Bodrum Merkezden Biteze Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

Merkezden dolmuşlarla yaklaşık 15 dakikada Bitez’e ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Bodrum‘a ülkemizin her yerinden doğrudan otobüs seferleri bulunuyor. Bodrum‘a otobüsle vardıktan sonra merkezden Bitez dolmuşlarına binerek 15 dakikalık bir süre içerisinde Bitez’e varıyorsunuz.

Bodrum merkezden Türkbüküne nasıl gidilir?

HAVAŞ ile Bodrum şehir merkezine yolculuk, trafiğe bağlı olarak yaklaşık 45 dakika sürüyor ve bilet ücreti 23 TL. Ayrıca Bodrum merkezinden Türkbükü ‘ne dolmuş seferleri de var ve ulaşım yaklaşık 25 dakika sürüyor.

Bodrum merkezden Gümbete nasıl gidilir?

Bodrum merkeze geldikten sonra her 10-15 dakikada bir kalkan Gümbet minibüslerine binebilirsiniz. Bodrum ‘a otobüs ile ulaşım mümkündür. Bodrum ‘a doğrudan sefer yapan birçok şirket bulunuyor. Bodrum merkeze şehirlerarası otobüsle geldikten sonra merkezden kalkan minibüslerle Gümbet’e ulaşabilirsiniz.

Bitez nasıl bir yer?

Bodrum’un en güzel koylarından birisine ev sahipliği yapan Bitez, güzel koyu ve plajı ile ünlü olup özellikle deniz sörfü için çok ideal bir belde. Bitez ‘in denizi kumlu ve sıcak. Çökertme türküsü ile ünlü olan Bitez, aynı zamanda Bodrum’un en uzun sahil şeridine sahip.

Bitezde neler yapilir?

Bitez de en eski tarihi yapılar olarak taş evler ve sarnıçları görebilirsiniz. Bodrum merkeze çok yakın olan Bitez’de tatil yapacak kişiler merkezde bulunan Bodrum kalesini, su altı arkeoloji müzesini ve Halikarnas Mozelesi, Zeki Müren müzesi gibi tarihi mekanları gezebilirler.

You might be interested:  Marmaris Selimiye Pazarı Hangi Gün?(EN iyi 5 ipucu)

Bodrum merkezden Gümüşlüğe nasıl gidilir?

Gümüşlük ‘e gitmek için önce Muğla’ya oradan da Bodrum ‘a ulaşmalısınız. İsterseniz Bodrum ‘dan şehir içinde minibüs veya dolmuşlarla da Gümüşlük ‘e ulaşabilirsiniz. Bodrum Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden kalkan minibüslerle Gümüşlük ‘e gidebilirsiniz.

Turgutreis ten Bodrum merkeze nasıl gidilir?

Turgutreis, Bodrum merkeze yaklaşık 21 km, Bodrum -Milas Havalimanı’na ise 54,5 km uzaklıktadır. Bodrum -Milas Havalimanı’ndan HAVAŞ ile Güvercinlik, Torba yolu ve Bodrum otogarına çift yönlü otobüs seferleri mevcuttur. HAVAŞ ile Bodrum şehir merkezine yolculuk, trafiğe bağlı olarak yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Akyarlardan Bodrum merkeze nasıl gidilir?

HAVAŞ ya da MUTTAŞ servisleriyle Bodrum Otogarı’na gittikten sonra otogarda bulunan Akyarlar dolmuşlarını kullanarak ulaşabilirsiniz. Taksi, araç kiralama ve özel transfer aracı gibi seçenekler de alternatifler arasındadır. Akyarlar, Ankara’ya 733 km uzaklıktadır. Ulaşım, yaklaşık 10 saat 50 dakika sürer.

Gümbet hangi ile bağlı?

Gümbet, Muğla ilinin Bodrum ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Bodrum ilçesine yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunur. Bu nedenle oldukça gelişmiş bir beldedir. Bodrum ilçe merkezine en yakın tatil beldesidir.

Bodrum Barlar Sokağı hangi semtte?

Bodrum Barlar Sokağı, Gümbet barlar sokağı olarak ta bilinen Gümbet mahallesindedir. Gece hayatıyla ün yapmış bir yerdir burası.

Bitez plajı ücretli mi?

Bitez Plajı Giriş Ücreti Plaj “halk plajı ” statüsünde olduğu için girişler ücretsiz. Hatta plaj içerisinde bulunan pek çok işletme daha çok müşteri çekebilmek için şezlong ve şemsiye ücreti de almıyor.

Bodrumun en güzel denizi nerede?

Yalıçiftlik. Gökova Körfezi’nin hemen girişinde yer alan Yalıçiftlik, Bodrum ‘da en güzel denizi olan koylardan biri.

Bitez Yalısı nerede?

Bodrum’un portakal ve mandalina bahçeleriyle çevrili, şirin ve sıcak tatil beldesi Bitez, aynı zamanda Çökertme türküsünde de geçen yalısıyla ünlü. Çoğu kişi yalı dendiğinde İstanbul Boğazı’ndaki tarihi yapılara benzer bir görüntüyle karşılacağını düşünse de Bitez Yalısı, sadece beldenin sahil kesimine verilen isim.

You might be interested:  Ankara Batı Adliyesine Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Bodrum Gümbette neler yapılır?

Bodrum ‘un merkezinde bulunan Bodrum Kalesi, Bodrum Sulatı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Antik Tiyatrosu, Bodrum Mausoleion Açık Hava Müzesi, Myndos Kapısı, Zeki Müren Müzesi ve Bodrum Deniz Müzesi ile Bodrum yarımadasında bulunan Bodrum Yel Değirmenleri ve Pedasa antik kenti görülmeye değer yerler arasında başta geliyor.

Bodrum merkezde nereler gezilir?

1. Bodrum Merkez: Her Şey Burada Başladı

  • 1.1 Merkezi Yürüyerek Keşfedin: Çarşı, Marina, Barlar Sokağı… Özel.
  • 1.2 Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeoloji Müzesi.
  • 1.3 Halikarnas Mozolesi.
  • 1.4 Zeki Müren Evi.
  • 1.5 Bodrum Antik Tiyatrosu ve Myndos Kapısı
  • 1.6 Yel Değirmenleri.
  • 1.7 Yeme İçme.
  • 1.8 Gece Hayatı

Bitez nereye yakin?

Bodrum’un merkezine yaklaşık 8 km uzaklıktaki Bitez, Gümbet ardından merkeze en yakın beldelerden biri. Dondurmacısı ve portakal bahçeleriyle çevrili plajıyla ünlü olan Bitez, Bodrum Yarımadası’nın güneyinde yer alıyor ve merkezden şehiriçi ulaşım seçenekleriyle kısa sürede beldeye ulaşmak mümkün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *