Antalya Plaka Hangi Harfte?(Mükemmel cevap)

Antalya hangi plakada?

07 Antalya Plakasıdır. Antalya merkez, Akseki ilçesi, Alanya ilçesi, Manavgat ilçesi, Elmalı ilçesi, Korkuteli ilçesi, Finike ilçesi, Gazipaşa ilçesi, Kumluca ilçesi, Kaş ilçesi, Serik ilçesi, Demre ilçesinin plaka harf kodlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Araç plaka harfleri neye göre verilir?

Plakaların solundaki mavi renkli dikey bölge bir Avrupa Birliği standartıdır ve içindeki “TR” kısaltması da Türkiye ülke kodudur. Sonraki gelen iki haneli numerik kod ili, hemen yanındaki harfler ise plaka grubunun tahsis edildiği ilçeyi ifade etmektedir. Harf grupları ilçelere ihtiyaca göre tahsis edilmektedir.

07 Nerenin Plakası dır?

İllerin plaka numaraları alfabetik sıraya göre belirleniyor. 07, Antalya’nın plakasıdır. Plakalarda dikkat çeken bir diğer özellik de her ilçenin kendisine bir harf kodunun olması. İşte Antalya ilçeleri ve plaka kodları

Antakya’nın plakası kaç?

Altınözü ilçesi plaka harfleri: Sonuç olarak 31 plakası Hatay ( Antakya ) şehrimize aittir.

Özel plaka fiyatları ne kadar?

Özel plaka fiyatları emniyet genel müdürlüğü tarafından belirlenmektedir. Kimi plakalar için 300 TL gibi düşük rakamlar yeterli olabilirken bazı plakalarda ödemeniz gereken tutar 200 bin TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Özel plaka nasıl alınır?

Özel plaka alma işlemi ilk bakışta zor gibi sanılsa da aslında zor değildir. Öncelikle istediğiniz plakayı sorgulayıp, plakanın daha önce başkası tarafından alınmadığına emin olmalısınız. Emin olduktan sonra İl Trafik Müdürlüğüne talepte bulunmalı, daha sonra da gerekli evrakları tamamlamalısınız.

Afyon plakası nedir?

03 Plaka kodu Afyonkarahisar iline ait plaka numarasıdır. Kaymağıyla meşhur Afyon ilinin İlçelerinin de kendine has plaka harf kodları vardır. Afyon ilçe plaka harf kodları ile başlayan kapsamlı makalemize başlayalım.

You might be interested:  Istanbul Bodrum Yat Ne Kadar Yakar?(Çözüm bulundu)

Plakalar neye göre veriliyor?

Ülkemizde araç plaka kodları 27.09.1962 tarihinde yayınlanan bir yönetmelik uyarınca, o an için il statüsünde olan yerlerin adlarının alfabetik olarak sıralanması şeklinde düzenlenmiştir. Örneğin; Adana’nın plaka kodu 01, Zonguldak ilinin plaka kodu 67 şeklinde olmuştur.

Plakalar neye göre verildi?

Plakalar ilk olarak 27 Eylül 1962 tarihinde yayımlanan yönetmelik uyarınca yasalaşmış olup Kasım 1986 yılında taşıtlara takılmaya başlanmıştır. Bu kanuna göre plaka üstündeki ilk iki rakam o ilin alfabede ki sıralamasına göre tr plaka verilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *