Bodrum Sezon Ne Zaman Biter?(En iyi çözüm)

Hava şartlarına göre ekim ayının sonuna kadar tatil sezonu devam eder. Yani Nisan – Ekim arası dönem Bodrum‘u ziyaret etmek için en uygun dönemdir. Çok yüksek sıcaklıklardan kaçınmak istiyorsanız nisan-mayıs ve eylül-ekim dönemini tercih edebilirsiniz.

Bodrumda sezon kaç ay?

Yaklaşık 8 ay boyunca sıcaklık değerlerinin ortalama üzerinde seyrettiği Bodrum ‘da yaz sezonu oldukça uzun sürüyor.

Bodrumda denize ne zaman gidilir?

Bodrum ‘a gitmek için yaz mevsiminin en sıcak havalarının görüldüğü haziran, temmuz ve ağustos aylarından ziyade nisan, mayıs, eylül ve ekim aylarını tercih edebilirsiniz.

Bodrum nasıl bir yer?

Bodrum, Ege Bölgesi’nde bulunan Muğla ilinin batı köşesinde bulunan bir ilçesidir. Doğusunda Milas’a sınır olup Milas’tan sonra denize çıkıntı yapmış, kuzey, doğu ve güney taraflarında Ege Denizi bulunan bir yarımadadır. Bodrum kendine bağlı çok sayıda beldesiyle 689 km2’lik alan, 215 km kıyı uzunluğuna sahiptir.

Bodrum yaz sezonu ne zaman biter?

Hava şartlarına göre ekim ayının sonuna kadar tatil sezonu devam eder. Yani Nisan – Ekim arası dönem Bodrum ‘u ziyaret etmek için en uygun dönemdir. Çok yüksek sıcaklıklardan kaçınmak istiyorsanız nisan-mayıs ve eylül-ekim dönemini tercih edebilirsiniz.

Bodrum kışın soğuk olur mu?

Mevsim olarak adı “ kış ” olsa da, alıştığımız kışların aksine soğuk ve karanlık olmayan bu sezonun ardından, Bodrum ‘da yağmurlar başlıyor, ve bazen çok uzun süre durmayabiliyor. Bu zamanlarda Bodrum ‘da en çok ihtiyaç duyulan şeyler; yağmurluk ve yağmur çizmeleri oluyor.

You might be interested:  Istanbul Kart Güncelleme Nasıl Yapılır?(Çözünme)

Eylül ayında Bodrum’da denize girilir mi?

Eylül ayında bu eşsiz ilçenin ortalama hava sıcaklığı 24 derecedir. Ancak gündüz saatlerinde yine sıcak olan Eylül ayında denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Eylül’de Bodrum’da denize girilir mi?

Ege’nin incisi olarak da nitelendirilen Bodrum ‘da, eylül ayında denize girebileceğiniz pek çok koy bulunuyor. Deniz, kum ve güneş üçlüsüne doyabileceğiniz bir tatil, Ege’nin en güzel köşesinde sizi bekliyor.

Ekim sonu Bodrumda denize girilir mi?

Merhaba;Ben ve Ailem İzmir’de yaşıyoruz.Ayrıca ben işim gereği geçmişte Bodrum da 2 yıl yaşadım. Ekim in ilk yarısını tercih ederseniz denize rahatlıkla girersiniz. Ekim de Bodrum soğuk olmaz aksine en güzel zamanıdır.Başka deyişle Antalya’dan farklı bir iklim ile karşılaşmazsınız.Tabii bu söylediklerim öncesi hava

Bodrumda ne iş yapabilirim?

Gezilecek Yerler

 • Bodrum Yolcu Limanı
 • Bodrum Marina.
 • Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi.
 • Bodrum Kalesi.
 • Sualtı Arkeoloji Müzesi.
 • Halikarnas Mozolesi.
 • Zeki Müren Evi.
 • Bodrum Antik Tiyatrosu.

Bodrum’da 12 ay nerede yaşanır?

Bodrum’da 12 ay yaşamak için alacağım evi hangi bölgede tercih etmeliyim? Siz de çocuklu bir aileyseniz ve okula yakın bölgeleri tercih edecekseniz; Bodrum Merkez, Konacık, Bitez ve Ortakent’i öncelikli olarak değerlendirebilirsiniz.

Bodrumdan ne hediye alınır?

Bunlardan bazıları Marmaris balı, Muğla zeytini ve zeytinyağı, Bodrum ‘un meşhur mandalinası, Datça’nın Bademi, Milas’ın el dokuması halısı, Kantaron yağı, kurutulmuş biber, rüzgârgülü, reçel ve tatil dönüşlerinin olmazsa olmazı olan magnettir.

Bodrum nereye yakın?

Bodrum, Türkiye’nin batısında yer alan Ege bölgesinde bulunan Muğla ilinin yaklaşık 152.000 nüfuslu ve en batısındaki ilçesidir. Doğusunda Muğla’nın Milas ilçesiyle komşudur.

Muğla hangi şehirde?

Muğla, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık yirmi dördüncü şehri. 2020 itibarıyla 1.000.773 nüfusa sahiptir. Ege Bölgesi’nde, topraklarının küçük bir kısmı Akdeniz Bölgesi içine giren, Ortaca, Dalaman, Köyceğiz, Fethiye, Marmaris, Milas, Datça ve Bodrum gibi tatil yöreleri ile ünlü bir yerleşim yeridir.

You might be interested:  Istanbul Ankara Hızlı Tren Bilet Nasıl Alınır?(Mükemmel cevap)

Bodrum neyi ile meşhur?

Bodrum’un Nesi Meşhur?

 • Çökertme Kebabı Bodrum’un en meşhur yemeklerinden biri olan Çökertme kebabı et ve patates uyumundan hoşlanan birçok kişiye hitap edecek bir yemek.
 • Kabak Çiçeği Dolması
 • Zeytinyağlılar.
 • Bodrum Sandaletleri.
 • Milas Kumaşları

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *