Istanbul Halkalı Hangi Yakada?(En iyi çözüm)

Halkalı Merkez
Halkalı Merkez Halkalı Merkez’in İstanbul‘daki konumu
Ülke Türkiye
İl İstanbul
İlçe Küçükçekmece

Halkalı Avrupa mı anadolu mu?

İstanbul’un Avrupa yakasındadır.

Halkalı hangi ilçeye bağlı?

Halkalı Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Halkalı İstanbul ilinde yer almakta olup, Halkalı Küçükçekmece ilçesine bağlıdır. Halkalı haritası konumu ise 41° 0′ 47.7216” Kuzey ve 28° 47′ 31.1388” Doğu gps koordinatlarıdır. Halkalı bağlı olduğu Küçükçekmece ilçe merkezine 1 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Avrupa Yakası hangi tarafta?

Avrupa Yakası, Rumeli Tarafı veya Rumeli Yakası, İstanbul şehrinin Avrupa üzerinde kalan toprakları. İlk ne zaman kullanıldığı bilinmemekle beraber Rumeli Yakası isminin Osmanlı döneminden beri kullanıldığı düşünülmektedir.

İstanbul halkalı semti nerede?

Halkalı Merkez, İstanbul ilinin Küçükçekmece ilçesine bağlı bir mahalledir.

Küçükçekmece hangi ilçeye bağlı?

Küçükçekmece, İstanbul’un batısında aynı adlı gölün çevresinde kurulmuş bir ilçedir. Batısında Avcılar ve Küçükçekmece Gölü, Kuzeyinde Başakşehir, Doğusunda Bahçelievler ve Bağcılar, Güneyinde Bakırköy ve Marmara Denizi vardır.

Izmir Atakent nereye bağlı?

Atakent Mahallesi 38.463791 enlem ve 27.087051 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Atakent Mh. ve Karşıyaka ilçesine bağlıdır. Atakent Mahallesi haritası Izmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

Atakent nereye bağlı Mersin?

Atakent Mersin ilinde yer almakta olup, Atakent Silifke ilçesine bağlıdır. Atakent haritası konumu ise 36° 24′ 3.7836” Kuzey ve 34° 3′ 26.5968” Doğu gps koordinatlarıdır. Atakent bağlı olduğu Silifke ilçe merkezine 12 kilometre mesafe uzaklıktadır.

You might be interested:  Ankara Optimum Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Kadıköy Anadolu mu Avrupa mı?

İstanbul’un Anadolu yakasında, Kocaeli Yarımadası üzerindedir. Kuzeyinde Üsküdar ve Ümraniye, doğusunda Maltepe ilçeleri, güneyinde Marmara denizi vardır. Yüzölçümü 33 kilometrekaredir.

Beyoğlu avrupa mı anadolu mu?

Avrupa Yakasındaki İlçeler: Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Şişli, Sultangazi, Zeytinburnu olmak üzere toplam 24 tane ilçeye

İstanbul Sarıyer Avrupa yakasında mı?

Sarıyer, İstanbul ‘un Avrupa Yakası ‘nda yer alan ilçedir. Güneyden Beşiktaş ve Kâğıthane, batıdan Eyüpsultan ilçeleri ile doğudan İstanbul Boğazı ve kuzeyden Karadeniz ile çevrilidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *