Istanbul Ankara Hızlı Tren Bilet Nasıl Alınır?(Mükemmel cevap)

Hızlı tren bileti nasıl alınır?

İstasyonlarda yer alan gişelerden trenin hareket saatinden 5 dakika önceye kadar çıkış istasyonunu seçip bilet satın alabilirsiniz. Çağrı merkezi veya internet üzerinden ise trenin hareket saatinden 15 dakika önceye kadar bilet satın alınabilmekedir.

Hızlı tren bilet satışı var mı?

Özel durumlar hariç olmak üzere; YHT ve Anahat trenlerinde seyahatin başlama tarihinden 30 gün öncesine kadar rezervasyon ve bilet satışına başlanır. Bölgesel tren biletleri seyahat gününde satılır.

Hızlı tren ücreti ne kadar?

Ankara-İstanbul (Kadıköy) arası 98.5 lira olan bilet fiyatı 118.5 lira olurken gidiş-dönüş ücreti ise 202 lira olarak belirlendi. Eskişehir-Ankara arası 43.5 lira olan YHT bileti 52.5 lira olurken, 74 lira olan gidiş-dönüş biletinin fiyatı ise 90 lira oldu. 37 lira olan genç tarife ücreti ise 45 lira oldu. 3

YHT biletleri nereden alınır?

TCDD Taşımacılık AŞ’ye ait biletler gişelerden, PTT şubelerinden, turizm acentelerinden, internet sitesi ve mobil telefonlar üzerinden alınabilmektedir. Her türlü sorunuz için danışma telefonları 06.00-23.30 saatleri arasında hizmet vermektedir.

TCDD genç indirimi ne kadar?

h) 65 Yaş ve üzerindeki yolcular %50, i )Çocuk (7-12 yaş arası) % 50 indirim yapılır. ( Ayrı bir yer istenmemek koşuluyla 0-6 yaş çocuklar ücretsiz seyahat edebilir.) *Yaşa dayalı indirimlerde ( Genç, 65 Yaş vb.) yaş hesabı yapılırken doğum tarihi esas alınır.

You might be interested:  Istanbul Gata Hastanesi Nerede?(Doğru cevap)

İstanbul ankara hızlı tren kaç TL?

Ankara İstanbul hızlı tren (YHT) bilet fiyatları Ankara İstanbul hızlı tren bilet fiyatı, 70 TL olarak belirlenmiştir.

Istanbul ankara tren bileti nereden alınır?

TCDD gişelerinden tren biletinizi direkt olarak görevliden alabilirsiniz. Bunun için Gar yada İstasyona gitmeniz gerekir. TCDD’dan Tren bileti almak için Çağrı merkezini arayabilirsiniz. TCDD Çağrı Merkezi Telefon Numarası 444 8233 yani akılda daha kalıcı olması açısından 444 TCDD’dir.

Yüksek Hızlı tren nereden kalkıyor?

İstanbul Pendik’ten kalkan tren sırasıyla Gebze, İzmit, Arifiye, Bilecik, Bozüyük, Eskişehir, Polatlı ve Sincan üzerinden Ankara’ya 4 saat 15 dakika içerisinde varmaktadır. İstanbul-Ankara Yüksek hızlı treni bazı duraklara uğramadığı için trenin varış saatinde farklılıklar oluşabilir.

Öğrenci tren bileti ne kadar?

Öğrenci: 55 TL.

Istanbul Ankara Hızlı Tren biletleri nerede satılıyor?

İnternet üzerinden TCDD’nin resmi web adresi olan, https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/ yht / ankara-istanbul – ankara -yuksek- hizli – tren / adresine giriş yapılır. İşlem ile direk olarak bilet alım sayfası açılır. Sayfanın en altında görüntülenen “hemen bilet al” sekmesine tıklanır.

Pulman vagon ne demek?

Pulman vagon standart yolcu vagonlarında yer alan, yolcuların kaliteli, konforlu ve güvenli bir şekilde yolculuk geçirmelerini sağlayan vagon sistemidir. TCDD Taşımacılık tüm trenlerinde pulman vagonlar yer almaktadır. Örtülü kuşetli veya yataklı vagon yerine pulman vagon tercih etmek daha ekonomiktir.

Ankara Eskişehir hızlı tren bileti nereden alınır?

Bilet Satış Noktaları

  • Eybis.
  • Gişeler.
  • Çağrı Merkezi.
  • Acente.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *