Antalya Side Denizi Nasıl?(Mükemmel cevap)

Mavi Bayrak statüsüne sahip olan denizi, oldukça berrak ve temizdir. Kumla karışık çakıl taşlarının oluşturduğu sahili, geniş bir alanı kapsamaktadır. Denizinin sığ olduğu plaj, aile ve profesyonel olmayan yüzücüler için uygundur.

Antalya Side denizi dalgalı mı?

Side, Antalya ‘nın hem doğası hem de Antik Kenti ile ünlü beldesi. Side ‘nin Kumköy Plajı boyunca birçok plaj işletmesi mevcut ama Evrenseki Plajı, bir belediye plajına göre oldukça iyi hizmet veren plajlardan. Özellikle tuvalet ve soyunma kabini hizmeteri çok başarılı. Denizi biraz dalgalı ama sahili kumluk.

Antalya Side Sorgun denizi nasıl?

Sorgun Plajı Berrak denilebilecek kadar temiz bir suya sahiptir. Çok temiz bir yapıya ev sahipliği yaptığı için mavi bayrak ödüllüdür. Diğer plajların aksine Sorgun Plajı’nın kumsalı kum ve çakıl ile kaplıdır. Temiz olarak değerlendirilse de gelen kişilerce yalın ayak gezilmemesi gerekmektedir.

Sidede ne zaman denize girilir?

Deniz, kum, güneş tatili için Side ‘ye yaz aylarında gelebileceğiniz gibi bunaltıcı sıcaklardan rahatsız olmak istemiyorsanız mayıs ve ekim aylarını da tercih edebilirsiniz. Side kış aylarında da oldukça keyiflidir.

Side antik kentinde denize girilir mi?

Antalya’nın doğu bölümünden başlayarak tarihi antik kent Side ‘ye kadar bu özel ince kumlu, uzun sahil şeridi olan büyüleyici plajlar devam ediyor. Özellikle Side küçük ve büyük plajları tertemiz ince kumlu plajlar olarak oldukça ilgi görüyor.

You might be interested:  Jw Marriott Ankara Kimin?(Çözülmüş)

Sorgun denizi dalgalı mı?

Sorgun Halk Plajı’na girişler ücretsizdir. Side’nin Kumköy bölgesinde bulunan Kumköy Plajı, belde merkezine yaklaşık 4 kilometre mesafededir. Plaja ulaşımlar özel araç, taksi veya Ilıca minibüsleri ile yapılabilmektedir. Temiz bir kumsala sahip olan plajın denizi hemen her gün berrak ve dalgasızdır.

Antalya Manavgat denizi nasıl?

Genellikle ailelerin tercih ettiği plajın denizi oldukça sığdır. Çok geniş sahil şeridi incecik kumlar ile kaplıyken denizde ilerledikçe kumlar yerini kayalıklara bırakır. Suyu ne sıcak ne de soğuk olup ayrıca sıklıkla dalgalıdır.

Antalya Belek Boğazkent denizi nasıl?

Deniz tam kıyısında kum olmasına rağmen plaj bölgesi çoğunlukla çakıl ile kaplıdır. Bu nedenle bölgeye giderken mutlaka uygun plaj terliği tercih etmelisiniz. 2015 yılından bu yana mavi bayrak ödülüne sahip olan plaj sahil kenarında yazlık evler ve bazı apartlar yer alır.

Kemerin denizi kum mu?

Şehir merkezinden yürüyerek 10 dakikada buraya ulaşabilirsiniz. Çam ve palmiye ağaçları arasındaki ince kumlu plajın uzunluğu 300 metre ve mavi bayraklı. Kafe, lokanta, market gibi imkânlar da bulunan plaj, hilal biçiminde. Altın sarısı kumsalı, berrak denizi ve şehre yakınlığıyla Kemer’in en popüler plajlarından biri.

Side denizi kum mu?

Daha uzağa gidebilenler için Side küçük plaj ve Side büyük plaj ince kumlu yapısı olan temiz plajlardır. Side plajlarının güzel bir yönü hemen derinleşmeyen plaj olmasıdır.

Antalya Lara Kundu denizi nasıl?

Lara Plajı’nın denizi oldukça berrak ve sakindir. Denizin suyu ise soğuktan ziyade daha ılıktır. Lara Plajının denizi ise yosunludur. Bunun yanı sıra pürüzsüz bir kuma sahip olan Lara Plajı yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri plajlar arasında yer alıyor.

Antalya Kaş denizi nasıl?

Kaş ‘ın denizi kum yerine ufak, açık renkli çakıllardan oluştuğu icin, denizi çok berrak ve canlı bir turkuaz renge sahip. Çakıl taşlarında daha rahat yürümek için deniz ayakkabısı ve denizin berraklığının tadını çıkarmak için gözlük ve şnorkelinizi yanınıza almayı unutmamalısınız. Kaş ‘ın denizi hafif serin bir deniz.

You might be interested:  Marmaris Okluk Koyu Nerede?

Manavgat nerede denize girilir?

Manavgat ‘ın güneybatı sahilinde, ilçe merkezinde yaklaşık 12 kilometre uzaklıkta bulunan Kumköy Plajı’na ulaşımlar özel araçlarla veya Ilıca minibüsleri ile sağlanabilmektedir. İlçeye bağlı Ilıca Mahallesi sınırları içerisinde bulunan plaj, temizliği ve sakinliği ile tercih edilmektedir.

Side Antik Kenti kimlerden kalmıştır?

Side MÖ 6. yüzyılın ilk yarısında Lidyalıların, MÖ 547-546’da da Perslerin egemenliğine girmiştir. Pers yönetiminde gelişen kent, MÖ 334’te İskender’e teslim olunmuştur.

Alanyada hangi plaja gidilir?

Alanya ‘nın En Ünlü ve Popüler Plajları Listesi

  • Kleopatra Plajı
  • Damlataş Plajı
  • Keykubat Plajı
  • Emirgan Ulaş Plajı
  • Portakal Plajı
  • Mahmutlar Halk Plajı
  • İncekum Plajı
  • Galip Dere Halk Plajı

Incekum nasıl bir yer?

Alanya ‘nın Avsallar Beldesinde bulunan kumu çok özel bir plajdır. İncecik sarı kumu ve geç derinleşen denizinden dolayı çok ilgi gören bir plajdır. Denize girerken ve girdikten sonrada tamamen incecik kum olması yüzmeye gelenlere ayrı bir haz vermektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *