Istanbul Kart Markette Nasıl Kullanılır?(Doğru cevap)

İstanbulkart Şok’ta geçiyor mu?

“Şehrin Yaşam Kartı” vizyonuyla ulaşım dışında da birçok alanda temassız ödeme imkânı sunan İstanbulkart, yeni yılda 1.897 şubesi bulunan ŞOK Market’i de ağına ekledi. Hem de alışveriş tutarlarını İstanbulkart ile ödeyebilecek.

İstanbulkart Bim’de geçerli mı?

İstanbul ‘daki tüm BİM marketlerinden İstanbulkart alabilir, ödemelerini İstanbulkart ‘ınla gerçekleştirebilir ve BİM kasalarında İstanbulkart ‘ına kolayca yükleme yapabilirsiniz.

İstanbulkart nerelerde kullanılır?

Ulaşım dışı ödeme ekosistemine her geçen gün yeni bir iş ortağı ekleyen İstanbulkart, İstanbul’da yer alan zincir marketlerde (A101, BİM, CarrefourSA, Migros, ŞOK), Multinet’in geçerli olduğu binlerce noktada (restoran, kafe, market), SeaLife, Madamme Tussauds ve Legoland gibi kültürel noktalarda, Getir’de, İSPARK

Ücretsiz İstanbulkart nerelerde kullanılır?

Ücretsiz kullanılan bu seyahat kartı şehir içi ve şehir dışı ulaşımlarda, deniz yolları ulaşımı, demiryolları ulaşımında geçerlidir. Şehir içi demiryolları ve denizyolları ulaşımında seyahat hakkı tamamen ücretsizdir.

İstanbulkart hangi marketlerde geçer?

Protokol kapsamında, İstanbul ‘daki tüm Migros, Migros Jet, 5M ve Macrocenter mağazalarından banka hesap kartı, kredi kartı veya nakit ile herhangi bir ek bedel ödemeksizin İstanbulkart satın alma ve TL yükleme işlemleri yapılabilecek.

İstanbulkart hangi marketlerde satılıyor?

İstanbulkart işlemlerini hangi mağazalardan yapabilirim? İstanbul ‘da bulunan tüm Migros, 5M ve Mjet formatındaki mağazalarımızda gerçekleştirebilirsiniz. İstanbulkart işlemleri jet kasalarda yapılamamaktadır.

You might be interested:  Fethiye Hangi Denize Bağlı?(Çözülmüş)

İstanbulkart ile alışveriş yapılır mı?

Vatandaşlar İstanbulkart ile toplu ulaşım ücretini öder gibi market, restoran, kafeterya gibi iş yerlerinde ödemelerini yapabilecek. İstanbulkart ile alışverişlerde ödemeler tek çekim olarak gerçekleştirilecek.

İstanbulkart A101 de geçerli mı?

Zincir Marketler: A101, BİM, CarrefourSA, Migros, ŞOK Marketler’de İstanbulkart ile ödeme ve yükleme yapılabiliyor, İstanbulkart satın alınabiliyor.

İstanbulkart metroda geçerli mi?

İstanbulkart Mobil Uygulamanın QR (karekod) özelliğini nerelerde kullanabilirim? QR ile ödeme hizmeti İstanbul ‘da toplu ulaşım hizmeti sağlayan; tüm Tramvay hatlarında, Teleferik, Metrobüs işletmeleri, Metro İstasyonları, Tünel ve tüm Otobüslerde bulunan mobil geçiş noktalarında geçerlidir.

Istanbulkart ile neler yapılır?

İstanbulkart, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Belbim tarafından geliştirilip üretilen akıllı şehir kartıdır. İstanbul’daki ulaşım araçlarında, tuvaletlerde, Hamidiye su otomatlarında, sosyal tesisler, yemek ve market alışverişleri için kullanılabilmektedir.

Istanbul kart otobüste geçerli mi?

Perakende ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren Üye İşyerlerimizin; ( İstanbulkart İşlem noktaları) kasalarında İstanbulkart ödemesini yapabileceğiniz kart okuyuculara, toplu ulaşım ( Otobüs AŞ, İETT, Metro, Tramvay, Teleferik, Marmaray, Metrobüs, Vapur vb.) araçlarındaki validatör cihazlarına, turnikelerde bulunan kart

Istanbul karttaki paramı nasıl çekerim?

ATM’DEN PARA ÇEKİLEBİLECEK İstanbulkart varsa banka kartlarını da taşımaya gerek kalmayacak. TROY özelliği sayesinde Türkiye genelindeki tüm ATM’lerden para çekme veya yatırma işlemi yapılabilecek. İstanbulkart’ın hesabında ne kadar bakiye varsa, en yakın ATM’den nakit çekim yapılabilecek.

Ücretsiz ulaşım kartı kimlere verilir?

Ücretsiz seyahat hakkından kimler yaralanmaktadır?

  • Hayatını kaybedenlerin,
  • Harp veya vazife malulü sayılanlardan aylık almakta iken hayatını kaybedenlerin,
  • Harp veya vazife malulü sayılmaları sebebiyle aylık almakta olanların,

Ücretsiz seyahat karti nedir?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ücretiz seyahat kartı hizmeti ülkemizde yaşayan ve belirlenen şartları sağlayan kişilere verilen şehir içi ve şehir dışı seyahatlerde ücretiz olarak seyahat imkanı sunan bir karttır.

You might be interested:  Şirinevlerden Istanbul Havalimanı Na Nasıl Gidilir?(Soru)

Getir istanbul kart ile ödeme nasıl yapılır?

Getir kullanıcıları sepetlerini oluşturduktan sonra ödeme yöntemleri arasından şehrin yaşam kartı İstanbulkart ‘ı seçerek ‘sipariş ver’e tıklayacak. Ardından İstanbulkartlarını telefonlarının arka kısmına dokundurarak kolaylıkla ödeme yapabilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *