Istanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Nasıl Oluyor?

Uzaktan Öğretim, alışılmış geleneksel eğitim tarzından farklı olarak, kampüse gelme zorunluluğunun olmadığı, derslerin bilgisayar vasıtasıyla tamamen sanal ortamda, canlı ve interaktif olarak işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar tekrar izleyebileceği eğitiminin adıdır.

Istanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim derse girebilir mi?

Canlı dersler sadece Uzaktan Öğretim Programlarında yapılmaktadır. Öğrencilerimiz, canlı derslere belirtilen gün ve saatte Öğrenme Yönetim Sistemlerine giriş yaparak katılabilirler. Açık Öğretim programlarında Canlı Ders yapılmamaktadır.

Istanbul Üniversitesi Açıköğretim kayıt nasıl yapılır?

2 Eylül – 30 Eylül 2019 tarihleri arasında basvuru. istanbul.edu.tr adresinden sınavsız ikinci üniversite başvurusu için hesap oluşturulur. Hesap aktivasyon işlemi tamamlanır. Aynı sisteme giriş yapılarak bilgi güncelleme ve tercih işlemleri gerçekleştirilir.

Istanbul üniversitesi uzaktan eğitim dersleri nasıl izlenir?

Öğrencilerimiz, kendi öğrenci otomasyon sistemine kişisel kullanıcı adları ve şifreleri ile girebilirler. Öğrencilerin ders içeriklerini (pdf, video,ppt) görebildikleri sistemdir. Ders kitaplarınıza (epub,pdf) akıllı telefonlarınızı kullanarak internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

Istanbul Üniversitesi Açık Öğretim hangi bölümler var?

İstanbul Üniversitesi AUZEF açıköğretim lisans programları şu şekildedir: coğrafya, çocuk gelişimi, egzersiz ve spor bilimleri, felsefe, iktisat, insan kaynakları yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği, işletme, rekreasyon, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, sosyoloji, yönetim bilişim sistemleri, uluslararası ticaret ve

You might be interested:  Antalya Perşembe Pazarı Nerede Kuruluyor?(Çözünme)

Online derslerde yoklama alınıyor mu?

Online eğitimde yoklama olup olmadığı konusunda kafası karışık olan öğrencilerin içini rahatlatacak bir açıklama yapan Ziya Selçuk “ Yoklama almayacağız. Hem televizyondan hem de internetten erişebilen ders videolarının izlenmesinde öğrenci izlenmesinin de bu açıdan takip edilmesinin zor olacağı ifade edilebilir.

Istanbul üniversitesi açıköğretim sınavları online mi?

AUZEF SINAVLARI ONLİNE MI OLACAK? Yükseköğretim Kurulu’nun almış olduğu karar doğrultusunda 2021-2022 eğitim öğretim yılında açık öğretim programı uygulayan tüm Üniversitelerde olduğu gibi İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi sınavları da yüz yüze yapılacaktır.

Istanbul Üniversitesi Açıköğretim kayıt Nasıl Yapılır 2021?

AUZEF İKİNCİ ÜNİVERSİTE PROGRAMINA NASIL KAYIT OLUNUR? 16 Ağustos – 16 Eylül 2021 tarihleri arasında ” basvuru. istanbul.edu.tr” adresinden sınavsız ikinci üniversite başvurusu için hesap oluşturulur. Hesap aktivasyon işlemi tamamlanır. Aynı sisteme giriş yapılarak bilgi güncelleme ve tercih işlemleri gerçekleştirilir.

Istanbul Üniversitesi Online kayıt Nasıl Yapılır?

AKSİS Otomasyon sistemine kayıt için https:/aksis. istanbul.edu.tr/ adresinden “Hesap Oluştur” butonunu tıklayınız. Formda gerekli alanları doğru bir şekilde doldurunuz. (“Kullanıcı adı” ve” Kullanıcı Aktifleştirme Bağlantısı” e-posta adresinize gönderileceği için bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.)

Istanbul üniversitesi açıköğretim kayıtları ne zaman 2021?

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF), ikinci üniversite programına kayıt olmak isteyen öğrencilerin başvurularının 16 Ağustos – 16 Eylül 2021 tarihlerinde alınacağı duyuruldu.

Auzef canlı dersler ne zaman başlıyor?

19 Mart 2020, Perşembe 10:15: 2019-2020 Eğitim Öğretim Bahar Dönemi başlama tarihi 23 Mart 2020 Pazartesi’dir. Tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Istanbul üniversitesi açıköğretim sınavları nasıl oluyor?

Fakültemiz tarafından gerçekleştirilen sınavlar geneli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır. Her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Bazı Uzaktan Öğretim programlarında çoktan seçmeli sınav tipinin dışında Klasik ve Sözlü sınavlar uygulanabilmektedir.

You might be interested:  West Istanbul Marina Nerede?

Istanbul üniversitesi dersler online mı?

COVID-19 Bilgilendirme Sayfası Sevgili akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz; 2019 – 2020 Akademik Yılı Bahar Dönemi eğitim öğretim sürecinin sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretim imkanları ile sürdürülmesine karar verilmiştir. Bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır.

Hemşirelik Lisans Tamamlama açıköğretim programına kimler başvurabilir?

2014 yılında yayınlanan 6569 sayılı Kanun gereğince,19.11.2014 tarihinden önce hemşirelik önlisans programları ile YÖK tarafından belirlenen sağlık önlisans programlarından mezun olarak diploma alanlar programa başvuru hakkına sahiptirler.

Uzaktan ikinci üniversite hangi bölümler var?

Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programları

  • Acil Durum ve Afet Yönetimi *
  • Adalet.
  • Aşçılık.
  • Bankacılık ve Sigortacılık.
  • Bilgisayar Programcılığı
  • Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı
  • Coğrafi Bilgi Sistemleri.
  • Çağrı Merkezi Hizmetleri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *