Istanbul Kart Cezası Nereye Ödenir?(Soru)

Iett kart cezası nereye ödenir?

(7) Ekte bulunan İstanbulkart Ücret Cetvelinde belirtilen Usulsüz Kullanım Cezaî İşlem Bedelleri Büyükşehir Belediyesi tarafından, diğer tüm ücretler ve hizmet bedelleri ise BELBİM tarafından tahsil edilir.

İstanbulkart eşleştirme nasıl yapılır?

İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle ‘https://kisisellestirme. istanbulkart. istanbul /’ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart ‘ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

İstanbulkart yenileme nasıl yapılır?

Akbil yenileme işlemi Biletmatik’ler aracılığıyla yapılabiliyor. Bunun için öncelikle akbilinizi Biletmatik’e dokundurarak gelen ekrandan vizelemeyi seçmeniz gerekiyor. 5 TL karşılığında vizeleme işlemi yapılıyor. Bu noktada bir sorun yaşanması halinde ise ALO 153’ten Beyaz Masa’ya ulaşarak destek alabilirsiniz.

Öğrenci kartını başkası kullanırsa ne olur?

Kartını başkasına kullandıran öğrenciye ilk seferinde bir aylık abonman ücreti tutarındaki 85, öğretmen ve yaşlılara ise 125 lira para cezası kesiliyor. İkinci kez kartı başkasına kullandırdığı belirlenen kişi ise 250 lira ceza ödüyor.

İstanbulkart sağlık çalışanı kartı ne zamana kadar geçerli 2021?

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, sağlık çalışanlarına daha önce 31 Aralık 2021 ‘e kadar tanınan ücretsiz toplu taşıma kullanma hakkı, 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatıldı. 7

You might be interested:  Ankara Şehir Hastanesi Nerede?(Çözülmüş)

Öğrenci kart cezası ne kadar?

Kartını başkasına kullandıran öğrenciye ilk seferinde bir aylık abonman ücreti tutarındaki 85, öğretmen ve yaşlılara ise 125 lira para cezası kesiliyor. Mavi kart, 65 yaş kart ve benzer kategorideki kartlar için ise 205 lira ceza uygulanıyor.

Öğrenci kartı ne zamana kadar geçerli?

31 Aralık 2020, Öğrenci Kartları için son yenileme tarihidir. Öğrencilerin bu tarihten önce mutlaka Kartlarını yenilemeleri gerekiyor. MEBSİS ve YÖKSİS’den yenileme işlemi sağlanan bilgilerle otomatik olarak yapılıyor.

İstanbulkart Vizeleme nasıl yapılır?

İstanbulkart vizeleme işlemi için, Biletmatik’lere indirimli kartınızı okuttuğunuzda, ekranda çıkan vizeleme onay butonuna basarak 10 saniye gibi kısa bir süre içinde vizeleme işleminizi yapabilirsiniz. 6

Akbil HES kodu eşleştirme nasıl yapılır?

HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

Istanbul kart HES kodu eşleştirme nasıl yapılır telefon?

Kısa mesaj ile HES kodu almak için, HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla, T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılıyor ve 2023’e SMS olarak atılabiliyor.

Öğrenci Akbiline HES kodu nasıl yuklenir?

Temmuz 2021 Öğrenci Akbili Hes Kodu Tanımlama ve Eşleştirme. HES kodunuzu;

  1. Hayat Eve Sığar Mobil Uygulaması ( IOS ve Android) ile,
  2. 2023 kısa numarasına göndereceğiniz SMS ile; HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C.
  3. e-Devlet ile, e-Devlet üzeriden buraya tıklayarak,

Istanbulkart nasıl aktif hale getirilir?

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra “+” ikonuna tıklanarak “Kart Ekle” sayfasına geçilir. 2 – “ İstanbulkart Ekle” sayfasında eğer kullanılan cihaz NFC destekli ise, NFC ‘nin aktif hale getirilmesi için küçük bir uyarı ekranı açılır, bu ekranda “Tamam” tıklanır.

You might be interested:  Istanbul Ayvansaray Plato Meslek Yüksek Okulu Nerede?

Istanbul kart aktivasyonu nedir?

istanbul adresi üzerinden verilen hizmet, istanbulkart kullanıcılarının anonim veya kişisel taşıma kartlarını kayıt altına alabilmesini sağlıyor. Kayıt olmak için kısa mesaj ve e-posta doğrulaması yapmanız ve istanbulkart ‘ınızı ekledikten sonra biletmatikler üzerinden bir aktivasyon işlemi yapmanız gerekiyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *