Antalya Mersin Arası Yol Yapımı Ne Zaman Bitecek?(Çözüm bulundu)

Mersin-Antalya yolu açıldı mı?

Mersin – Antalya arasındaki Akdeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan 6 tünel ile 1 viyadük törenle hizmete açıldı.

Mersin-Antalya arası tünelleri ne zaman bitecek?

Tünel ve viyadük çalışmalarında sona doğru yaklaşılıyor. Akdeniz sahil projesi içinde yer alan, Mersin – Antalya karayolunda, 2021 yılı içinde bitirilmesi hedeflenen 5 tünel ve 2 viyadüğün çalışmaları hızla sürüyor. Silifke-Aydıncık-Bozyazı-Anamur ve Gazipaşa ilçeleri arasında bölünmüş yol çalışmalarında sona geliniyor.

Antalya yolları ne zaman açılacak?

2022 yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor Bölge Müdürlüğü Yol Yapım Kontrol Şefi Burkay Gökbaş, projeyle Konya- Antalya arasında yeni güzergahın kazandırılacağını söyledi.

Antalya Adana yolu ne zaman bitecek?

2019 yılı Aralık ayında bitecek projede 39,8 km uzunluğunda 34 adet tünel yapılıyor.

Anamur Alanya yolu açıldı mı?

Türkiye’nin Turizm destinasyonu kapsamı içinde değerlendirilen Anamur – Alanya -Antalya hinterlandı içinde bulunan Zeytin ada bölgesinden geçen karayolu, yoğun uğraşlar sonucu trafiğe açıldı.

Antalya Mersin arası hangi yol?

Akdeniz Sahil Yolu ‘nda sona yaklaşılıyor: Mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düşürecek. Mersin – Antalya arasındaki 450 kilometrelik mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düşürecek toplam 3 milyar 600 milyon lira proje bedeli olan Akdeniz Sahil Yolu Projesinin Silifke etabındaki tünellerde çalışmalar sürüyor.

You might be interested:  Istanbul Edirne Hızlı Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak?(EN iyi 5 ipucu)

Antalya Konya yolu ne zaman bitecek?

Yolun sözleşme tarihi 25 Şubat 2016, bitim süresi 450 gün, ihale bedeli 24 milyon lira, yüklenici firmalar ise Altınova Tuğra İnşaat ile Hikanak İnşaat. Taşağıl, Başlar ve İbradılı vatandaş; yaptıkları başvurular ve görüşmelerin ardından yolun 2023 yılında bitirileceği bilgisine ulaştıklarını anlatıyor.

Antalya Mersin arası kaç tünel var?

Mersin – Antalya arasında 28 tünel, çift taraflı olunca toplam 56 tünelin planlandığını ve bunların 10 tanesinin bittiğini anlatan Arslan, şöyle devam etti: “7,5 kilometre 2 ile çarpın 15 kilometre bitmiş. 6 tanesinde daha inşaat devam ediyor. Çift yön düşünürseniz 12 tanesinde daha inşaat sürüyor.

Antalya Mersin arası kaç saat kaç kilometre?

Mersin ile Antalya arası yaklaşık olarak 475 km kadardır. 475 km olan bir mesafe özel otomobil ile ortalama 10 ile 11 saat arasında sürer.

Antalya Konya arasına yapılan yeni yol kaç km?

Konya ile Antalya şehri arası 340 km olarak biliniyor.

Antalyaya gitmenin en iyi yolu nedir?

Antalya ‘ya uçak yolculuğu yaparak kısa sürede varabilirsiniz. Çok sayıda havayolu şirketinin Antalya ‘ya direkt uçak seferleri mevcuttur. Ayrıca şehirlerarası otobüs terminallerinden hemen hemen her saat seferler düzenlenmektedir. Antalya ‘ya gitmenin bir diğer yolu da deniz otobüsleridir.

Demir kapı Tüneli ne zaman açılacak?

Antalya’nın İbradı ilçesindeki Akdağ’da inşaatı devam eden Demirkapı Tüneli 2022’de hizmete açılacak. 5 dakikada karasal iklimden Akdeniz iklimine geçişi sağlayacak 5 kilometrelik çift tüp şeklindeki Demirkapı Tüneli ‘nde, fiziki çalışmaların yüzde 80’i bitti.

Gökçebelen tüneli kaç km?

Gökçebelen Tünelinde çalışılmıştır. Çalışmalar tamamlandığında güzergâhta 7 kilometre kısalma olacaktır. Yolun toplam uzunluğu 60 kilometredir.

Mersin Antalya arası otoban var mı?

Mersin ‘i Antalya ‘ya en kısa süre içinde bağlayacak olan Çeşme-Taşucu otoyol İhalesi yapıldı. 100 kilometre uzunluğunda yapımı gerçekleştirilecek otoyolun tamamlanmasıyla Mersin ‘in en uzak ilçesi Anamur’dan kent merkezine iki saatte gidilebilecek.

You might be interested:  76o Mall Of Istanbul Hangi Durak?(EN iyi 5 ipucu)

Antalya Alanya arası kaç kilometredir?

Antalya ile Alanya arası karadan 435 km sürmektedir. Bu zaman dilimi kara taşıtları ile 2 ile 2 buçuk saat arası sürmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *