Istanbul Datça Nasıl Gidilir?

Istanbul Datça hangi yoldan gidilir?

İstanbul ‘dan yola çıkıp Gebze, Gemlik, Karacabey, Susurluk üzerinden yola devam edip Balıkesir, Akhisar, Manisa, İzmir’i geçtikten sonra Söke, Milas, Bodrum ardından feribot ile Datça ‘ya gidiş sağlanmaktadır. Bu yolculuk ortalama olarak 725 kilometre uzunluğundadır. Yaklaşık 10 saatte Datça ‘da ulaşım sağlanabilir.

Datça’ya en rahat nasil gidilir?

Datça ‘ya en kolay ve en kısa ulaşım yöntemi Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Milas Bodrum Havalimanı’nı kullanarak, havalimanından araç kiralayarak Bodrum Marina’dan Datça ‘ya feribotla geçmek. Bodrum- Datça feribotu araçsız yolcu da kabul ediyor. Bodrum-Fatça feribotla ulaşım 2 saat sürüyor.

Istanbuldan Datçaya uçakla nasıl gidilir?

Yeni İstanbul Havalimanı’ndan ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan günlük olarak Muğlaya seferler mevcut. Tercihe bağlı olarak Bodrum veya Dalaman Havalimanı’na inerek oradan kalkan havalimanı otobüs seferleri ile Datça’ya gidebilirsiniz. İstanbuldan uçakla yolculuk süresi yaklaşık bir saat sürmektedir.

Datçaya otobüsle nasıl gidilir?

Otobüs ile gelmek isteyenler için direk Muğla yada Marmaris otogarına gelen firmalar seçilebilir. Bu sayede yolun büyük bir kısmı bitmiş olur. Eğer Muğla’da inerseniz önce Marmaris otogarına oradan Datça dolmuşlarına aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. Havayolu tercih eden kişiler için iki alternatif vardır.

You might be interested:  Pendikten Istanbul Havalimanına Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Milas Datça Nasıl Gidilir?

Milas Bodrum Havalimanından araçla Datça ‘ya nasıl gidilir: Milas Havaalanı Datça arası 97 km. Özel aracınız veya kiralık araçla Bodrum Havalimanı çıkışında D330 karayoluna girerek Milas, Yatağan, Muğla, Akyaka, Marmaris güzergahını takip ederek Datça ‘ya 3 saat içerisinde gidebilirsiniz.

Datça’ya gitmek için hangi havaalanı?

Ege ile Akdeniz’in kesiştiği noktada yer alan Datça, çok kolayca ulaşılabilen bir yer değil. Çünkü Datça ‘da havaalanı yok. Ya Datça ‘ya kara yolu ile geleceksiniz ya da Milas-Bodrum Havalimanı ya da Dalaman Havalimanı ‘na gelip oradan Datça ‘ya transfer araçları ile aktarma yapacaksınız.

Datça Bodrum Feribot kaç saat sürüyor?

Bodrum – Datça Feribot seferleri ile 230 kilometrelik ortalama 4 saatte gidilen karayolu mesafesi, 18.5 deniz mili uzunluğundaki feribot yolculuğu ile 1 saat 45 dakikada tamamlanabiliyor.

Datça Nerede ne yenir?

DATÇA’DA NE YENİR & NEREDE YENİR

  • Datça Bademi.
  • Bademli Levrek.
  • Bademli Köfte.
  • Karanfilli Ekmek.
  • Keçi Sütlü Dondurma.
  • Bademli Kurabiye & Tatlılar.
  • Datça Şarapları
  • Bademli Kahve.

Datçaya en yakın havalimanı kaç km?

Sorunuzun cevabı: Dalaman Havalimanı Datça arası 162 Km ‘dir.

Bodrum Datça arası araba ile kaç km?

Bodrum ‘dan Datça ‘ya karayolu ile ulaşım sağlamak istiyorsanız yaklaşık olarak 4 saatinizi bu yolculuğa ayırmalısınız. 230 kmlik bu yolda ulaşım yorucu olmanın yanı sıra oldukça uzun sürüyor.

Dalaman Havaalanı ile Marmaris arası kaç km?

Marmaris Transfer; Ülkemizde en fazla turist çeken Marmaris için Dalaman havalimanı arası vip ulaşım hizmetidir. Dalaman Marmaris arası kaç saat ve kaç kilometre mesafede sorusuna havalimanından 94 km ve ortalama 1 saat 15 dakikalık seyahat mesafesi olarak yanıtlamak mümkün.

Bodrum Datça otobüs kaç saat?

Bodrum Datça arası otobüs ile yolculuk kaç saat sürmektedir? Bodrum Datça arası otobüs ile seyahat ortalama 0 ile 1 saat arasında sürmektedir.

You might be interested:  Ankara 7 Cadde Nerede?(Mükemmel cevap)

Datça merkezden Palamutbüküne nasıl gidilir?

Datça ‘ya karayoluyla Marmaris üzerinden gidebilirsiniz. Ayrıca Marmaris- Datça arası 70 km. Marmaris’ten düzenli dolmuş ve otobüs seferleri bulunmaktadır. Buradan kalkan servislerle Palamutbükü Koyu’na ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *