Eylül’de Bodrum Denizi Nasıl Olur?

Eylül ayında Bodruma gidilir mi?

Sakin bir tatil yapmak isteyen kişiler Bodrum ‘a gelmek için Eylül ayını seçebilir ve diğer aylarda yapılan tüm aktivitelere katılabilirler. Gündüz turları ya da mehtap turlarına katılabilir, Bodrum ‘un etrafında ki çevre ilçeleri ve Muğla’yı ziyaret edebilirsiniz.

Bodrum’da hangi ayda denize girilir?

Eğer ki kafa dinlemek için Bodrum ‘a gitmeyi planlıyorsanız kesinlikle bahar aylarını tercih etmenizi öneririz. Üstelik Mayıs ve Eylül aylarında rahatlıkla deniz kum güneş üçlüsünden de faydalanabilirsiniz.

Eylül’de Bodrum’da denize girilir mi?

Ege’nin incisi olarak da nitelendirilen Bodrum ‘da, eylül ayında denize girebileceğiniz pek çok koy bulunuyor. Deniz, kum ve güneş üçlüsüne doyabileceğiniz bir tatil, Ege’nin en güzel köşesinde sizi bekliyor.

Bodrum Eylül ayında hava nasıl olur?

— Ortalama Sıcaklık 28° — Eylül ‘de ise hava hafif hafif serinlemeye başlar, ilçede eylül ayının ortalama Bodrum hava sıcaklığı 27 derecedir.

Ekimde Bodruma tatile gidilir mi?

Ekimde hiç Bodrum ‘a gitmedim ama Temmuz Ağustos’ta bile soğuk olan Ege denizini Ekim de tahmin edebilirsiniz muhtemelen oldukça soğuktur. Bodrum da en güzel sezon Temmuz ve Ağustos tur ve Eylül 15 e kadar.

You might be interested:  Çoçuk Gastroenteroloji Istanbul Hangi Hastanede Var?(EN iyi 5 ipucu)

Eylül ayında Muğla’da denize girilir mi?

Muğla ‘nın muhteşem koyları ve doğal güzellikleri Eylül ayında bir başkadır. Datça’dan Marmaris’e, Fethiye’den Ölüdeniz’e birçok turistik destinasyonu içinde barındıran Muğla bölgesinde herkes aradığı tatili bulabilir.

Bodrum’un en iyi denizi nerede?

Yalıçiftlik. Gökova Körfezi’nin hemen girişinde yer alan Yalıçiftlik, Bodrum ‘da en güzel denizi olan koylardan biri. Kızılağaç yolunu izleyerek ulaşabileceğiniz Yalıçiftlik’in; Bodrum ‘ un henüz tam olarak keşfedilmemiş, tesis istilasına uğramamış koylarından olduğunu müjdeleyebiliriz.

Bodrum Yalıkavak denizi nasıl?

Deniz çok temiz ve berraktır. Sıcak Bodrum günlerinde bile deniz oldukça serindir. Yalıkavak beldesinde Halk Plajı dahil toplamda 9 tane mavi bayraklı plaj bulunmaktadır. Plaj çevresinde ise pek çok otel ve işletme yer alır.

Bodrum’da tatil sezonu ne zaman başlar?

Nisan ayında havaların ısınmasıyla beraber Bodrum’da tatil sezonu açılmaktadır. Hava şartlarına göre ekim ayının sonuna kadar tatil sezonu devam eder. Yani Nisan – Ekim arası dönem Bodrum ‘u ziyaret etmek için en uygun dönemdir.

Ekim ayında Muğla’da denize girilir mi?

Aynı zamanda sonbaharın ortalarına kadar deniz girmeye devam edilebilir. Ekim ayının sonuna kadar denize girebilen Marmaris, birçok yabancı turist için özellikle nisan ve ekim ayı, sakinliği ve sıcakların bastırmaması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Eylül’de nerede denize girilir?

Farklı bir deniz deneyimi yaşamak istersen tekne turlarına katılarak Kelebekler Vadisi, Deve Plajı, Soğuksu Koyu gibi farklı noktalarda da yüzebilirsin.

 • Side. Antalya’nın doğusunda bulunan Side’de denizin en güzel olduğu mevsim sonbahar.
 • Kemer.
 • Datça.
 • Ayvalık.
 • Karaburun.

Eylülde denize nerede girilir?

Eylülde Deniz Başkadır! İşte Eylülde Denize Girebileceğiniz En Güzel Yerler

 • Girne – Kıbrıs.
 • Side – Antalya.
 • Gökkaya Koyu – Antalya.
 • Bozcaada – Çanakkale.
 • Dalyan – Muğla.
 • Dikili – İzmir.
You might be interested:  Istanbul Aydın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

Bodrum en soğuk kaç derece?

“Pastırma yazı” denilen ılık sonbahar ayları hava ve su sıcaklığı ideal birleşimi ile dinlenme için en uygun mevsimdir. Ocak ve Şubat ayları, Bodrum ‘un en soğuk aylarıdır. Geceleri hava sıcaklığı 5°C -7°C’ye düşer ve günlük ortalama sıcaklık 10°C -13°C’yi aşmaz.

Eylül ayında Kuşadası hava nasıl olur?

Eylül Aşırı sıcak Tropik Hava ve 33℃ yukarıda ortalama sıcaklık ile bekleyebilirsiniz. Kuşadası Eylül içinde deneyimleri gün sıcak. Genellikle sıcaklık 30℃ dalgalanmalar ve Rüzgar Hafif esinti olduğunu.

Haziranda Bodrum kaç derece?

Ege Bölgesi’nin en güzel tatil yerlerinden bir tanesi olan Bodrum ‘da Haziran ayında ortalama sıcaklık 25 derecedir. Yağış olasılığının son derece düşük olduğu bu ay da özellikle sabah 10.00 ile öğlen 15.00 saatler arasında havanın en sıcak olduğu zaman dilimidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *