Istanbul Adalar Nasıl Gezilir?(Çözülmüş)

Büyük Ada nasıl gezilir?

Büyükada ‘ya İstanbul’dan, Yalova’dan ve Bursa’dan denizyoluyla rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Devlete ait vapur seferlerinin yanı sıra özel ulaştırma şirketlerinin motorlarıyla da Büyükada ‘ya gidebilirsiniz. İstanbul’un Eminönü, Bostancı, Beşiktaş, Pendik ve Kadıköy vapur iskelelerinden kalkan vapurlara binebilirsiniz.

Adalar turunda nerelere gidilir?

Gezilecek Yerler

 • Kamino Yelken Kulübü
 • Lunapark.
 • Aya Yorgi Tepesi.
 • Anadolu Kulübü
 • Büyükada Splendid Palace Hotel.
 • Çankaya Caddesi.
 • Reşat Nuri Güntekin Evi.
 • Büyükada Rum Yetimhanesi.

Istanbuldan hangi adalara gidilir?

İstanbul Adalar ‘ın en gözdeleri; Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’dır. Özellikle hafta sonunu trafik çilesinden uzak, dolu dolu geçirmek istiyorsanız Adalar tam size göre. Bizim tavsiyemiz, bu gezi için erken yola çıkmanız ve bütün bir gününüzü adalar gezisi için ayırmanız olacaktır.

Adalar kaç günde gezilir?

Kaç Günde Gezilir; 1-2 günde gezmeniz mümkün. Ziyaret Etmek İçin En İyi Zaman; Büyükada’yı ya Nisan-Mayıs aylarında ya da Haziran-Temmuz-Ağustos aylarında ziyaret edebilirsiniz.

Büyükada yürüyerek gezilir mi?

Allahtan Büyükada 1984’de sit alanı ilan edilmiş, ve bu sayede birçok bina korunarak günümüzde ulaşıyor ve yeni betonlaşmaya izin verilmiyor. Adanın yürüyerek veya bisiklet ile iki meşhur rotası var: Küçük ve Büyük Tur. İkisine de Saat Meydanı’ndan sağa dönerek başlayabilirsiniz.

You might be interested:  Istanbul Çekim Platosu Nerede?(Çözünme)

Büyükada kaç saatte gezilir?

Ortalama 1 saat sürecek yolculukla ulaşacağınız, İstanbul’un incisi ve adaların en büyüğü olan Büyükada ‘ya Kadıköy, Bostancı, Sirkeci ve Kabataş’tan düzenli olarak kalkan Büyükada vapur seferleri ile ulaşabilirsiniz.

Adalara gidiş ne kadar?

Şehir Hatları Adalar Hattı’nda tam ücret tarifesi 5,20 liradan 10 liraya, indirimli öğretmen tarifesi 2,10 liradan 7 liraya, öğrenci tarifesi ise 1,20 liradan 5 liraya yükseldi. Adalar ‘da aylık abonman kartta ise tek yön tarifesi 3 basımdan 4’e çıkarıldı.

Büyük adada neler yapılabilir?

Büyükada ‘da yapılacaklar:

 1. Öncelikle güzel bir ada kahvaltısı edin.
 2. Bisiklet kiralayın.
 3. 3. Adalar Müzesi’ ne kesinlikle gidin.
 4. Bir klasik; Aya Yorgi Tepesi’ ne çıkın ve Aya Yorgi Kilisesi’ni görün.
 5. Vaktiniz varsa Adakule’ye de gidin.
 6. 6. Rum Yetimhanesi’ni unutmayalım.
 7. 7. Elbette köşkleri gezin.

Istanbul hangi adalar var?

Büyüklü küçüklü 9 ada ve kıyıya yakın iki kayalıktan oluşur. Aynı zamanda İstanbul ilinin bir ilçesini oluşturan Adaların beşinde (Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedefadası) yerleşim vardır. Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası ve Tavşan Adası’nda ise sürekli ve düzenli yerleşim bulunmamaktadır.

Istanbulda hangi ada daha guzel?

İstanbul ‘a Yakın En Güzel Adalar Listesi

 • 1 Avşa Adası
 • 2 Marmara Adası
 • 3 Prens Adaları 3.1 1- Kınalıada. 3.2 2- Burgazada. 3.3 3- Heybeliada. 3.4 4- Büyükada. 3.5 5- Sedef Adası

Adalar hangi sırayla?

9 ada sırası ile şu şekildedir; Büyükada (Prinkipo), Heybeliada (Halkis/Halki), Burgazada (Antigone/Antigoni), Kınalıada (Proti), Sedefadası (Terevinthos/Terebintos), Kaşık Adası (Pita), Tavşan Adası (Neandros), Yassıada (Plati), Sivriada (Ohia/Oksiya).

En güzel Prens Adası hangisi?

Büyükada (Prinkipo) Büyükada, Rumca adıyla Prinkipo; Prens Adalarının en büyüğü ve en güzelidir. Birçok insanın ziyaret ederek gezip gördüğü tek ada budur ve en gözde yazlık mekanlardan biridir. 5,4 km2’lik yüzölçümüyle Büyükada, diğer üç ana adanın toplamından daha büyüktür.

You might be interested:  Antalya Salı Pazarı Nerede Kuruluyor?(Çözünme)

Büyükada’ya nasil gidilir 2020?

Vapur ve tekneler ile Büyükada’ya gidiş; Eminönü’nden yaklaşık 1 saat 15 dakika, Kabataş’tan 1 saat 30 dakika, Beşiktaş’tan 1 saat 45 dakika, Bostancı ve Kartal’dan ise 25-30 dakika sürüyor. Motorlu tekneler şehir hatları vapurlarına göre biraz daha hızlı gidiyor ve adalara 10-15 dakika kadar daha önce varıyor.

Büyük Ada vapurları nereden kalkıyor?

Büyükada ‘ya şehir hatları vapuru ya da yolcu motorları ve teknelerle gidilmektedir. Büyükada ‘ya vapurlar Eminönü, Beşiktaş, Kabataş, Kadıköy ve Bostancı iskelelerinden kalkmaktadır.

Büyük adaya ne zaman gidilir?

Büyükada ‘ya dilediğiniz takdirde yılın her günü gidebilirsiniz. Özellikle İstanbullular için Büyükada hem pratik hem yakın bir kaçış noktasıdır. Ancak fırtınalı bir günde adaya gitmeniz veya gitseniz bile adadan dönmeniz pek mümkün olmayabilir, bu da bir gün daha adada konaklamak için bahaneniz olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *