Istanbul Cunda Adası Nasıl Gidilir?

Istanbuldan feribotla cundaya nasıl gidilir?

İstanbul’dan hareket eden araçlı Bandırma Feribotları ‘yla yaklaşık 1 saat 45 dakikada Bandırma’ya ulaşabilirsiniz. Bandırma’dan özel aranızla Susurluk istikameti üzerinden Balıkesir’e ulaşabilir, buradan Ayvalık’a geçiş yaparak 8 kilometre sonra Cunda Adası’na varabilirsiniz.

Istanbul Cunda Adası otobüsle kaç saat?

İstanbul – Cunda Adası arası yaklaşık 525 kilometre ve 7 saat 45 dakika kadar sürmektedir.

Cunda adasına arabayla gidilir mi?

Cunda ‘ya arabayla nasıl gidilir: İstanbul Yenikapı’dan İDO ile yapacağınız 2 saatlik bir feribot yolculuğu sonrası, Bandırma üzerinden 3-4 saatlik bir otomobil yolculuğu ile Cunda ‘ya ulaşılabilir. Cunda Adası, karayoluyla İzmir’den 156 km uzaklıkta yer alıyor. Araçla gitmek yaklaşık 3 saat sürüyor.

Ayvalık otogardan Cunda adasına nasıl gidilir?

Ayvalık merkezden her 30 dakikada bir hareket eden Ayvalık Belediyesi’ne ait otobüsler, sabah 06.30 ile gece 01.00’a kadar Cunda ile Ayvalık arasında karşılıklı seferler düzenliyor. Aynı şekilde 07.00-01.00 saatleri arasında taksi dolmuş ve taksi seçenekleriyle de Ayvalık ‘tan Cunda Adası ‘na rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Ayvalık en kolay nasıl gidilir?

İstanbul Yenikapı ve Bostancı’dan kalkan deniz otobüsleri ile yaklaşık 2 saatte Bandırma’ya geçebilir, buradan 3 saatlik bir yolculuk ile Ayvalık ‘a ulaşabilirsiniz. Midilli Adası’ndan feribot ve deniz otobüsleri ile Ayvalık ‘a yaklaşık iki saatte ulaşmak mümkündür.

You might be interested:  Ankara Tarhanası Nasıl Yapılır?(Çözülmüş)

Istanbul Ayvalık feribot var mı?

İstanbul – Bandırma Üzerinden Ayvalık ‘a feribotla (35 TL) gidebilirsiniz. İstanbul Anadolu yakasından 5.5 saat, Avrupa yakasından 5 saat sürüyor.

Ayvalık merkezden sarımsaklı’ya nasıl gidilir?

Sarımsaklı’ya Nasıl Gidilir? Ayvalık merkeze varıldığında buradan özel araçla Sarımsaklı ‘ya yaklaşık 8 km’lik bir yoldan devam edilebileceği gibi Ayvalık ‘ın merkezinden taksi ya da gece geç saatlere kadar mevcut olan minibüslerle Sarımsaklı ‘ya ulaşmak mümkün.

Istanbul Ayvalık hangi yol?

İstanbul ‘dan gidecekler için Ayvalık yol tarifi şu şekildedir; öncelikle iki seçenek söz konusudur. Birinci seçenek Osmangazi Köprüsü’nden geçtikten sonra Bursa’ya varacaksınız. Bursa’dan Balıkesir yönüne doğru gittikten sonra Susurluk ve Burhaniye ayrımından sonra Edremit yolunu takip edip Ayvalık ‘a ulaşabilirsiniz.

Cunda adasına pasaport gerekli mi?

Hayır, Cunda adası 1923 yılındaki mübadele ile birlikte Türklerin kontrolü altında bulunan bir Türk adasıdır. Dolayısıyla giriş yapmanız için herhangi bir vize veya prosedüre gerek yoktur.

Ayvalık Cunda Adası nerede?

Ege’nin kuzeyinde bulunan Cunda Adası, Ayvalık ‘a bağlı ve oldukça yakın bir ada. Cunda Adası’na inşa edilen köprü sayesinde adaya deniz yoluyla beraber kara yolundan da ulaşılabiliyor. Cunda, Ayvalık ‘a 8 kilometre, Sarımsaklı’ya 13 kilometre, Altınova’ya ise 21 kilometre mesafede bulunuyor.

Cunda ya uçakla nasıl gidilir?

Cunda’ya direk uçuş olmamakla birlikte yaklaşık 80 Km. mesafede olan Edremit Körfez Havalimanı’na seferleri olan Türk Hava Yolları uçuşları ile ulaşabilirsiniz. Edremit Körfez Havalimanı’na ulaştıktan sonra, uçak seferlerine göre düzenlenmiş servisler ile Ayvalık ve Cunda Adası’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Cunda Adası Şeytan Sofrası arası kaç km?

Cunda Adası’ndan Şeytan Sofrasına gitmek için 9 kilometre yol katetmeniz gerekiyor. Yaklaşık olarak 16 dakika sonunda tepeye ulaşabilirsiniz.

You might be interested:  Antalya Kütükçü Mahallesi Nasıl Bir Yer?(Çözünme)

Balıkesir Ayvalık Cunda arası kaç km?

Ayvalık – Cunda arası 8 kilometredir.

Cunda da nerede denize girilir?

Cunda’da Nerede Yüzülür?

  • Çataltepe Plajı Berrak sularıyla ve daima hareketli oluşuyla adanın en eğlenceli Cunda plajlarından biri.
  • Cunda Plajı Cunda Adası Denizi.
  • Arkadeniz Plajı Sakinliği ile dikkat çeken bu plaj, Cunda ‘nın en sessiz yerlerinden biri.
  • Pateriça Plajı Pateriça Koyu ve Deniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *