Antalya Dan Kıbrıs A Nasıl Gidilir?(Soru)

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne Türkiye’den feribotla ulaşım Antalya ve Mersin’den yapılıyor. Deniz yolu ulaşımında deniz otobüsü ve feribot kullanılıyor. Türkiye’den Kıbrıs‘a feribot seferleri Alanya-Girne, Taşucu-Girne, Mersin-Girne ve Mersin-Gazimağusa hattında karşılıklı gerçekleştiriliyor.

Antalya Kıbrıs gemi ile kaç saat?

Yolculuk yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Kıbrıs’a hangi şehirden gidilir?

1- Hava Yolu: Türkiye’den Kıbrıs’a en çok İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden gidiliyor. İstanbul’un Atatürk ve Sabiha Gökçen hava alanlarından günlük seferler düzenlenmektedir. Ankara – Esenboğa ve İzmir – Adnan Menderes hava limanlarından da günlük olarak uçuşlar gerçekleştiriliyor.

Antalyadan Kıbrısa direkt uçuş var mı?

Pegasus Antalya -Lefkoşa arası direkt uçuş düzenliyor.

Antalya Kıbrıs uçakla ne kadar sürer?

Antalya – Kıbrıs arası uçuş mesafesi toplam 316 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat sürüyor.

Alanya Girne kaç saat?

Feribot seferlerinin Alanya ‘dan Kuzey Kıbrıs’a Cuma ve Pazartesi günleri, Kuzey Kıbrıs’tan Alanya ‘ya ise Perşembe ve Pazar günleri düzenlendiğine işaret eden Yıldırım, “Karşılıklı seferler saat 11.00’de başlıyor ve yolculuk 3 saat 15 dakika sürüyor.

Antalya Ercan ucak kac saat?

Lefkoşa Ercan Kıbrıs ile Antalya Airport Arası Uçakla 0 saat 26 dakika sürmektedir. Lefkoşa Ercan Kıbrıs – Antalya Airport, Antalya, Türkiye arasındaki uçuş mesafesi 311 km dir. 311 kilometrelik yol direkt uçuş ile ortalama olarak 700 km /h hızla giden bir yolcu uçağı ile yaklaşık 0 saat 26 dakika zaman almaktadır.

You might be interested:  Istanbul Beşiktaş Ta Ne Yapılır?(Çözünme)

Antalya Kıbrıs arası kaç deniz mili?

Açıklamada, deniz otobüsünün henüz 2 yaşında olduğuna da işaret edilerek, hızı saatte 40 deniz mili olan deniz otobüsünün, Antalya -Girne arasındaki 155 deniz mili olan mesafeyi 4 saat 15 dakikada alacağı vurgulandı.

Kıbrıs’a ehliyet ile girilir mi?

Kıbrıs ‘a giderken Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı iseniz kesinlikle pasaport gerekli değil. TC kimliğiniz ile ama sadece kimliğiniz ile giriş yapmanız yeterli oluyor. Nüfus cüzdanı yerine sürücü belgesi falan geçerli olmuyor.

Kıbrıs’ta dolmuş var mı?

Şehir merkezinden hareket eden dolmuşlar Kuzey Kıbrıs ‘ın bütün yerleşim yerlerine belirli saat aralıklarıyla ulaşım sağlamaktadır. Kuzey Kıbrıs ‘ ta dolmuş kullanımında yetişkin ücreti 5,50 TL, öğrenci ücreti ise 4,50 TL’dir.

Kıbrıs çok pahalı mı?

Her yaştan ve her kültürden insanın kolaylıkla hayat süreceği Kuzey Kıbrıs ‘ta yaşam masrafları Türkiye’ye göre biraz pahalı olabilir ancak birçok Avrupa ve Akdeniz ülkesine göre oldukça düşüktür. Kuzey Kıbrıs ‘ta 2021 yılında verilen asgari ücret brüt 4 bin 400 TL’dir.

Kıbrıs’a direkt uçuş var mı?

Kıbrıs’a İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Hatay ve Gaziantep gibi şehirlerden direkt uçuş bulunur.

Kıbrıs ucak seferleri ne zaman acilacak?

Buraya tıklayarak Kıbrıs otelleri ne zaman açılacak sorusuna da cevap alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *