Istanbul Adalarına Nasıl Gidilir?(Çözülmüş)

Adalar‘a ulaşım söz konusu olduğunda, tek ulaşım seçeneği denizyolu ile ulaşımdır. İstanbul içi toplu taşıma araçlarını kullanarak; Kadıköy, Eminönü ve Bostancı vapur iskelelerine aktarma yaptıktan sonra, Adalar vapur seferlerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

Büyük Ada vapurları nereden kalkıyor?

Büyükada ‘ya şehir hatları vapuru ya da yolcu motorları ve teknelerle gidilmektedir. Büyükada ‘ya vapurlar Eminönü, Beşiktaş, Kabataş, Kadıköy ve Bostancı iskelelerinden kalkmaktadır.

Adalar vapuru nereden kalkıyor 2021?

Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada ve Sedef Adası’na karşılıklı her gün Kadıköy, Bostancı, Beşiktaş ve Kabataş’tan sefer düzenleyen firma 2021 tarifesine geçiş yaptı. Firma, geçtiğimiz yıllarda Kabataş İskelesi’nin tadilatı nedeniyle bu hat üzerinden seferlerini Eminönü İskelesi’nden gerçekleştirmişti.

Adalara gitmek için nereden binilir?

Adalar ‘a tek ulaşım şekli denizyoludur. Adalar ‘a ulaşım sağlamak için Anadolu yakasından Bostancı, Kadıköy, Avrupa yakasından Eminönü, Kabataş ve Beşiktaş üzerinden Adalar vapurlarına binilerek Adalar ‘a ulaşım sağlanmaktadır.

Eminönünden adalara nasıl gidilir?

1 – Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru ile Büyükada’ya Ulaşım. Eminönü’nden Büyükada’ya ulaşımın birinci yöntemi Kadıköy Sahili’ndeki Beşiktaş – Adalar İskelesi’nden geçen Eminönü – Kadıköy – Adalar Şehir Hatları Vapuru’na binmektir.

Eminönü Adalar vapuru nereden kalkıyor?

Eminönü ‘nde hangi iskeleden Adalar ‘a gidilir? Eminönü ‘nden Adalar ‘a kalkış Turyol İskelesi’nden ve Şehir Hatları Adalar İskelesi’nden sağlanıyor.

You might be interested:  Istanbul Beykoz Hangi Yakada?

Izmitten istanbul adalara nasıl gidilir?

İzmit’ten başlayan Adalar turu sırasıyla Değirmendere, Karamürsel ve Darıca iskelelerine uğrayıp yolcu alarak Büyükada’ya ulaşacak. Ada turu dönüşü vapur Büyükada’dan hareket ederek sırasıyla Darıca, Karamürsel, Değirmendere’ye uğrayarak ve İzmit’e demirleyecek.

Istanbul adalara nasıl gidilir 2021?

Sedef Adası’na sadece yaz döneminde sefer yapan Şehir Hatları, Adalar vapur seferleri 2021 gidiş -dönüş olarak gerçekleştirdiği hat güzergahı şu şekilde;

  1. Bostancı – Adalar – Ring Hattı
  2. Beşiktaş Adalar Hattı
  3. Kabataş – Kadıköy – Adalar Hattı
  4. Bostancı – Adalar Hattı
  5. Bostancı – Sedef Adası Hattı (sadece yaz döneminde)

Eminönü Büyükada Vapur kaç dakika?

Vapur ve tekneler ile Büyükada ‘ya gidiş; Eminönü ‘nden yaklaşık 1 saat 15 dakika, Kabataş’tan 1 saat 30 dakika, Beşiktaş’tan 1 saat 45 dakika, Bostancı ve Kartal’dan ise 25-30 dakika sürüyor. Motorlu tekneler şehir hatları vapurlarına göre biraz daha hızlı gidiyor ve adalara 10-15 dakika kadar daha önce varıyor.

Istanbulda hangi adaya gidilir?

İstanbul Adalar ‘ın en gözdeleri; Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’dır. Özellikle hafta sonunu trafik çilesinden uzak, dolu dolu geçirmek istiyorsanız Adalar tam size göre. Bizim tavsiyemiz, bu gezi için erken yola çıkmanız ve bütün bir gününüzü adalar gezisi için ayırmanız olacaktır.

Adalar seferleri nereden kalkıyor?

İstanbul Beşiktaş, Kabataş, Eminönü ve Anadolu yakasından Bostancı ve Kadıköy üzerinden vapur seferleri ile Adalar bölgesine ulaşmak mümkündür. Beşiktaş üzerinden Adalar seferi yapan vapur 07.30’da başlamaktadır. Sıra ile Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’ya uğrar. En son Büyükada’ya ulaşır.

Adalar’a nasıl gideceğiz?

Adalar’a ulaşım söz konusu olduğunda, tek ulaşım seçeneği denizyolu ile ulaşımdır. İstanbul içi toplu taşıma araçlarını kullanarak; Kadıköy, Eminönü ve Bostancı vapur iskelelerine aktarma yaptıktan sonra, Adalar vapur seferlerini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

You might be interested:  Ayvalık Tostu Nerede Yenir Istanbul?(Soru)

Büyük adaya gidiş kaç para?

Kartal’dan Büyükada ve Heybeliada’ya sefer düzenleyen Prenstur firması yolcu taşımacılığını 6 yaş üzeri kişi başı 14 TL olarak belirlenirken, seferlerde akbil kullanılabiliyor. Akbil ile geçişler kişi başı 10 TL olarak ücretlendiriliyor.

Eminönü Adalar vapur kaç saat?

Sadece Turyol firmasının sefer düzenlediği hat güzergâhına Eminönü ‘nden 1 saat 15, Karaköy’den 1 saat 10, Kadıköy’den ise 50 dakikada ulaşabilirsiniz. Turyol firması Kadıköy’den sadece Kınalıada’ya uğrayıp Büyükada’ya ulaştığı için yolculuk 50 dakika sürüyor.

Eminönü Büyükada kaç TL?

Eminönü – Karaköy – Kadıköy – Kınalıada – Büyükada Turyol bu hat üzerinden yolcu taşımacılığını öğrenci 7,50 TL, tam 10 TL olarak belirlendi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *