Kleopatra Plajı Marmaris Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Kleopatra Plajı‘na nasıl gidilir? Marmaris üzerinden bölgeye ulaşım mevcuttur. Çamlık iskelesinden de kumsala düzenli olarak tekne seferleri yapılmaktadır. Kleopatra Plajı ulaşım için öncelikle Çamlık Köyü daha sonra Çamlık Plajına ulaşım sağlanmaktadır.

Marmaristen Çamlı köyüne nasıl gidilir?

Marmaris ya da Akyaka’dan 20 dakikada ulaşabileceğiniz Çamlı köyünden kalkan tekneler ile 30 dakikada Sedir Adası’na gidebiliyorsunuz. Sabah 08:00 ve Akşam 19:00 arasında her 20 dakikada bir karşılıklı seferler yapan bu teknelerin 2018 yılı için kişi başı gidiş -dönüş ücreti 25 TL.

Sedir Adası tekne turu nereden kalkıyor?

Tekne Çamlı köyünden sabah saat 10:30’da kalkmaktadır. Ücretsiz servisler sizi otelinizden/bulunduğunuz yerden 09:15-09:45 arası alarak, 20-30 dakikalık bir yolculuk ile tekneye götürmektedir. Sedir Adası Kleopatra Plajı Turu na Marmaris’den kalkan tekne bulunmamaktadır.

Marmaris Kleopatra nasıl gidilir?

Araç kiralayarak veya kendi aracınızla Marmaris’ten Kleopatra Adası ‘na gitmek istiyorsanız, öncelikle Çamlık İskelesi’ne ulaşım sağlamanız gerekiyor. Çamlık İskelesi’nden düzenli olarak Kleopatra (Sedir) Adası ‘na tekne seferleri yapılmakta. Çamlık iskelesine ulaşım için öncelikle Çamlı Köyü’ne varmak gerekli.

Kleopatra Adası nerede?

Kleopatra ‘nın Plajı: Sedir Adası Sedir Adası, Muğla’nın Ula ilçesi sınırlarındaki Gökova Körfezinin doğusunda, altın sarısı rengindeki ince kumlu Kleopatra Plajı ile tanınan, bölgenin en sıradışı yerlerinden. Akyaka’ya 27 km, Marmaris’e ise 23 km uzaklıktaki adada Kedrai Antik Kenti’nin kalıntıları bulunuyor.

You might be interested:  Ankara Medipol Hastanesi Nerede?(En iyi çözüm)

Kleopatra plajı giriş ücreti ne kadar?

Kleopatra Plajı ‘na giriş için herhangi bir ücret ödenmemekte yani ücretsiz bir şekilde plaja girilebilmektedir. Bununla birlikte plaj sahasında bulunan şezlong, şemsiye gibi deniz ekipmanları için ortalama olarak 20-30-TL arasında değişen ücretler ödenmektedir.

Kleopatra plajı ücretli mi?

Oldukça temiz bir sahili bulunan Kleopatra Plajı her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Antalya’nın en önemli plajlarından olan Kleopatra Plajının çok sayıda sosyal donanımı bulunuyor. Kleopatra Plajı Ücretli Mi? Her yıl çok sayıda turisti ağırlayan Kleopatra Plajına girişler ücretsizdir.

Sedir Adası kimlere ücretsiz?

Sedir Adası Giriş ücretleri 2019 / 2020: Müze kart sahipleri ücretsiz olarak geçebiliyor. Ayrıca Gişelerden Müze kart çıkartabilir veya süresi dolanları yenileyebilirsiniz. 2019 yılı Giriş ücretleri: 1 kişi 36 tl. Müze kart ile ücretsiz.

Marmaris tekne turu nereden kalkıyor?

Marmaris çıkışlı günübirlik tekne turlarının büyük çoğunluğu Marmaris merkezinden, Kordon caddesi üzerindeki tekne bağlama yerlerinden yapılıyor. Ayrıca İçmeler bölgesindeki iskelelerden de tekneler kalkıyor. 6

Sedir Adası’na nasıl gidilir 2021?

Gökova körfezinde yer alan adaya ulaşım için ilk iki seçenek Akyaka’dan kalkan tekne turları ve Marmarise bağlı Çamlı Köyü’nden kalkan dolmuş tekneler. Adaya giriş için müze kart yeterli oluyor. Müze kartınız yoksa 30 tl ücret ödemeniz gerekiyor.

Marmaris’te hangi koylara gidilir?

Marmaris Koyları & Marmaris Plajları

  • Marmaris Halk Plajı
  • Uzunyalı Plajı
  • İçmeler Plajı
  • İncekum Plajı
  • Kleopatra Plajı (Sedir Adası)
  • Kızkumu Plajı
  • Kumlubük Koyu.
  • Çiftlik Koyu.

Kleopatraya nasıl gidilir?

Kleopatra Plajı’na nasıl gidilir? Marmaris üzerinden bölgeye ulaşım mevcuttur. Çamlık iskelesinden de kumsala düzenli olarak tekne seferleri yapılmaktadır. Kleopatra Plajı ulaşım için öncelikle Çamlık Köyü daha sonra Çamlık Plajına ulaşım sağlanmaktadır.

You might be interested:  Ankara Çiğdem E Sınav Merkezi Nerede?(Doğru cevap)

Marmaris Içmelerden Kızkumuna nasıl gidilir?

Kızkumu’na Marmaris merkezden hareket eden Orhaniye dolmuşları ile ulaşmanız mümkündür. Eğer özel aracınız ile Kızkumu’na ulaşmak isterseniz Marmaris – Datça karayolunun 29. kilometresinde, “Hisarönü-Orhaniye-Selimiye” sapağından girip yaklaşık 5 km ilerlediğinizde Orhaniye Kızkumu’na ulaşabilirsiniz.

Sedir Adası hangi şehirde?

Günümüzde de adaya en hızlı ulaşım Çamlı Köyü limanından sağlanmaktadır. Sedir Adasına ulaşım Muğla İli, Ula İlçesi, Akyaka Mahallesinden günü birlik gezi tekneleri ile ya da Marmaris İlçesi, Çamlı Köyünde bulunan teknelerle sağlanmaktadır.

Sedir adasında denize girilir mi?

Deniz yoluyla ulaşabileceğiniz sedir adasına çamlı köyünden kalkan teknelerle gidip-dönüş 15tl ye gidebilirsiniz. Adaya indiğinizde adaya giriş için de 15-20tl’lik bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Müze kartı geçerlidir. Plajda yeme içme ortalama plaj büfeleriyle aynı ürün ve fiyatlardadır.

Akyaka tekne turu kaç para?

Akyaka Tekne Turu Fiyatları Kişi başı 100 TL olan tur ücreti, 7-12 yaş çocuklar için 50 TL olup, 0-6 yaş çocuk misafirlerimiz için ücretsizdir. Fiyata dâhil olan hizmetlerimiz: Gidiş dönüş ulaşım, öğle yemeği, rehberlik hizmetleri ve otel transferleri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *