Antalya Kadın Sığınma Evi Nerede?(Doğru cevap)

Antalya’da kadın sığınma evi var mı?

Ancak Antalya ‘da sadece Büyükşehir Belediyesi’nin kadın sığınma evi bulunurken; Muratpaşa, Konyaaltı, Kepez, Manavgat, Serik ve Alanya’da ilçelerinde de kadın sığınma evi açılması gerekiyor.

Kadın sığınma evine nasıl ulaşabilirim?

Türkiye’de her ilde kadın sığınma evleri bulunuyor. Eşinden şiddet gören kadın bağlı olduğu ildeki İl Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne bizzat başvuru yaparak sığınma başvurusunda bulunabilir. Başvurularda herhangi bir belgeye gerek duyulmuyor.

Izmirde kadın sığınma evi nerede?

Kadın Danışma Merkezi ve Kadın Sığınma Evi ‘ne, SOSYAL PROJELER MERKEZİ KÜLTÜRPARK LOZAN KAPISI GİRİŞİ NO: 50 adresinden ve 293 4 293 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Kadın sığınma evinde cep telefonu kullanmak yasak mı?

Türkiye’de şiddete maruz kalan kadınların gidebileceği 145 kadın sığınma evi var. Ancak bazı kadınlar, sığınma evlerindeki katı kurallardan rahatsız. Örneğin sığınma evlerinde cep telefonu kullanmak yasak, dışarı da izinle çıkılabiliyor.

Kadın sığınmaya kimler gidebilir?

Kadın sığınma evleri kadınların devlet tarafından korunma altına alındıkları kurumdur. Fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalan her kadın yaş fark etmeksizin başvuru yapabilir.

Kadın sığınma evinde iş veriliyor mu?

Kadın sığınma evlerinde yaşayan kadınlara eğitim ve iş desteği geliyor. Yapılan protokolde sığınma evinde kalan kadınlara iş imkanı konusunda öncelik tanınması için anlaşmalar sağlandı. Buna göre mağdur kadınlar İŞKUR’un iş garantili kurslarına gidecek, kursu bitirenler hemen işe başlayacak.

You might be interested:  Side Gündoğdu Denizi Nasıl?

Izmirde kac tane kadin siginma evi var?

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sığınma evinin yanı sıra Aliağa, Bayraklı, Karşıyaka, Ödemiş, Urla ilçelerinde sığınma evi var. Bunların toplam sayısı da 6. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı iki Kadın Konukevi de bulunmaktadır.

Sakarya’da kadın sığınma evi var mı?

Sakarya eski Valisi Nuri Okutan’ın eşi Demet Okutan’ın girişimleri ile yaklaşık 2 yıl önce Serdivan Beldesi’nde açılan kadın sığınma evi dışında ilimizde kadın sığınma ya da konuk evi bulunmuyor.

Istanbulda kac tane kadin siginma evi var?

İstanbul ‘un 34 ilçesinde 8 kadın sığınmaevi var.

Nazilli Kadın Sığınma Evi Nerede?

Turan Mahallesi 463 ada 4 parsel üzerinde yaklaşık 87 metre kare alanda, içerisinde danışma, doktor odası, muayene odası, idare odası, derslik çok amaçlı salon servis birimi ve tuvaletlerden oluşan 3 katlı Kadın Dayanışma Evi ‘nin açılışı kalabalık bir törenle hizmete girdi.

Gebze’de kadın sığınma evi var mı?

Gebze ‘de bölgenin en büyük kadın konuk evi hizmete giriyor. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdürü İsmail Barış’la geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği görüşmeden sonra kesinlik kazanan Gebze Kadın Konukevi, bölgenin en büyük, en modern kadın konuk evi olacak.

Kadın sığınma evleri hangi kuruma bağlı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı | T.C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *