Istanbul Güngören Nasıl Bir Yer?(EN iyi 5 ipucu)

Güngören nasıl?

7 km2 yüzölçümüyle istanbul’un en küçük ama 306 bin nüfusuyla km2 başına en çok insanın ikamet ettiği en kalabalık 2.ilçesidir(1.gaziosmanpaşa), e5 tarafındaki tozkoparan,nesih özmen ve nafiz gürman mahalleleri nispeten daha nezihtir bir çok tekstil kuruluşuna ve yüksek katlı apartmanlara ev sahipliği yapar, merkez ve

Istanbul Güngören hangi semtte?

Güngören, İstanbul’un bir ilçesidir. İlin batı yarısında Çatalca Yarımadası’nda yer alır; Türkiye’nin 7 km kare alanı ile yüzölçümü bakımından en küçük ilçesidir. 3 Haziran 1992’de ilçe olan Güngören, doğuda Zeytinburnu, Esenler güneyde Bakırköy, batıda Bahçelievler ilçelerine komşudur.

Istanbul Güngören hangi yakada?

İstanbul ‘ un Avrupa yakasındadır. Güneyde Bakırköy ve Bahçelievler, batıda Bağcılar, kuzeyde Esenler ve Bayrampaşa, doğuda ise Eyüp ile komşudur. Güngören ilçesi, 3 Haziran 1992’de yürürlüğe giren 3806 sayılı yasayla kurulmuştur. 11 mahalleden oluşmaktadır.

Güngören ismini nereden almıştır?

Vidos Köyü ismi ise, 1935–36 yıllarına kadar devam etmiş, bu tarihten sonra Rumca isimlerin değiştirilmesi yönündeki karar uyarınca Güngören adını alır. “En tatlı bamya” Vidos Çayırı denen ve cami kadrosundaki kişilere tahsis edilen arazinin siyah toprağı ve tatlı suyu, burada ekilen bamyayı dillere destan hale

Istanbul Güngören hangi adliye?

Bakırköy Adliyesi: Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Esenler, Güngören ve Zeytinburnu olmak üzere 6 ilçeye hizmet vermektedir.

You might be interested:  Istanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Hangi Kampüste?(Doğru cevap)

Güngören hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Güngören yakınından geçiyor: 92T, 98G.

Güngören ne zaman kuruldu?

Belediye Şube Müdürlüğü, 1 Kasım 1992 tarihine kadar hizmet vererek,yine aynı tarihte yürürlüğe giren 3806 sayılı 13 İlçe ve 2 İl Kurulması Hakkındaki Kanun gereğince Bakırköy İlçesinden ayrılarak, Güngören adıyla yeni bir İlçe kurulmuş 26.08.1992 tarihinde faaliyete geçmiştir.

Güngören kaç m2?

AA muhabirinin TÜİK ve Harita Genel Müdürlüğü verilerinden derlediği bilgilere göre, 5 bin 461 kilometrekarelik kentin yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi 1142 kilometrekare ile Çatalca, en küçük ilçesi ise 7 kilometrekarelik alanıyla Güngören.

Istanbul Güngören nereye bağlı?

Güngören ilçesi, İstanbul ‘un ilçelerinden doğuda Zeytinburnu, kuzeyde Esenler, kuzeybatıda Bağcılar, güneybatıda Bahçelievler ve güneyde de Bakırköy ilçeleriyle komşudur. Güngören ‘in il merkeziyle arasındaki mesafe ise yaklaşık 4 km’dir.

Istanbul Güngören hangi havaalanına yakın?

İstanbul Havalimanı Güngören ‘e yaklaşık 45-50 km mesafede. “ Güngören İstanbul Havalimanı taksi ücreti ne kadar?” Güngören ‘den İstanbul 3. Havalimanı’na taksi yle gitmek isterseniz İstanbul havalimanı taksi ücreti yaklaşık 120-130 lira civarında tutar.

Istanbul Kadıköy Avrupa yakasında mı?

İstanbul’un Anadolu yakasında, Kocaeli Yarımadası üzerindedir. Kuzeyinde Üsküdar ve Ümraniye, doğusunda Maltepe ilçeleri, güneyinde Marmara denizi vardır. Böylece Kadıköy ismi yerleşip, günümüze kadar gelmiştir.

Istanbul Güngören nüfusu ne kadar?

Güngören nüfusu 2020 yılına göre 280.299. Bu nüfus, 141.446 erkek ve 138.853 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,46 erkek, %49,54 kadındır.

Güngören Spor Kompleksi neler var?

Güngören Spor Kompleksi içinde 2 bin 342 kişilik stadyum, basketbol, voleybol ve hentbol müsabakalarına uygun 1,818 kişilik spor salonu, 8 kulvardan oluşan 395 seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu ile karate, tekvando, kick boks, fitness, güreş, squash branşlarının yapılabileceği çok amaçlı antrenman salonları

You might be interested:  Istanbul Afyon Hızlı Tren Ne Zaman Açılacak?(EN iyi 5 ipucu)

Güngören posta kodu nedir?

Güngören ilçesinin posta kodunun 34160 olduğu bilinmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *