Antalya Mersin Yolu Ne Zaman Bitecek?

Mersin-Antalya arası tünelleri ne zaman bitecek?

Tünel ve viyadük çalışmalarında sona doğru yaklaşılıyor. Akdeniz sahil projesi içinde yer alan, Mersin – Antalya karayolunda, 2021 yılı içinde bitirilmesi hedeflenen 5 tünel ve 2 viyadüğün çalışmaları hızla sürüyor. Silifke-Aydıncık-Bozyazı-Anamur ve Gazipaşa ilçeleri arasında bölünmüş yol çalışmalarında sona geliniyor.

Mersin-Antalya yolu açıldı mı?

Mersin – Antalya arasındaki Akdeniz Sahil Yolu üzerinde bulunan 6 tünel ile 1 viyadük törenle hizmete açıldı.

Antalya yolları ne zaman açılacak?

2022 yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor Bölge Müdürlüğü Yol Yapım Kontrol Şefi Burkay Gökbaş, projeyle Konya- Antalya arasında yeni güzergahın kazandırılacağını söyledi.

Akdeniz Sahil Yolu Ne Zaman Biter?

Akdeniz Sahil Yolu Projesi 2019’da açılacak! Akdeniz Sahil Yolu Projesi’nde sona yaklaşıldı. 2019 yılı Aralık ayında bitecek projede 39,8 km uzunluğunda 34 adet tünel yapılıyor.

Antalya Mersin arası hangi yol?

Akdeniz Sahil Yolu ‘nda sona yaklaşılıyor: Mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düşürecek. Mersin – Antalya arasındaki 450 kilometrelik mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düşürecek toplam 3 milyar 600 milyon lira proje bedeli olan Akdeniz Sahil Yolu Projesinin Silifke etabındaki tünellerde çalışmalar sürüyor.

You might be interested:  Antalya 3. Havalimanı Nereye Yapılacak?(Çözülmüş)

Antalya Konya yolu ne zaman bitecek?

Yolun sözleşme tarihi 25 Şubat 2016, bitim süresi 450 gün, ihale bedeli 24 milyon lira, yüklenici firmalar ise Altınova Tuğra İnşaat ile Hikanak İnşaat. Taşağıl, Başlar ve İbradılı vatandaş; yaptıkları başvurular ve görüşmelerin ardından yolun 2023 yılında bitirileceği bilgisine ulaştıklarını anlatıyor.

Anamur Alanya yolu açıldı mı?

Türkiye’nin Turizm destinasyonu kapsamı içinde değerlendirilen Anamur – Alanya -Antalya hinterlandı içinde bulunan Zeytin ada bölgesinden geçen karayolu, yoğun uğraşlar sonucu trafiğe açıldı.

Anamur tüneli açıldı mı?

AKDENİZ SAHİL YOLU PROJESİ İLERLİYOR02.01.2018Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden Mersin ve Antalya’yı birbirine bağlayacak Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında, Mersin’in Anamur ilçesinde inşası tamamlanan viyadük ve tünel trafiğe açıldı.

Mersin Antalya otobüsle kaç saat sürüyor?

Mersin – Antalya arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 8 saat 24 dakika sürmektedir. Mersin – Antalya arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

Antalya Konya arasına yapılan yeni yol kaç km?

Konya ile Antalya şehri arası 340 km olarak biliniyor.

Antalyaya gitmenin en iyi yolu nedir?

Antalya ‘ya uçak yolculuğu yaparak kısa sürede varabilirsiniz. Çok sayıda havayolu şirketinin Antalya ‘ya direkt uçak seferleri mevcuttur. Ayrıca şehirlerarası otobüs terminallerinden hemen hemen her saat seferler düzenlenmektedir. Antalya ‘ya gitmenin bir diğer yolu da deniz otobüsleridir.

Demir kapı Tüneli ne zaman açılacak?

Antalya’nın İbradı ilçesindeki Akdağ’da inşaatı devam eden Demirkapı Tüneli 2022’de hizmete açılacak. 5 dakikada karasal iklimden Akdeniz iklimine geçişi sağlayacak 5 kilometrelik çift tüp şeklindeki Demirkapı Tüneli ‘nde, fiziki çalışmaların yüzde 80’i bitti.

Akdeniz Sahil Yolu tamamlandı mı?

Akdeniz Sahil Yolu Projesi’nin tamamlanmasıyla, sürücülerin keskin virajları nedeniyle “çileli yol” olarak adlandırdığı Mersin-Antalya kara yolunun 483 kilometrelik güzergahı 43 kilometre kısalacak.

You might be interested:  Istanbul Silivri Nasıl Bir Yer?(En iyi çözüm)

Gökçebelen tüneli kaç km?

Gökçebelen Tünelinde çalışılmıştır. Çalışmalar tamamlandığında güzergâhta 7 kilometre kısalma olacaktır. Yolun toplam uzunluğu 60 kilometredir.

Antalya Mersin arası kaç saat kaç kilometre?

Mersin ile Antalya arası yaklaşık olarak 475 km kadardır. 475 km olan bir mesafe özel otomobil ile ortalama 10 ile 11 saat arasında sürer.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *