barajı, İsviçre 220 metrelik Verzasca Barajı üzerinde bungee jumping tutkunları için bir platform bulunur. Verzasca Barajı aynı zamanda dünyanın en yüksek bungee jumping noktalarından biridir.

Dünyanın en yüksek bungee jumping yeri nerede?

Verzasca Barajı, İsviçre Fotoğrafına bakarken bile insanın yüreğini ağzına getiren atlayışın uzunluğu 220 metre! Dünyanın en yüksek bungee jumping noktalarından biri olan bu lokasyon adrenalin tutkunlarını bekliyor

Bungee jumping ne kadar?

-Bu atlayış yapılan yerler dışında özel istekler kapsamında İstanbul’un veya Türkiye’nin herhangi bir yerine platform kurulabiliyor. – Bungee Jumping ‘in tek atlayışı 150 TL, çiftli atlayışı 400 TL. Video veya fotoğraf çekimi isteyenler de artı 50 TL ile paket yapabiliyor.

You might be interested:  Istanbul Kartım Kırıldı Ne Yapmalıyım?(Çözülmüş)

Bungee jumping Adana nerede?

Ölüdeniz Mahallesi Ocakköy mevkiinde yapılan aktivitede yerden 51 metre yüksekliğe kurulan bungee jumping platformu, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

Bungee jumping tehlikeleri nelerdir?

Bu tehlikelere küçük bir ihtimal olsa da, Bungee Jumping yapan kişinin ipinin kopmasını örnek verebiliriz. Çoğunlukla ihmalsizlikten kaynaklanan bu tehlike ölümcül kazalar doğurmakta. İpin kopmasının yanında, paraşütün açılmaması, atlama anında denge kaybı gibi can kaybına mal olacak kazalar da yaşanmakta.

Bungee jumping kaç kişi öldü?

Bungee jumping kaç kişi öldü? 1986 ile 2002 yılları arasında bungee jumping nedeniyle 18 kayıtlı ölüm vardı. Daha yakın yıllarda 2015 ile 2018 arasında bungee jumping ölümleri kaydedildi. Bungee jumping ölüm istatistikleri 500.000’de 1 ölüm olasılığı bildiriyor.

Bungee jumping hangi ülkenin?

Bungee jumping ABD, Büyük Britanya ve pek çok Avrupa ülkesinden Güney Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda, Hindistan, Japonya ve Kore’ye kadar dünya çapında yapılır.

Bungee jumping kimler yapamaz?

Kimler Bungee jumping Yapabilir? Bungee jumping yapmak için öncelikle spor yönündensağlıklı olmanız gerekmektedir. Örneğin aşırı kiloluysanız, kalp rahatsızlığınız varsa, yüksek tansiyon ve hamileyseniz kesinlikle atlayış yapmanız önerilmez.

Bungee jumping yaş sınırı var mı?

Yaş sınırının olmadığı ve herkesin bungee jumping yapabildiği istasyonda, vinç yardımıyla yukarı çıkan tatilciler daha sonra kendilerini baş aşağı boşluğa bırakıyor. Adrenalin tutkunlarının atlayış sırasında yaşadıkları heyecan dolu anlar ise ellerindeki aksiyon kamerası tarafından kaydediliyor.

Fethiye bungee jumping kaç metre?

Seydikemer İlçesi’nde yerli ve yabancı adrenalin tutkunları için bungee jumping yaptırılıyor. Özel vinç ve seleyle 52 metre yüksekliğe çıkarılan tatilciler, ayaklarına bağladıkları özel halatla kendilerini boşluğa bırakıp büyük bir heyecan yaşıyor.

Timsah Bungee nedir?

Timsah Bungee, Sporcuların veya maceraperestlerin kendilerini dik dağ ve yamaçlardan içi timsahlarla dolu nehirlere atlamasıyla yapılan spor türüdür. Aralarındaki fark ne diye soracak olursanız Bungee Jumpingin yeterince heyecanlı olmadığını düşünen sporcular veya maceraperestlere uygun olmasıdır.

You might be interested:  Istanbul Havalimanından Taksim E Nasıl Gidilir?

Base Jumping nedir nasıl yapılır?

Base Jumping gökdelen, köprü, kule, vadi gibi yüksek yerlerden serbest atlayış yapmaya ve belirli yükseklikten sonra paraşüt ile iniş yapmaya dayanan bir spordur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *