Istanbul Şoför Kartı Nasıl Alınır?(Çözünme)

Şoför Kartı Başvurusu

 1. Başvurular internet ortamında gerekli evrakların büyükşehir belediyesinin web sitesine yüklenerek yapılmaktadır.
 2. Başvuru için sizden istenecek evraklar aşağıda verilmiştir.
 3. Yukarıda bahsettiğimiz evraklardan sağlık raporu herhangi bir devlet veya özel hastaneden alınabilmektedir.

Şöför kartı ücreti ne kadar?

Toplamda: 85 TL ‘dir.

Şoför kartı kaç yaş sınırı?

Ticari Taksi Şoför Kartı Nasıl Alınır? Belgeleri hazırlamadan önce taksi şoförü olmak ve kart alabilmek için taksi şoförü olmak için yaş sınırı 22 yaşını doldurmuş olmak ve 66 yaşını aşmamış olmanız gerekmektedir.

Taksi şoförü olmak için ne gerekli?

Taksi sahibinden istenecek evraklar;

 • Taksi Yönetim Merkezine üyelik belgesi (sözleşmesi) ve cihaz periyodik muayene belgesi.
 • Motorlu Araç Trafik ve Araç Tescil Belgelerinin fotokopileri.
 • İlgili oda faaliyet belgesi, (aslı),
 • Başvuru tarihi itibariyle son 6 (altı) ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf (tüm hissedarların),

Taşıt Kartı Nasıl Alınır?

Taşıt Kartı Almak için Gerekli Evraklar

 1. Şirket yetkilisi olduğunuzu gösterir imza sirküsü ve şirketinize ait ticaret sicil gazetesi.
 2. Şirketinizin istanbul il sınırları içerisinde olduğunu gösteren belgeler.
 3. Firmanızın oda kaydı olduğuna dair belge.
 4. Öğrenci taşımacılığı veya personel servis taşımacılığı taahhütnamesi.

Şoför Tanıtım Kartı nereden alınıyor?

Şoför Tanıtım Kartı almak isteyenler, şu evraklarla İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne başvurabilir: Sürücü belgesi fotokopisi. Sürücü belgesi sorgulama sonuç kağıdı (www.turkiye.gov.tr/emniyet-surucu-belgesi-ve-sahislara-yazilan-ceza-sorgulama) Psikoteknik raporu fotokopisi.

You might be interested:  Fethiye Çalış Pazarı Hangi Gün?(En iyi çözüm)

Araç tanıtım kartı nedir?

Araç satıcıları için, aracın kaporta ekspertiz durumunu ve temel bilgilerini içeren taşıt tanıtım kartıdır.

66 yaş ticari araç kullanabilir mi?

Ticari araç kullanmak isteyen 65-68 yaş aralığındaki şoförler her yıl psikoteknik raporu ve sağlık raporu alarak ticari araç kullanabilecek.

Taksi şoförü olmak için kaç yaşında olmak gerekir?

Değerli meslektaşlarımız; Ticari taksi alımı için ve şoförlük yapabilmek için 65 olan yaş şartı 68 olarak değiştirilmiştir. 69 yaşından gün alanlar bu genelgeden faydalanamayacaktır. 65-68 yaş arası çalışmak isteyenler, her yıl psikoteknik raporu ve sağlık raporu almak zorundadırlar.

Tır şöförü kaç yaş sınırı?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından 14.09.2021 tarihinde yapılan düzenlemeyle, COVID 19 Tedbirleri Kapsamında karayolu taşımacılığında ağır ticari araç sürücü ihtiyacını karşılamak amacıyla 65 olan yaş sınırını 69 yaş sınırına çekti.

Şöför kartını kimler alabilir?

Şoför kartı İBB tarafından verilen ve turizm taşımacılık, okul personel servisi, yol belgesi araçlarını kullanan şoförlerden talep edilen mesleki yeterlilik belgesidir. Ayrıca ticari taksi şoförleri de bu belgeyi almak zorundadırlar. Talep edilen evraklar aşağıda belirtilecek olan gerekli evrak listesidir.

Taksi plakası kimler alabilir?

Kararın üçüncü maddesine göre, plaka tahsisi yapılabilmesi için “ Taksi, dolmuş ve minibüslerde; şoförlük mesleğini geçim kaynağı olarak seçmiş olduğunu ve sürekli olarak icra ettiğini beyan etmiş ve ilgili meslek odasına, ilgili meslek odasının bulunmadığı yerlerde ise şoförler odasına üye olmak” şartı aranıyor.

İBB taksi başvurusu nasıl yapılır?

İBB ‘den yapılan açıklamada başvurular 27 Eylül 2021’de başladı. Başvurular Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün Bakırköy ve Kartal’daki hizmet birimlerine yapılabilecek. Bizzat araç sahipleri veya vekaletname sahipleri tarafından yapılabilecek başvurulara ilişkin iş ve işlemler ücretsiz olacak.

You might be interested:  Esenler Istanbul Un Hangi Yakasında?(Çözünme)

E devletten taşit karti nasil alinir?

1) E – devlet şifresiyle giriş yapın. 2) Kurumlar arasından “Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığını” bulup-tıklayın, 3) “Yetki Belgesi İşlemleri” bölümünden “Yetki Belgesi İlk Başvuru/Yenileme” kısmına giriş yaptıktan sonra açılan sayfanın sağ üstündeki “Yeni başvuru” butonuna basın ve almak istediğiniz yetki belgesini seçin.

K belgesi süresi ne kadar?

MADDE 17 – (1) Bu Yönetmelik kapsamında verilen ve yenilenen yetki belgelerinin süresi 5 yıldır. Ancak, 19 uncu maddenin birinci fıkrasında belirlenen doksan günlük süre içerisinde yenilenen yetki belgeleri için yenilenmiş olan yetki belgesinde kalan süre, yenilenen yetki belgesinin geçerlilik süresine ilave edilir.

Yetki belgesi nereden alınır?

Taşınmaz ticaretiyle iştigal edebilmek için ticari işletmeler ile esnaf ve sanatkâr işletmeleri adına düzenlenen belgeye yetki belgesi denir. Bu belge Ticaret İl Müdürlükleri tarafından verilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *