Istanbul Kart Hangi Şehirlerde Geçerli?(En iyi çözüm)

İstanbulkart başka şehirlerde geçerli mi?

Tek kart ödeme sistemiyle İstanbul ‘da kullanılan ulaşım kartı İzmir, Konya ve Eskişehir’de de kullanılabilecek. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, tek ödeme sistemini pilot olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ona komşu başka bir belediyeyle gerçekleştirmek istediklerini söyledi.

İstanbulkart hangi mağazalarda geçerli?

Protokol kapsamında, İstanbul ‘daki tüm Migros, Migros Jet, 5M ve Macrocenter mağazalarından banka hesap kartı, kredi kartı veya nakit ile herhangi bir ek bedel ödemeksizin İstanbulkart satın alma ve TL yükleme işlemleri yapılabilecek.

İstanbulkart hangi migroslarda geçerli?

İstanbul ‘da bulunan tüm Migros, 5M ve Mjet formatındaki mağazalarımızda gerçekleştirebilirsiniz. İstanbulkart işlemleri jet kasalarda yapılamamaktadır.

Ücretsiz İstanbulkart nerelerde kullanılır?

Ücretsiz kullanılan bu seyahat kartı şehir içi ve şehir dışı ulaşımlarda, deniz yolları ulaşımı, demiryolları ulaşımında geçerlidir. Şehir içi demiryolları ve denizyolları ulaşımında seyahat hakkı tamamen ücretsizdir.

İstanbulkart her yerde geçerli mi?

Ulaşım dışı ödeme ekosistemine her geçen gün yeni bir iş ortağı ekleyen İstanbulkart, İstanbul ‘da yer alan zincir marketlerde (A101, BİM, CarrefourSA, Migros, ŞOK), Multinet’in geçerli olduğu binlerce noktada (restoran, kafe, market), SeaLife, Madamme Tussauds ve Legoland gibi kültürel noktalarda, Getir’de, İSPARK

İstanbulkart Bim’de geçerli mı?

İstanbul ‘daki tüm BİM marketlerinden İstanbulkart alabilir, ödemelerini İstanbulkart ‘ınla gerçekleştirebilir ve BİM kasalarında İstanbulkart ‘ına kolayca yükleme yapabilirsiniz.

You might be interested:  Marmaris Çiftlik Koyuna Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Istanbulkart ile alışveriş yapılır mı?

Vatandaşlar İstanbulkart ile toplu ulaşım ücretini öder gibi market, restoran, kafeterya gibi iş yerlerinde ödemelerini yapabilecek. İstanbulkart ile alışverişlerde ödemeler tek çekim olarak gerçekleştirilecek.

A101de Istanbulkart geçiyor mu?

Sosyal Destek İstanbulkart ‘ı Tüm A101 ‘lerde Kullanabilirsiniz.

Migros İstanbulkart geçiyor mu?

Zincir Marketler: A101, BİM, CarrefourSA, Migros, ŞOK Marketler’de İstanbulkart ile ödeme ve yükleme yapılabiliyor, İstanbulkart satın alınabiliyor.

İstanbulkart otobüste geçerli mi?

Perakende ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren Üye İşyerlerimizin; ( İstanbulkart İşlem noktaları) kasalarında İstanbulkart ödemesini yapabileceğiniz kart okuyuculara, toplu ulaşım ( Otobüs AŞ, İETT, Metro, Tramvay, Teleferik, Marmaray, Metrobüs, Vapur vb.) araçlarındaki validatör cihazlarına, turnikelerde bulunan kart

Vapurlarda İstanbulkart geçerli mi?

Seferlerimizde yalnızca HES kodu tanımlanmış İstanbulkartlar kabul edilmektedir. Nakit, kredi kartı, banka kartı vb ile geçiş yapılamamaktadır.

Istanbul kart metroda geçerli mi?

İstanbulkart Mobil Uygulamanın QR (karekod) özelliğini nerelerde kullanabilirim? QR ile ödeme hizmeti İstanbul ‘da toplu ulaşım hizmeti sağlayan; tüm Tramvay hatlarında, Teleferik, Metrobüs işletmeleri, Metro İstasyonları, Tünel ve tüm Otobüslerde bulunan mobil geçiş noktalarında geçerlidir.

Ücretsiz ulaşım kartı kimlere verilir?

Ücretsiz seyahat hakkından kimler yaralanmaktadır?

  • Hayatını kaybedenlerin,
  • Harp veya vazife malulü sayılanlardan aylık almakta iken hayatını kaybedenlerin,
  • Harp veya vazife malulü sayılmaları sebebiyle aylık almakta olanların,

Ücretsiz seyahat karti nedir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ücretiz seyahat kartı hizmeti ülkemizde yaşayan ve belirlenen şartları sağlayan kişilere verilen şehir içi ve şehir dışı seyahatlerde ücretiz olarak seyahat imkanı sunan bir karttır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *