Eylülde Fethiye Nasıl Olur?(EN iyi 5 ipucu)

Eylül ayında bölgede hava sıcaklıklarının çok ciddi olmasa da önemli ölçüde düşüş gösterdiğini vurgulamak gerekir. Ortalama hava sıcaklığının 23°C düzeyinde olduğu bu bölgede en yüksek sıcaklıklar 33°C dolaylarındadır. Özellikle akşam saatlerinde favanın çok ciddi bir şekilde serinlediği ifade edilebilir.

Eylülde Fethiye’de denize girilir mi?

Fethiye ‘nin bence en güzel zamanı Eylül. Kızgın sıcaklar ve nem azalırken denizin suyu hala girilebilecek derecede oluyor. Hem doğal hem tarihi güzellikleriyle dünyanın ilgisini çeken Fethiye ‘deki Ölüdeniz ve Belcekız Plajı’na ana karadan ulaşabilirsin.

Ekim ayında Fethiye nasıl olur?

Ekim İçinde Fethiye için seyahat ederken bekleyebilirsiniz: Bazen yağmur, Bazen Fırtına, zaman zaman kar. Demek gündüz sıcaklığı aralığı vardır 22℃ ve 27℃.

Eylül ayında Bodrum nasıl olur?

Eylül ayında hava hafiften serinlemeye başlar. Bu nedenle yazlık kıyafetlerinizin yanı sıra yanınızda mutlaka ince hırka, ceket, yağmurluk gibi serin havadan koruyacak kıyafetler getirmelisiniz. Bodrum ‘un en güzel zamanlarından biri olan Eylül ayında gündüz ve özellikle öğlen saatlerinde hava sıcaklığı yüksektir.

Fethiye Ne zaman gidilir?

Fethiye ‘nin mavisinin güzelliği yılın her ayı güzelliğini korumayı başarıyor. Ancak deniz kum güneş üçlüsünden ayrılmayan bir tatil planı olanlar için en uygun zamanlar tabii ki yaz aylarıdır. Yazları sıcak ve kurak geçen kentte, kışları da aynı oranda ılık ve yağışlı geçer.

You might be interested:  Ankara Adana Hızlı Tren Ne Zaman Bitecek?(Çözünme)

Kuşadasında Ekim ayında denize girilir mi?

Kuşadası’nda denize girmek için en ideal dönem haziran ve eylül arası dönemdir. Tatilini yüksek sezonun dışında gerçekleştirmek isteyenler için mayıs ve ekim aylarında Kuşadası’nda denize girebilmek ve pek çok farklı aktivitede bulunmak mümkün.

Eylül de tatile gidilir mi?

İçinde bulunduğumuz eylül ayı sonbaharın başlangıcı olarak kabul ediliyor. Temmuz ve ağustos aylarının insanı kendinden geçiren sıcaklarının yerini serin bir meltem, eskisi kadar yakıcı olmayan bir güneş ve ara sıra hafifçe çiseleyen yağmur alıyor. İşte bu yüzden eylül ayı tatil yapmak için belki de en ideal aylardan.

Ekim ayında Fethiyede denize girilir mi?

Muğla’nın önemli tatil beldeleri arasında olan Fethiye ilçesinde Ekim ayı ortalarına girilmesine rağmen hava sıcaklığı 34 derece seviyesinde seyretmeye devam ediyor. Yakıcı Ekim güneşinde bronzlaşan turistler serinlemek için kendilerini denize atıyor. Yerli ve yabancı turistler “Ölüdeniz Ekim’de de harika.

Ekim ayında tatil için nereye gidilir?

Ekim’de Bir Başka Güzel Olan 13 Sonbahar Rotası

  1. 1 – Şile. İstanbul’un gizemli dünyasına kısa bir yolculuk için Şile mükemmel bir rota.
  2. 2 – İğneada. Kuzeyin yeşil çocuğu İğneada, sonbaharda en sık ayak basılan rotalardan biri.
  3. 3 – Gökçeada.
  4. 4 – Bergama.
  5. 5 – Şirince.
  6. 6 – Datça.
  7. 7 – Köyceğiz.
  8. 8 – Adrasan.

Kasım ayında Fethiye nasıl olur?

Türkiye’nin büyük bir bölümü yağışlı ve serin havanın etkisine girerken Fethiye ‘de adeta kasım ayında pastırma yazı yaşanıyor. Yöredeki açık olan otellerde başta Çinli turistler olmak üzere değişik ülkelerden gelen turistler denize girip kasım güneşinde bronzlaşıyor.

Bodrum’da hangi ayda denize girilir?

Eğer ki kafa dinlemek için Bodrum ‘a gitmeyi planlıyorsanız kesinlikle bahar aylarını tercih etmenizi öneririz. Üstelik Mayıs ve Eylül aylarında rahatlıkla deniz kum güneş üçlüsünden de faydalanabilirsiniz.

You might be interested:  Alanya Kestel Denizi Nasıl?(Soru)

Eylül’de Bodrum’da denize girilir mi?

Ege’nin incisi olarak da nitelendirilen Bodrum ‘da, eylül ayında denize girebileceğiniz pek çok koy bulunuyor. Deniz, kum ve güneş üçlüsüne doyabileceğiniz bir tatil, Ege’nin en güzel köşesinde sizi bekliyor.

Ekimde Bodruma tatile gidilir mi?

Ekimde hiç Bodrum ‘a gitmedim ama Temmuz Ağustos’ta bile soğuk olan Ege denizini Ekim de tahmin edebilirsiniz muhtemelen oldukça soğuktur. Bodrum da en güzel sezon Temmuz ve Ağustos tur ve Eylül 15 e kadar.

Fethiyede ne zaman denize girilir?

Hava sıcaklığının ideal olduğu bahar aylarında mis gibi ormanlarda yürüyüş yapabilir, bölgenin tarihî güzelliklerini gezebilirsiniz. Mayıs ayından itibaren deniz sezonunun açıldığı Ölüdeniz’de ekim ayının sonuna kadar denize girilebilmektedir.

Fethiye’de ne zaman denize girilir?

Kış aylarında bile denize girilebilen Fethiye ‘de sakin ve huzurlu bir tatil için ilkbahar ve sonbahar dönemlerini tavsiye ederiz. İlçe en çok Aralık-Ocak-Şubat döneminde yağış alıyor, Temmuz-Ağustos döneminde ise en yükse sıcaklıklarına ulaşıyor.

Fethiye arabasız gezilir mi?

Hem doğaya ve şahane bir denize yakınsınız, hem de çok zengin olmasa da mekan alternatifleriniz var. Ancak Faralya’da kalacaksanız araba şart. Kabak ise kendi içinde bir dünya. Hiç dışarı çıkmadan, arabasız, 2-3 gün zaman geçirebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *