Istanbul Çanakkale Arası Ne Kadar?(Doğru cevap)

Istanbul Çanakkale arası ne kadar benzin yakar?

İSTANBUL İLE ÇANAKKALE ARASI YOLCULUK TOPLAM YAKIT TÜKETİMİ Dizel bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 17.41 LİTRE yakıt tüketir. Benzinli bir araç, bu güzergahta yapılacak yolculukta ortalama 25.33 LİTRE yakıt tüketir.

Çanakkale ile istanbul arası kaç km?

İstanbul – Çanakkale arası uzaklık kaç km? İstanbul – Çanakkale arası karayolu ile 320 km’dir.

Istanbul çanakkale arası Tekirdağ üzerinden kaç km?

İstanbul ‘dan, Tekirdağ, Çanakkale ve Küçükkuyu güzergahı takip edilmeli. Bu yol güzergahı yaklaşık 423 km. Özel aracınızla gitmeyi tercih ediyorsanız; Tekirdağ – Çanakkale yolu trafiği daha az olmakla beraber manzarası da güzel olan bir yol.

Istanbul’dan otobüsle Çanakkale kaç saat?

İstanbul – Çanakkale arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 6 saat 8 dakika sürmektedir.

Çanakkale’ye giderken hangi şehirlerden geçilir?

İstanbul Anadolu Yakası’ndan Çanakkale ‘ ye gitmek istiyorsanız, öncelikle İzmit ve ardından Bursa yolunu takip etmeniz gerekiyor. Bursa’dan sonra sırasıyla Karacabey ve Bandırma’ya ulaşacaksınız. Çanakkale merkeze ulaşmak için ise Biga ve Lapseki’ yi takip etmeniz yeterli.

1 litre benzinle kaç kilometre gidilir?

Yakıt tüketimi araçtan araca değişmektedir. Aynı model, aynı motor hacimdeki araçlarda yapılan tespitlere göre; – 1 litre benzinle 14.7 km yol kat edilirken, – 1 litre otogaz-LPG ile 11.36 km yol kat edilmektedir.

You might be interested:  Istanbul Dan Edirne Ye Nasıl Gidilir?

100 km kaç litre benzin yakar?

DİZEL ALACAKSANIZ KAÇ YIL KULLANACAĞINIZ ÖNEMLİ 1.6 veya 1.2 turbo benzinli bir araç şehir içinde ortalama 8.5 litre yakıyor. 1.6 dizel bir araç da şehir içinde 100 kilometrede yaklaşık 6 litre tüketiyor. Kilometrede benzinli araç 58 kuruş, dizel ise 37 kuruş yakıyor. Fark 21 kuruş.

Araç ne kadar yakıyor nasıl hesaplanır?

Deponuzun kapasitesini, katettiğiniz kilometreye bölüp 100 ile çarptığınız zaman 100 kilometrede ortalama yakıt tüketimi verisine ulaşmış olursunuz. Örneğin aracınızın 50 litrelik deposu varsa ve depoyu tam doldurup 700 kilometre yol katettiyseniz aracınızın 100 kilometrede ortalama 7,1 litre yakıt tüketiyor demektir.

Istanbul çanakkale feribot var mı?

Çanakkale – İstanbul arası direk feribot var mı? Şuan için bu tarz hizmet veren bir feribot maalesef bulunmamaktadır. Çanakkale ‘den feribot ile Eceabat’a geçip, sırayla Gelibolu, Keşan, Malkara, Tekirdağ üzerinden İstanbul ‘a ulaşabilirsiniz.

Bursadan Çanakkale’ye kaç saatte gidilir?

Bursa – Çanakkale arası otobüs yolculuğu ortalama 3sa 38dk sürmektedir.

Istanbul Çanakkale uçak var mı?

İstanbul – Çanakkale rotasında uçuşu bulunan en popüler 3 hava yolu şirketi: Türk Hava Yolları, Pegasus ve AnadoluJet. tıklayın. İstanbul – Çanakkale arası uçakla 230 dakika sürüyor.

Istanbul çanakkale feribot kaç saat sürer?

İstanbul ‘dan gelen misafirlerimiz Gelibolu Yarımadasından Çanakkale ‘ye geçmeleri için 2 alternatif bulunmaktadır. Bunlardan ilki Eceabat ilçesi ile Çanakkale arasındaki 24 saat çalışan araba alan GESTAŞ feribotlarıdır. Toplam geçiş süresi 25 dakikadır.

Istanbul çanakkale kaç km nasıl gidilir?

İstanbul Avrupa Yakası – Çanakkale arası Araba ile Ulaşım Avrupa yakasından Çanakkale şehir merkezi arası ortalama 5 saat sürmektedir. Yaklaşık mesafe ise 330 km ‘ dir.

Balıkesir Çanakkale arası kaç kilometre?

Balıkesir – Çanakkale arası karayolu ile 210 km ‘dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *