Istanbul Kart 60 Yaş Indirimi Ne Kadar?(Çözülmüş)

İSTANBULKART ÜCRET CETVELİ

Kart Türü İlk Başvuru Vizeleme
İNDİRİMLİ (Öğretmen, Öğrenci ve 60 Yaş Kartı) 20 TL 13 TL
MAVİ KART 20 TL
ÜCRETSİZ KART – 1 (65 Yaş Kart, Belediye Zabıta Kartı, Anne Kart, Engelli Kart, EHS Kartı, Basın Mensubu Kartı (Sarı Basın), Devlet Sporcu Kartı (Milli Sporcu), Sağlık Çalışanı Kartı) 20 TL

14

60 yaş üstü indirim kartı nasıl alınır?

Şahsen veya internetten ön başvuru yapan başvuru sahipleri son 6 ay içerisinde çekilmiş bir biyometrik fotoğrafları ile kart başvuru merkezlerine giderek kartlarını 10 dakikada teslim alır. Sistemde ücretsiz seyahat hakkına sahip Engelli Kartı veya 65 Yaş Kartı bulunan kişiler, 60 Yaş Kartı başvurusu yapamazlar.

60 yaş kartı nedir?

Altmış yaş ile altmış beş yaş arasında bulunan kişiler, toplu taşıma kartı ile belediyeye bağlı toplu ulaşım araçlarından indirimli olarak faydalanır. Not: Kart müracaatında bulunabilmeniz için 60 yaşını gün/ay/yıl olarak doldurmuş olmanız gereklidir.

İstanbulkart ücreti ne kadar?

Anonim İstanbulkart ücreti ne kadardır? Anonim İstanbulkart ücreti ₺13′ dir. İstanbulkart ‘ınızı, İstanbulkart Elektronik Ücret Toplama Sistemi’ne entegre tüm üye işyeri ve kuruluşlarda kullanabilirsiniz.

Indirimli akbil kimlere verilir?

İndirimli İstanbulkart nedir ve kimlere verilir? İndirimli kart, toplu ulaşımda uygulanan indirimli tarifeyi kullanmaya hak kazanan kişilere verilmektedir. Öğretmen, Öğrenci ve 60 Yaş Kart’ı olmak üzere üç kategorisi olan ve ön yüzünde kişi bilgileri ile fotoğrafının yer aldığı kişisel kart tipidir.

You might be interested:  Istanbul Küçükçiftlik Park Nerede?(Soru)

Indirimli taşıma kartı nereden alınır?

Kart alabilmek için, İETT Genel Müdürlüğü’nün ”www.iett.istanbul” internet sitesine girerek, Seyahat Kartı bölümündeki formu doldurmak yeterli olacak. Başvuruda bulunan kişinin, bilgileri İETT görevlilerince teyit edildikten sonra kartı teslim almak istediği noktaya gönderilecek.

Iett indirimli kart nereden alınır?

İstanbulkartlar, İstanbulkart satışı ve dolumu yapan temsilcilerden kart satışı yapan Elektronik Para Yükleme makinasından alınabilir. Ancak kart ücretinin de 6 TL olduğunu hatırlatalım. Ayrıca internetten de İstanbulkart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ücretsiz seyahat kartı kimlere verilir?

– 65 yaş ve üzerindeki yaşlılar, – Vatani hizmete bağlı olarak şeref aylığı bağlanan kişiler, eşleri, evli olmayan ve 25 yaşını henüz doldurmamış çocukları, anne ve babaları, – Devlet sporcusu unvanını almış kişiler ücretsiz seyahat hakkına sahiptirler.

Izmir 60 yaş kartı kaç para basıyor?

1 Kasım 2019’dan itibaren geçerli olacak yeni tarifede, “Gittiğin Kadar Öde” uygulamasında tam bilet 3,26 TL, öğrenci bileti 1,44 TL, öğretmen binişi ve 60 -64 yaş bileti 2,62 TL olacak.

Tam aylık akbil ne kadar 2020?

Uygulamaya konulan yüzde 15’lik zamla 3,50 TL olan tam elektronik bilet 4,03 TL’ye, 1,70 TL olan öğrenci bileti ise 1,96 TL’ye çıktı. AYLIK AKBİL NE KADAR OLDU? Mavi Kart aylık abonelik ücreti 275 lira 316 liraya yükselirken, öğrencilerin kullandığı İndirimli Kart aylık abonelik ücreti 50 liradan 57,50 liraya yükseldi.

Aylık Akbil öğrenci ne kadar?

Metro, otobüs ve vapur alınan tam elektronik bilet ücreti 4.03 liradan 5.48 liraya, öğrenci bileti 1.96 liradan 2.66 liraya yükseldi. Aylık akbil olarak bilinen tam mavi kart aylık 430 liraya, öğrenci aylık akbil fiyatı ise 78 liraya yükseldi. 10

İstanbulkart otobüslerde geçer mi?

QR ile ödeme hizmeti İstanbul ‘da toplu ulaşım hizmeti sağlayan; tüm Tramvay hatlarında, Teleferik, Metrobüs işletmeleri, Metro İstasyonları, Tünel ve tüm Otobüslerde bulunan mobil geçiş noktalarında geçerlidir.

You might be interested:  Fethiye Araba Pazarı Hangi Gün?(Çözüm bulundu)

Kimler indirimli istanbul kart alabilir?

Yüksek Öğretim Kurumu Kanunu, Çıraklık Eğitim Kanunu kapsamında eğitim gören öğrenciler ile Temel Eğitim Kanunları ve diğer kanunlar kapsamında eğitim gören öğrenciler, Açık İlköğretim, Açık Lise, Kur’an Kursu öğrencileri İBB’nin indirimli İstanbulkart ‘ını almak için başvuru yapabilir.

Sosyal kart akbil kimlere verilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından büyükşehir il sınırlarında ikamet eden tüm yoksul ve dar gelirli kişilerle muhtaçlara dağıtılan sosyal yardım kartı sayesinde aileler; gıda, temizlik malzemesi, kişisel bakım malzemesi vb. birtakım ihtiyaçlarını daha rahat satın alabiliyorlar.

Indirimli aylık mavi kart kimler alabilir?

Mavi Kart Türkiye’de doğmuş fakat çeşitli nedenler ile vatandaşlıktan çıkma izni ile Türk vatandaşlığından çıkan kişilerin tabii olduğu hakları içeren bir karttır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *