Avşa Adasına Nasıl Gidilir Istanbul?(Çözünme)

Avşa Adası‘na İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yaz sezonunda İstanbul‘dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır. Sonbahar ve İlkbahar dönemimde ise İDO seferleri sadece hafta sonu gerçekleşmektedir.

Avşa adasına arabalı feribot nereden kalkıyor?

sorusunun cevapları; Tekirdağ’dan Akport Limanı’ndan, Erdek’ten merkez limanından, İstanbul Zeytinburnu’ndan Zeyport limanından düzenlenen arabalı vapurlar sayesinde Avşa Adası ‘na araba ile gitmek çok kolaydır.

Istanbuldan Avşa’ya arabayla nasil gidilir?

Avşa Adası’na Arabayla Nasıl Gidilir? Avşa Adası’na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten kalkan Gestaş Deniz Otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Üsküdar’dan Avşa Adasına nasıl gidilir?

Avşa ‘ya en çabuk ve en zahmetsiz gidiş şekli İDO feribotlarıyla mümkün. İstanbul ‘ dan deniz otobüsleriyle toplamda 3,5 saatte Avşa ‘ya ulaşılabiliyor. Nisan ayı ile birlikte başlayan İDO Avşa feribot seferlerine yaz aylarında artan ilgiden dolayı özellikle haftasonları seferler ekleniyor.

Avşa biletleri ne kadar?

Avşa Adası Bilet Fiyatları 2021 yaz sezonunda Erdek’ten Avşa ‘ya indirimli 12 TL, Tekirdağ’dan 60 TL, Tekirdağ Barbaros’tan 40 TL, İstanbul’dan Yenikapı Bostancı Avcılar Avşa Adası bilet fiyatları İDO ile 80 TL bilet fiyatı ödeyerek gidebilirsiniz.

You might be interested:  Pendikten Istanbul Havalimanına Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Gebze’den Avşa Adasına nasıl gidilir?

Bu yollardan ilki İdo Avşa Adası Yenikapı ve Bostancı seferleridir. Buradan Tekirdağ Silivri bağlantılı aktarmalı seferlerini kullanarak Bursa üzerinden hareket edip Erdek iskelesine ulaşabilirsiniz. Buradan Gestaş, Adalar 1ve Kooperatif gemileri ile Gebze üzerinden Avşa ‘ya arabalı olarak geçebilirsiniz.

Avşa adasına kışın nasıl gidilir?

Kış aylarında Avşa’ya İstanbul’dan ulaşım İDO Yenikapı ve Bostancı seferleri 29 Ekimden itibaren sona erdiği için Tekirdağ bağlantılı yapılmaktadır. Dönüşümlü olarak Tekirdağ Akport Limanı’ndan Adalar 1, Öz Kaptan ve Ömer Kaptan arabalı vapurları her gün 1 gidiş dönüş seferi ile hizmet vermektedir.

Istanbul’dan Avşa’ya feribot var mı?

Yaz aylarında 1 saat 50 dakika süren seferlerle İstanbul ‘ dan Avşa ‘ya gelirken artık daha hızlı ve konforlu gelebiliyorsunuz. Avcılar Avşa Adası İDO bilet fiyatı 126 TL’dir.

Marmara adasına araba ile nasıl gidilir?

Marmara Adası ‘na karayolu veya havayolu ile ulaşım mümkün olmadığı için sadece denizyolu üzerinden ulaşılabiliyor. Arabalı vapur ve feribot seferlerinin yaz-kış işlediği adaya ulaşım özellikle kış aylarında yaşanan olumsuz hava koşullarından dolayı aksayabilse de tüm yıl boyunca seferler mevcut.

Bandırmadan Avşa Adasına nasıl gidilir?

Bandırma’dan Avşa Adası ‘na özel aracınız ile gitmeniz mümkündür. Aracınız ile öncelikle Erdek’e gitmeniz ardından ise Avşa Adası ‘na arabalı gemileri kullanarak geçmeniz gerekmektedir. Bandırma Erdek arasındaki mesafe 21 km’dir. Bandırma’dan Erdek’e tahmini yaklaşık olarak varış süresi 32 dakikadır.

Erdek Avşa feribot kaç para?

Gestaş Avşa Erdek Marmara Balıklı ve Ekinlik Adası feribot fiyatları yolcu 25 TL araç 90 TL ‘dir. Gestaş Hızlı deniz otobüsü feribot fiyatları yolcu 35 TL ‘dir. Gestaş’ta Araç içi şöför fiyata dahil olup diğer yolcular fiyata dahil değildir.

You might be interested:  Istanbul Viaport Avm Nerede?(En iyi çözüm)

Tekirdağ Avşa kaç TL?

Tekirdağ Avşa seferleri yapan Öz kaptan Gemisi 2021 Güncel KIŞ tarifesidir. Tekirdağ Avşa feribot seferleri fiyatları yolcu 60 TL, araçlar şöför dahil 160 TL ‘dir.

Erdek Avşa arabalı vapur kaç saat?

Avşa Adası’na yaz-kış ulaşımın bulunduğu Erdek ‘ten hareket eden araçlı vapurlar adaya yaklaşık 2 saatte ulaşıyor. Gestaş tarafından gerçekleştirilen seferler gidiş-dönüş günde 2 kez düzenleniyor ancak hava ve yoğunluk durumuna bağlı olarak sefer sayılarında değişiklik yapılabiliyor.

Avşa Yenikapı feribot ne oldu?

Avşa Adası – Yenikapı seferini yapan Feribot denizde fırtınaya yakalandı. Feribotta bulanan yolcular arasında fenalık geçirenler olduğu bildirildi. Bursa Büyükşehir Belediyesine ait Mudanya-Kabataş seferini yapan Emir Sultan isimli feribotun, Bozburun yakınlarında olumsuz hava koşulları nedeniyle camı patladı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *