Istanbul Üniversitesi Ders Seçimi Nasıl Yapılır?(Çözülmüş)

Öğrenciler ders seçim işlemlerini https://aksis.istanbul.edu.tr otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirirler.

Aksiste ders seçimi nasıl yapılır?

AKSİS sistemine giriş yapılarak OBS seçilir. Açılan ekranda ‘DersAlma’ sekmesine tıklanarak kurallara uygun olarak dersler seçilir.

AUZEF ders seçimi otomatik mi?

Kayıt yenileme işlemi yapacak kayıtlı öğrencilerde ise öğrenci ödeme yaptığı takdirde ders seçimleri yeni kayıtlı öğrencilerde olduğu gibi fakülte tarafından otomatik yapılmaktadır.Üstten ders seçebilecek öğrencilerimiz, üst dönem derslerini kendileri seçecektir.

Nişantaşı Üniversitesi ders seçimi nasıl yapılır?

Ders seçimi işlemleri, obis. nisantasi.edu.tr adresinden gerçekleştirilmektedir. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile sisteme giriş sağlayabilirsiniz. Meslek Yüksekokulu ikinci sınıf öğrencileri, bir yarıyılda en fazla 30 kredilik ders alabilirler. gerçekleştirilmektedir.

AUZEF ders seçimi nereden yapılır?

Ders ekle sil için ise 13 Eylül – 17 Eylül 2021 tarihleri dikkate alınacak. İÜ’DEN AUZEF DERS SEÇİMİ AÇIKLAMASI! Öğrenciler ders seçim işlemlerini https://aksis.istanbul.edu.tr otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirirler.

AUZEF ders seçimi nedir?

AUZEF ‘ te ilgili dönemin ücretini yatırmış kaydını yenilemek isteyen ya da yeni kayıt olmuş öğrencilerin ders seçimleri fakülte( AUZEF ) tarafından seçilmektedir. Üstten ders alma hakkı bulunan ve üstten ders almak isteyen öğrencilerimiz, üst dönem derslerini belirlenen tarihler içerisinde kendileri seçecektir.

Üniversite ders seçimi ne zaman 2021?

2021 -2022 Güz Dönemi Ders Seçimi. Üniversitemiz ön lisans ve lisans öğrencileri güz dönemi ders seçim işlemlerini 28 Eylül – 8 Ekim 2021 tarihleri arasında MEBİS’den yapacaklardır. Öğrenim ücreti borcunun bulunması durumunda ders seçim sayfası açılmayacağından Öğrenci Muhasebesi Birimine başvurulması gerekmektedir.

You might be interested:  Datça Dan Marmaris E Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

Auzef ders seçimi yapılmazsa ne olur?

Fakültemize kayıt yaptıran öğrencilerimiz her yarıyıl başında bulunulan yarıyıl içerisinde ki derslerini alabilmek için ders kaydı yaparlar. Ders kaydı yapmayan öğrenciler o yarıyıl içerisinde ders alamaz ve ders materyallerine ulaşamazlar.

Üni ders ekle bırak nedir?

Ders ekleme -bırakma dönemi (add-drop) nedir? Akademik yarıyıl kaydını tamamlayan öğrenciler, derslerin başlamasını takiben ilgili yarıyılda kayıt oldukları dersi bırakarak veya yeni ders ekleyerek değişiklik yapabilirler. Ders ekleme -bırakma akademik takvimde belirtilen tarihlerde akademik danışmanın onayı ile yapılır.

Auzef lisans tamamlama kaç yıl?

AUZEF ‘te 1 lisans tamamlama programı bulunmaktadır: Halkla İlişkiler ve Tanıtım Lisans Tamamlama. Bu program, sadece DGS ile öğrenci kabul etmekte olup eğitim süresi 3 yıldır.

Nişantaşı Üniversitesi ders seçimi ne zaman?

2021-2022 akademik yılı Güz dönemi ders kayıt işlemleri, 26.08.2021 ile 03.09.2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Ders seçim işlemlerinizi (OBİS) üzerinden yapmadan önce Akademik Danışmanınız ile görüşmeniz önemlidir. Enstitü öğrencileri için ders kayıtları 04-15 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Ders kaydı nasıl yapılır IGÜ?

Üniversitemiz öğrencileri için ders kayıtları OBİS üzerinden yapılacaktır. Öğrenciler öncelikle derslere OBİS üzerinden ders seçimlerini yaparak akabinde ödemelerini gerçekleştireceklerdir. Ödemelerini ders kayıt süresi bitimine kadar yapmayan öğrencilerin ders kayıtları geçersiz sayılacaktır.

Nişantaşı Üniversitesi Obis şifresi nasıl alınır?

E-mail almak veya göndermek için http://mail. nisantasi.edu.tr mail ara yüzünü kullanmanız yeterli. Kullanıcılar, Öğrenci No @std. nisantasi.edu.tr yazarak şifre kısmına da, OBİS şifresi. Örnek: 20189121520@std. nisantasi.edu.tr >>>> Şifre: ********* ( OBİS ŞİFRESİ ) ******* yazarak giriş yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *