Istanbul Küçükçekmece Nasıl Bir Yer?(Soru)

Konum olarak İstanbul‘un Avrupa yakasında, Marmara Denizi kıyısında yer alan Küçükçekmece ilçesi; Bağcılar, Bakırköy, Bahçelievler, Başakşehir ve Avcılar ilçeleri ile komşudur. Türkiye’deki en eski yerleşim yerlerinden birine de ev sahipliği yapan ilçe, günümüzde de kalabalık bir yerleşim bölgesidir.

Istanbul Küçükçekmece Avrupa yakasında mı?

İstanbul ‘un Avrupa yakasındadır. İstanbul ‘un Marmara’dan dar bir kara parçasıyla ayrılan bu nedenle de ‘çekmece’ ismiyle anılan iki gölünden küçüğünün çevresinde yer alır. Batısında Avcılar ve Çatalca, kuzeyinde Gaziosmanpaşa mücavir alanı, doğusunda ise Esenler, Bağcılar ve Bahçelievler ilçeleri vardır.

Küçükçekmece Ne Var?

Küçükçekmece Gezilecek Yerler

  • Yarımburgaz Mağarası Yarımburgaz Mağaraları
  • Küçükçekmece Gölü Küçükçekmece Gölü
  • Sefaköy Kültür Merkezi. Sefaköy Kültür Merkezi.
  • Arena Park AVM. Arena Park AVM.
  • Mehmet Arsay Klasik Otomobil Müzesi.
  • Bathonea Antik Kenti.
  • Halkalı Çamlık Piknik Alanı
  • Küçükçekmece Pazarları

Küçükçekmece nereye bağlı?

Küçükçekmece, İstanbul’un batısında aynı adlı gölün çevresinde kurulmuş bir ilçedir. Batısında Avcılar ve Küçükçekmece Gölü, Kuzeyinde Başakşehir, Doğusunda Bahçelievler ve Bağcılar, Güneyinde Bakırköy ve Marmara Denizi vardır.

Küçükçekmece hangi semtlere yakın?

Konum olarak İstanbul’un Avrupa yakasında, Marmara Denizi kıyısında yer alan Küçükçekmece ilçesi; Bağcılar, Bakırköy, Bahçelievler, Başakşehir ve Avcılar ilçeleri ile komşudur.

Sefaköyde kaç mahalle var?

Sefaköy Mahalleleri Sefaköy semtinde toplam 10 mahalle bulunmaktadır.

Küçükçekmece İstanbul’un hangi tarafında?

İstanbul İli’nin batı yakasında yer alan Küçükçekmece ilçesi, Marmara Bölgesi’nde Çatalca-Kocaeli bölümü Çatalca yarımadası üzerinde yer alan bir konuma sahiptir.

You might be interested:  Yataklı Sinema Salonu Istanbul Nerede?(Mükemmel cevap)

Küçükçekmece Adliyesi hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Küçükçekmece Adliyesi yakınından geçiyor: 401T, 76D, 76O, 89A, 98TB, BEYLIKDÜZÜ – SÖĞÜTLÜÇEŞME, BEYLIKDÜZÜ – ZINCIRLIKUYU.

K Çekmece ismi nereden geliyor?

KÜÇÜKÇEKMECE: Osmanlı dönemine kadar “Rhagion” olarak geçen Küçükçekmece adı, bölgenin Osmanlı İmparatorluğu’na geçmesiyle değişerek “Çekme-i Sagir” daha sonra da “Çekme-i Küçük” olarak değişir. Küçükçekmece adının kaynağı oldukça tartışmalı olsa da genel olarak kenarlarında kurulduğu gölle ilgili olduğu kabul edilir.

Küçükçekmece Havaalanı arası kaç km?

TAKSİ ile. İstanbul Havalimanı Küçükçekmece ‘ye yaklaşık 45-50 km mesafede. Küçükçekmece ‘den İstanbul Havalimanı ‘na taksi yle gitmek isterseniz 3. havalimanı taksi ücreti yaklaşık 140-150 lira civarında tutar. Ve bu yolculuk yaklaşık 50-55 dk sürer.

Küçükçekmece Rakım kaç?

Küçükçekmece Gölü, Marmara Bölgesi’nde, İstanbul’da Küçükçekmece, Avcılar, Bakırköy ve Başakşehir ilçeleri arasında yer alan göl. İstanbul’un 15 km batısında, deniz seviyesinde yer alır. Denizden, kıyı boyunca taşınan kum ve çakılların meydana getirdiği sığ bir kıyı oku ile ayrılır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *