Istanbul Adalar Nasıl Gidilir?

Adalar‘a tek ulaşım şekli denizyoludur. Adalar‘a ulaşım sağlamak için Anadolu yakasından Bostancı, Kadıköy, Avrupa yakasından Eminönü, Kabataş ve Beşiktaş üzerinden Adalar vapurlarına binilerek Adalar‘a ulaşım sağlanmaktadır.

Büyük Ada vapurları nereden kalkıyor?

Büyükada ‘ya şehir hatları vapuru ya da yolcu motorları ve teknelerle gidilmektedir. Büyükada ‘ya vapurlar Eminönü, Beşiktaş, Kabataş, Kadıköy ve Bostancı iskelelerinden kalkmaktadır.

Adalara en yakın nereden gidilir?

Ana karaya en yakın komşuları Kartal ve Maltepe olmaktadır. Adalar ‘ın il merkezine uzaklığı ise 30 km olmaktadır. Adalara Nasıl Gidilir? İstanbul Beşiktaş, Kabataş, Eminönü ve Anadolu yakasından Bostancı ve Kadıköy üzerinden vapur seferleri ile Adalar bölgesine ulaşmak mümkündür.

Eminönünden Adalar’a nasıl gidilir?

1 – Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Büyükada’ya Ulaşım. Eminönü’nden Büyükada’ya ulaşımın birinci yöntemi Kadıköy Sahili’ndeki Beşiktaş – Adalar İskelesi’nden geçen Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir.

Istanbulda Büyükada’ya nasıl gidilir?

Büyükada İstanbul ‘daki Kadıköy, Maltepe, Bostancı, Beşiktaş ve Kabataş gibi semtlere bir vapur, motor veya deniz otobüsü mesafesindedir. Hatta Büyükada ‘ya Avcılar ve Yeşilköy’den bile vapur ile ulaşılabilmektedir.

Eminönü Adalar vapuru nereden kalkıyor?

Eminönü ‘nde hangi iskeleden Adalar ‘a gidilir? Eminönü ‘nden Adalar ‘a kalkış Turyol İskelesi’nden ve Şehir Hatları Adalar İskelesi’nden sağlanıyor.

You might be interested:  Istanbul Üniversitesi Yabancı Diller Bölümüne Nasıl Gidilir?(Soru)

Adalar vapuru nereden kalkıyor 2021?

Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada ve Sedef Adası’na karşılıklı her gün Kadıköy, Bostancı, Beşiktaş ve Kabataş’tan sefer düzenleyen firma 2021 tarifesine geçiş yaptı. Firma, geçtiğimiz yıllarda Kabataş İskelesi’nin tadilatı nedeniyle bu hat üzerinden seferlerini Eminönü İskelesi’nden gerçekleştirmişti.

Adalar hangi sırayla?

9 ada sırası ile şu şekildedir; Büyükada (Prinkipo), Heybeliada (Halkis/Halki), Burgazada (Antigone/Antigoni), Kınalıada (Proti), Sedefadası (Terevinthos/Terebintos), Kaşık Adası (Pita), Tavşan Adası (Neandros), Yassıada (Plati), Sivriada (Ohia/Oksiya).

Adalar vapuru önce hangi adalara Ugruyor?

Bostancı – Adalar vapur hattı; Bostancı iskelesinden kalkarak sırasıyla; Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kadıköy ve Eminönü’ne ulaşım sağlamaktadır. Beşiktaş – Kınalıada – Burgazada vapur hattı; Beşiktaş vapur iskelesinden kalkarak önce Kınalıada ve ardından Burgazada’ya ulaşım sağlamaktadır.

Eminönü Adalar kaç TL?

Eminönü – Adalar Bu hat üzerinden sadece yaz-kış hizmet veren firmanın 2021 bilet fiyatları kişi başı 14 TL olarak belirlendi.

Eminönü Büyükada Vapur kaç dakika?

Vapur ve tekneler ile Büyükada ‘ya gidiş; Eminönü ‘nden yaklaşık 1 saat 15 dakika, Kabataş’tan 1 saat 30 dakika, Beşiktaş’tan 1 saat 45 dakika, Bostancı ve Kartal’dan ise 25-30 dakika sürüyor. Motorlu tekneler şehir hatları vapurlarına göre biraz daha hızlı gidiyor ve adalara 10-15 dakika kadar daha önce varıyor.

Büyükada’ya araçla nasıl gidilir?

Büyükada’ya araba ile ulaşmak mümkün değildir. Büyükada ‘ya gidilecek ilçeler şu şekildedir; Bostancı: İstanbul’un Bostancı mahallesinden direkt olarak Büyükada ‘ya ulaşım sağlamak mümkün. Bostancı sahilinde ki Mavi Marmara firması ile Büyükada ‘ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

Istanbul adalara nasıl gidilir 2021?

Sedef Adası’na sadece yaz döneminde sefer yapan Şehir Hatları, Adalar vapur seferleri 2021 gidiş -dönüş olarak gerçekleştirdiği hat güzergahı şu şekilde;

  1. Bostancı – Adalar – Ring Hattı
  2. Beşiktaş Adalar Hattı
  3. Kabataş – Kadıköy – Adalar Hattı
  4. Bostancı – Adalar Hattı
  5. Bostancı – Sedef Adası Hattı (sadece yaz döneminde)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *