Istanbul Maşukiye Nasıl Gidilir?(Doğru cevap)

Maşukiye‘ye gitmek için kara yollarını ya da demir yollarını kullanmanız mümkündür. Ankara, İstanbul, Bolu gibi şehirlerden bölgeye gelecekseniz TEM otoyolu üzerinden Kocaeli’ne doğru gitmeniz gerekmektedir. Adapazarı’na doğru dönerek buradan Sapanca sapağına girip 10-15 dakika ilerleyerek Maşukiye‘ye ulaşabilirsiniz.

Maşukiye’ye hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Maşukiye yakınından geçiyor: 200, 422, 551, 557, 562.

Maşukiyeye otobüsle nasıl gidilir?

Maşukiye, Ankara arası yaklaşık 4 saat sürmektedir. Otobüs ile; İzmit’e gelen otobüs firmaları ile, İzmit otogarına gelmeden İzmit şehir içi E5 kenarında inip, Duraklardan Maşukiye otobüslerine binip maşukiye ‘ye ulaşabilirsiniz.

Trenle Maşukiye’ye nasıl gidilir?

Adapazarı yönüne döndükten sonra Sapanca sapağından girin ve bir 10 dakika sonra Maşukiye ‘ ye ulaşmış olacaksınız. Trenle Maşukiye ‘ ye gitmek isteyenler ise Haydarpaşa garından trene binip, indikten sonra yaklaşık 1 kilometre yürümesi gerekiyor.

Maşuka nereye bağlı?

Maşukiye Kocaeli’nin doğusunda, Samanlı dağlarının zirvesi ile Kartepe etekleri, Sapanca Gölü sınırlarında, Pınarları, Vadisi, Şelaleleri, Dereleri ve Meyve bahçeleri ile güzel bir tatil beldesidir.

Maşukiye’de nereye gidilir?

Maşukiye Gezilecek Yerler

 1. Kahvaltı
 2. Alabalık Tesisleri.
 3. 3. Kartepe Kayak Merkezi.
 4. Sapanca ve Sapanca Gölü
 5. Ayrı Gezegen Cam Terası
 6. Ormanya.
 7. 7. Naturköy.
 8. 8. Sopeli Doğal Yaşam Köyü

Maşukiye nin neyi meşhur?

Maşukiye Yaylaları Etkileyici doğası ile ünlü Maşukiye ‘de, çok sayıda yayla bulunuyor. Maşukiye tatilinizde mutlaka görmeniz gereken yaylalardan Kirazlı Yaylası ve Kuzu Yaylası başı çekiyor. Bunların dışında; Çiğdem Yaylası, Soğucak Yaylası, Sultanpınar Yaylası ve Dikmen Yaylası’nı da listenize ekleyebilirsiniz.

You might be interested:  Ankara Bartın Inkum Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Sapanca Gölüne otobüsle nasıl gidilir?

Eğer otobüsle gelecekseniz Adapazarı’na ulaştıktan sonra şehir içi ulaşım imkânlarını da kullanarak 20-25 dakika içinde Sapanca ‘ya ulaşabilirsiniz. Bazı büyük şehirlerden direkt olarak Sapanca ‘ya otobüs seferleri de var. Demir yolunu kullanacaksanız Adapazarı’na gelen trenlerle ulaşmanız mümkün.

Izmit Maşukiye hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Maşukiye İzmit yakınından geçiyor: 260, 262.

Ağva Nasıl Gidilir?

Özel aracınız yok ise, Üsküdar’dan ve Harem’den Ağva ‘ya düzenli olarak çalışan İETT ve Şile Ağva Üsküdar Turizm otobüslerini kullanabilirsiniz. Ağva ‘ya giden toplu ulaşım araçları, aynı zamanda öncesinde Şile’ye de uğruyor. Ağva ‘ya İETT otobüsü ile yolculuk yaklaşık 3 saat 15 dakika sürüyor.

Izmit Maşukiye arası kaç km?

İstanbul Maşukiye arası 98 kilometredir. Yaklaşık 1 saatte gitmek mümkündür.

Istanbuldan Izmite trenle nasıl gidilir?

İstanbul İzmit Tren Seferleri İki Şehir Garı arasında TCDD ye ait Ada Ekspresi treni ile karşılıklı 5 sefer yapılmaktadır. Hızlı tren ile ise 12 sefer yapılmaktadır. Bu yolculuklar yaklaşık 1 saat sürmektedir. Ada Ekspresi İstanbul İzmit bilet fiyatları tam 13TL den başlamaktadır.

Kartepe ye ulaşım nasıl?

Öncelikle kent merkezine ardında Kartepe ‘ ye yolculuk etmeniz gerekiyor. Kendi aracınızla geliyorsanız E-5, TEM, İstanbul – İzmit, Adapazarı –İzmit ve Anadolu Otobanı ile Afyon – Kütahya otoyollarını kullanabilirsiniz. İstanbul’dan yaklaşık 1 buçuk saatte Ankara’dan ise 3 saatte kayak merkezine varılıyor.

Yalancı Cennet Maşukiye nerede?

Maşukiye, Kartepe ilçesine bağlı olan bir yerleşim bölgesidir. Kocaeli’ne yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunmaktadır. Bu bölge Soğuksu ile Çınarlı isimli iki farklı mahalleden meydana gelmektedir. Sapanca Gölü ile Kartepe arasında bir bölgede yer almaktadır.

Maşukiye de nerede yemek yenir?

Maşukiye Gezilecek Yerler

 • Cansu Restaurant. Adres: Çiftlik Caddesi, Asmalı Sokak, No:20/A, 41000 Kartepe.
 • Akasya Alabalık. Adres: Alabalık Sokak, No:27, 41295 Kartepe.
 • Pınar Alabalık. Adres: Alabalık Sokak, 41000 Kartepe.
 • Saklıbahçe Restaurant.
 • Saklı Vadi Restaurant.
 • Irmak Alabalık Tesisleri.
You might be interested:  Ankara Batıkent Hangi Ilçeye Bağlı?

Maşukiye Zipline nerede?

Maşukiye Vadi Zipline, restoran, Maşukiye Mah., Alabalık Çıkmazı, No:2, Kartepe, Kocaeli, Türkiye – Yandex Haritalar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *