Istanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Kampüsü Nerede?(Mükemmel cevap)

Kuştepe. Şişli ilçesinde bulunan Kuştepe yerleşkesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi‘nin 32.000 m² alana sahip ilk yerleşkesidir. Yerleşkede Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Meslek Yüksekokullarının programları, İngilizce Hazırlık Programı ve kapalı spor tesisi bulunmaktadır.

Bilgi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu nasıl gidilir?

Şişli bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden İstanbul Bilgi Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 121A, 251, 27T, 41AT, 522, 55, 93M.
 2. Metro: M2.

Bilgi Üniversitesi Meslek Yüksekokulu hangi kampüste?

Kuştepe Kampüsü İstanbul’un merkezinde, Mecidiyeköy ve Şişli’ye 5 dakikalık mesafede, iş dünyasına çok yakın bir kampüs.

Meslek Yüksek Okulu bölümleri nelerdir?

Meslek Yüksek Okulları

 • Acil Durum ve Afet Yönetimi.
 • Ağız ve Diş Sağlığı
 • Ameliyathane Hizmetleri.
 • Anestezi.
 • Biyomedikal Cihaz Teknolojisi.
 • Çevre Sağlığı
 • Çocuk Gelişimi.
 • Çocuk Koruma ve Bakım Hizmetleri.

Istanbul Bilgi Üniversitesi Dolapdere kampüsüne nasıl gidilir?

Beyoğlu bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Istanbul Bilgi Universitesi Dolapdere Kampüsü adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 46Ç, 54E, 55T, 66, 74A, 77, 80T, 89C, 93T, 97T, SG-2.
 2. Metro: M2.
 3. Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-11, MİNİBÜS: B-34.
You might be interested:  Sodexo Hangi Marketlerde Geçerli Istanbul?(Mükemmel cevap)

Istanbul Bilgi Üniversitesi hangi semtte?

Bilgi Üniversitesi 41.068462 enlem ve 28.944134 boylamda yer almaktadır. Semt /Mahalle olarak Emniyettepe Mh. ve Eyüp ilçesine bağlıdır. Bilgi Üniversitesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Istanbul Bilgi Üniversitesi Santral kampüsünde hangi bölümler var?

Bilgi Üniversitesi Santralİstanbul kampüsünde İşletme Fakültesi, Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Adalet MYO, Turizm ve Otelcilik YO, Spor Bilimleri ve Teknolojisi YO bulunmaktadır.

Istanbul Bilgi Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu nerede?

İstanbul Bilgi Üniversitesi ‘nin Dolapdere, Kuştepe ve Santral olmak üzere üç ayrı kampüsü vardır. Adalet Önlisans Programı’nın dersleri genel olarak Dolapdere kampüsünde yapılmakla birlikte, bazı derslerimiz Kuştepe’de veya Santral’de de yapılmaktadır.

Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu nerede?

Nişantaşı Meslek Yüksek Okulu Üniversitesi 41.052147 enlem ve 28.985023 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Meşrutiyet Mh. ve Şişli ilçesine bağlıdır.

Meslek Yüksek Okulu Üniversite midir?

Meslek yüksekokulu, üst düzeyde uygulayıcı meslek elemanı yetiştiren yükseköğretim kurumlarıdır. İki yıl süreli eğitim verilmektedir. Mezun olma hakkı kazanan öğrencilere, bağlı bulunduğu üniversiteden ön lisans derecesinde diploma verilir.

Meslek Yüksek Okulu Kaç yıl?

Yüksekokul, üst düzeyde uygulayıcı meslek elemanı yetiştiren yükseköğretim kurumlarıdır. Yüksekokulda dört yıllık eğitim verilir. Genellikle meslek yüksekokulları ile karıştırılmaktadır. Çünkü meslek yüksekokulları iki yıllıktır.

Meslek Yüksek Okulu kimler girebilir?

Özellikle mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından 2001-2002 öğretim yılından önce mezun olanlar, meslek yüksekokullarında yeterli kapasite, kontenjan artışı ve mesleki ve teknik liseler ile meslek yüksekokulları arasında program bütünlüğü sağlandıktan sonra sınavsız girebilecekler.

Bilgi Üniversitesine Nasıl Ulaşılır?

Üsküdar Marmaray durağında inip vapur iskelesine yürüyüp Üsküdar- Karaköy- Eminönü vapuruna binin. Eminönü iskelesinde inip, 44B Hamidiye Mahallesi otobüslerine binerek, Bilgi Üniversitesi durağında inerseniz 450 metre yürüyüp Bilgi Üniversitesi Santraistanbul kampüsüne ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Antalya Bungee Jumping Nerede Yapılır?(Çözünme)

Bilgi Üni hangi yakada?

Bilgi Üniversitesi ‘nin Anadolu yakasında bulunan tek kampüsü Kozyatağı. Bu kampüs özellikle yüksek lisans programları ile öne çıkıyor ve iki yaka arasındaki ulaşım problemine alternatif sunuyor.

Bilgi Üniversitesine hangi otobüsler gider?

Bu Otobüs hatları İstanbul Bilgi Üniversitesi yakınından geçiyor: 39O, 41ST, 41Y, 48A, 49, 55B, 94Y.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *