Istanbul Aydın Üniversitesi Hazırlık Kampüsü Nerede?(Çözünme)

Aydın Üniversitesi Hazırlık Bölümü nerede?

İstanbul Aydın Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı, Bahçelievler yerleşkesinde her yıl 1300 civarında öğrenciye İngilizce eğitimi verir. Sınıflarımızda 20-25 öğrenci bulunmaktadır.

Aydın Üniversitesi hazırlık sınıfı zorunlu mu?

İngilizce Hazırlık Programı derslerinde katılım zorunludur. Her öğrenci tüm yıl boyunca derslerin % 80’ine katılmak zorundadır.

Istanbul Aydın Üniversitesi hazırlık kampüsüne nasıl gidilir?

Bahçelievler bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İstanbul Aydın Üniversitesi Hazırlık Okulu adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 79B, 97A, 97T, 98TB, BEYLIKDÜZÜ – SÖĞÜTLÜÇEŞME, MK97.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
 3. Metro: M1A.

Istanbul Aydın Üniversitesi Hazırlık ücretli mi?

Uzaktan Öğretim yapılan ön lisans programlarının öğrenim ücreti 9.000.-TL’dir. Tüm lisans programlarının Yabancı Dil Hazırlık Öğrenim ücreti 42.000.-TL ve ön lisans programlarının Yabancı Dil Hazırlık Eğitimi gündüz ve ikinci öğrenim ücreti 21.000.-TL’dir.

Hazırlık geçme notu nasıl hesaplanır?

(1) 100 üzerinden en az 60 olması gereken hazırlık sınıfı geçme notu, yıl içi başarı ortalamasının % 50’sine yıl sonu sınavından alınan notun %50’si ilave edilerek hesaplanır.

You might be interested:  Fethiye Cennet Koyu Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Hazırlık geçme notu kaç?

MADDE 9 – (1) Öğrencinin hazırlık eğitiminden başarılı sayılabilmesi için başarı notunun 100 üzerinden en az 60 olması gerekir. Başarı notu; yüz yüze eğitim gören öğrencinin dönem içi notunun, 60’tan az olmamak kaydıyla %20’si ile Yeterlik Sınavının %80’inin toplamından oluşur.

Mütercim Tercümanlık hazırlık zorunlu mu?

İngilizce Mütercim – Tercümanlık Anabilim Dalı kapsamında dersler Türkçe ve İngilizce dil çiftlerinde yürütülmektedir. Başarılı olamayan öğrencilere bir yıl süreli zorunlu İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. 4 yıllık lisans eğitimi süresince, sözlü ve yazılı çeviri becerilerini geliştirmek üzere eğitim verilmektedir.

Aydın Üniversitesi geçme notu kaç?

Öğrencinin, tek ders sınavından başarılı sayılabilmesi için en az, DD notu karşılığı olan 100 üzerinden 50 puan alması gerekir. Tek ders sınavından başarısız olan öğrenciler başarısız oldukları bu ders için dilekçe ile başvurarak, her sınav döneminde tek ders sınav hakkını kullanabilir.

Istanbul aydın üniversitesi ücretleri nasıl ödenir?

Öğrenim ücretleri İstanbul Aydın Üniversitesi ‘nin, Yapı-Kredi Bankası TR34 0006 7010 0000 0054 8650 14 no’lu hesabına peşin olarak yatırılabilir. Bonus, Maksimum, Axess, VakıfBank World, YapıKredi World, Card Finans ve Ziraat Combo Kredi Kartları ile taksitli işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Aydın Üniversitesi hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları İstanbul Aydın Üniversitesi yakınından geçiyor: 401T, 76D, 76O, 89B, 98TB, BEYLIKDÜZÜ – SÖĞÜTLÜÇEŞME, BEYLIKDÜZÜ – ZINCIRLIKUYU.

Istanbul Aydın Üniversitesi Marmaray ile nasıl gidilir?

Söğütlüçeşme durağında inip yaklaşık 15 dakika yürüyerek İstanbul Aydın Üniversitesi Kadıköy Kampüsü’ne ulaşabilirsiniz. Otogardan metro istasyonuna geçiş yapıp, M1A Yenikapı metrosuna binin ve Marmaray Yenikapı İstasyonunda inin. Minibüs duraklarına yürüyün ve buradan Marmaray / Maltepe minibüslerine binin.

Istanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu nasıl gidilir?

Küçükçekmece bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 401T, 76D, 76O, 89B, 98TB, BEYLIKDÜZÜ – SÖĞÜTLÜÇEŞME, BEYLIKDÜZÜ – ZINCIRLIKUYU.
 2. Tren: MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
You might be interested:  Istanbul Gelişim Üniversitesi Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Istanbul Aydın Üniversitesi tercih indirimi var mı?

Tercih Bursu Öğrencimizin kazanmış olduğu burslara ek olarak, ilk 5 tercihinden herhangi birinde İAÜ ye yerleşmesi durumunda (Tıp, Diş Hekimliği, Hukuk ve Psikoloji hariç) kalan eğitim öğretim ücreti üzerinden hesaplanan % 30 bursudur.

Istanbul Aydın Üniversitesi Ücretleri Ne Kadar?

İstanbul Aydın Üniversitesi 2021-2022 yılı Eğitim Ücretleri

 • Tıp Fakültesi: 89.000 TL.
 • Diş Hekimliği Fakültesi: 89.000 TL.
 • Pilotaj (İngilizce): 70.000 TL.
 • Psikoloji: 49.000 TL.
 • Müzik Öğretmenliği: 49.500 TL.
 • Hukuk (%50 İndirimli): 33.000 TL.
 • Gastronomi ve Mutfak Sanatları: 42.000 TL – (%30 Tercih Bursu): 29.400 TL.

Aydın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Kampüsü nerede?

İstanbul Aydın Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, üniversiteler, Beşyol Mah., Karadeniz Sok., No:8, Küçükçekmece, İstanbul, Türkiye – Yandex Haritalar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *