Istanbul Heybeliada Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Heybeliada‘ya Kadıköy, Bostancı, Eminönü ve Kabataş’tan kalkan vapurlarla ulaşılmaktadır. Aynı zamanda Bostancı İskelesi’nden hareket eden motorlarla da Heybeliada‘ya gitmek mümkündür. Tarifeler yıl içinde mevsimlere göre değişiklik göstermekte olup, hafta sonlarında sefer sayısı artırılmaktadır.

Heybeliada vapurları nereden kalkıyor?

Heybeliada vapuru Kabataş, Beşiktaş, Eminönü, Bostancı ve Kadıköy’den kalkmaktadır. Heybeliada ‘ya gitmek için bu iskelelerden kalkan Heybeliada seferlerine binerek ulaşım sağlanmaktadır.

Heybeli Adaya kaç saatte gidilir?

Şehir hatları vapurları ve tekneler ile Heybeliada ‘ya gidiş; Eminönü’nden yaklaşık 1 saat, Kabataş’tan 1 saat 15 dakika, Beşiktaş’tan 1 saat 30 dakika, Bostancı ve Kartal’dan ise 25-30 dakika sürüyor.

Heybeliada ya ulaşım ücreti ne kadar?

Kartal’dan Heybeliada ‘ya İstanbul Kartal Deniz Yolcu Yük ve Turizm Taşımacılığı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifine ait Prenstur motorları ile 35 dakika süren bir yolculukla geçilir. 2020 itibariyle Kartal’dan Heybeliada ‘ya geçiş ücreti 10 TL’dir.

Istanbuldan Heybeliada kaç saat?

Kabataş ve Kadıköy Kabataş’tan kalkan Şehir Hatları vapuru Kadıköy’e uğrarsa 1 saat 20, uğramazsa 1 saat 10 dakikada Heybeliada ‘ya ulaşım sağlıyor.

En sakin ada hangisi?

Heybeliada. Büyükada’ya göre daha sakindir. Büyükada’dan sonra ikinci sırada gelmektedir. Ulaşım bakımından Burgazada’dan sonra Büyükada’dan öncedir.

Büyükada’ya nerelerden gidilir?

Büyükada İstanbul’daki Kadıköy, Maltepe, Bostancı, Beşiktaş ve Kabataş gibi semtlere bir vapur, motor veya deniz otobüsü mesafesindedir. Hatta Büyükada ‘ya Avcılar ve Yeşilköy’den bile vapur ile ulaşılabilmektedir.

You might be interested:  Ankara Ayaş Semt Pazarı Hangi Gün?(Mükemmel cevap)

Heybeli adaya nereden gidilir?

Heybeliada ‘ya Kadıköy, Bostancı, Eminönü ve Kabataş’tan kalkan vapurlarla ulaşılmaktadır. Aynı zamanda Bostancı İskelesi’nden hareket eden motorlarla da Heybeliada ‘ya gitmek mümkündür. Tarifeler yıl içinde mevsimlere göre değişiklik göstermekte olup, hafta sonlarında sefer sayısı artırılmaktadır.

Eminönü Heybeliada kaç dk?

Turyol ile Eminönü ‘nden Kınalıada 50 dakika, Büyükada ise 75 dakika sürüyor. Şehir Hatları ile Eminönü ‘nden Kınalıada 50 dk, Burgazada 65 dk, Heybeliada 80 dk, Büyükada ise 95 dk sürüyor.

Heybeliadaya nasıl gidilir Kartal?

Kartal ‘dan Heybeliada’ya gitmek Kartal sahilindeki Adalar iskelesinden Prenstur’a ait vapurlara binin. Kartal -Adalar iskelesi gişelerinden 14 TL’ye bilet alarak veya İstanbulkart kullanarak vapura binebilirsiniz. Kartal -Adalar iskelesinde Büyükada vapuru, Büyükada’da bulunan Kartal iskelesine gitmektedir.

Ada kart kaç TL?

Şehir Hatları Adalar Hattı’nda tam ücret tarifesi 5,20 liradan 10 liraya, indirimli öğretmen tarifesi 2,10 liradan 7 liraya, öğrenci tarifesi ise 1,20 liradan 5 liraya yükseldi. Adalar’da aylık abonman kartta ise tek yön tarifesi 3 basımdan 4’e çıkarıldı.

Adalar akbil kaç basıyor?

Kartal’dan Büyükada ve Heybeliada’ya sefer düzenleyen Prenstur firması yolcu taşımacılığını 6 yaş üzeri kişi başı 14 TL olarak belirlenirken, seferlerde akbil kullanılabiliyor. Akbil ile geçişler kişi başı 10 TL olarak ücretlendiriliyor.

Turyol Eminönü Büyükada kaç saat?

EMINÖNÜ – KADIKÖY – ADALAR ( Turyol ) EMINÖNÜ – KADIKÖY – ADALAR ( Eminönü ( Turyol )‎→ Büyükada ( Turyol )), her gün çalışıyor. Ek bilgi: EMINÖNÜ – KADIKÖY – ADALAR hattında 6 durak bulunuyor ve bu güzergah için toplam seyahat süresi yaklaşık 29 dakika.

Büyükada ne kadar sürüyor?

Vapur ve tekneler ile Büyükada ‘ya gidiş; Eminönü’nden yaklaşık 1 saat 15 dakika, Kabataş’tan 1 saat 30 dakika, Beşiktaş’tan 1 saat 45 dakika, Bostancı ve Kartal’dan ise 25-30 dakika sürüyor. Motorlu tekneler şehir hatları vapurlarına göre biraz daha hızlı gidiyor ve adalara 10-15 dakika kadar daha önce varıyor.

You might be interested:  Antalya Konyaaltı Açık Hava Tiyatrosu Nerede?(Soru)

Bakırköy Heybeliada kaç saat?

Toplam sefer süresi yaklaşık 90 dakikadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *