Marmaris Sedir Adası Nasıl Gidilir?(Çözüm bulundu)

Sedir Adasına nasıl gidilir Sedir Adası‘na en yakın havalimanı Muğla’nın Dalaman ilçesinde. Dalaman Havalimanı, Sedir Adası‘na 90 km uzaklıkta. Dalaman Havalimanı’ndan MUTTAŞ ya da HAVAŞ’ın Marmaris servislerine binip Akyaka Kavşağı’nda inerek otostop, taksi gibi seçeneklerle adaya ulaşabilirsiniz.

Sedir Adası giriş ne kadar?

Adada doğal güzellikler dışında, Kedrai Antik Kenti’nin önemli tarihi kalıntıları bulunur. Bu sebeple Sedir Adası müze ada olarak değerlendirilmiştir. Sedir Adası 2020 giriş ücreti 50 TL’dir. Müze kart ile giriş ücretsizdir.

Sedir Adası nerede?

Kedrai Antik Kenti ya da en yaygın adıyla “ Sedir Adası ”, Ula ilçesi sınırlarındaki Gökova ( Keramos )Körfezinin doğusunda yaklaşık 800m.lik kıyı uzunluğuna sahip, kumsalı, çoğu ayakta kalmış arkeolojik kalıntılarla bütünleşmiş zengin doğal dokusuyla I.derece Arkeolojik ve I.Derece Doğal Sit Alanı, aynı zamanda Özel

Kleopatra Plajı Sedir Adası Nasıl Gidilir?

Marmaris ya da Akyaka’dan 20 dakikada ulaşabileceğiniz Çamlı köyünden kalkan tekneler ile 30 dakikada Sedir Adası ‘na gidebiliyorsunuz. Sabah 08:00 ve Akşam 19:00 arasında her 20 dakikada bir karşılıklı seferler yapan bu teknelerin 2018 yılı için kişi başı gidiş -dönüş ücreti 25 TL.

Sedir Adası tekne turu nereden kalkar?

Tekne Çamlı köyünden sabah saat 10:30’da kalkmaktadır. Ücretsiz servisler sizi otelinizden/bulunduğunuz yerden 09:15-09:45 arası alarak, 20-30 dakikalık bir yolculuk ile tekneye götürmektedir. Sedir Adası Kleopatra Plajı Turu na Marmaris’den kalkan tekne bulunmamaktadır.

You might be interested:  Esenler Istanbul Un Hangi Yakasında?(Çözünme)

Sedir Adası ücretli mi?

Ziyaret saatleri: Sedir Adası ziyaret saatleri yaz dönemi (1 Nisan – 1 Ekim) 08.30-19.30, kış dönemi (1 Ekim -1 Nisan) 08.30-17.00. Sedir Adası bilet ücreti: Sedir Adası giriş ücreti 70TL. Müze Kart geçerli.

Sedir Adası kimlere ücretsiz?

Sedir Adası Giriş ücretleri 2019 / 2020: Müze kart sahipleri ücretsiz olarak geçebiliyor. Ayrıca Gişelerden Müze kart çıkartabilir veya süresi dolanları yenileyebilirsiniz. 2019 yılı Giriş ücretleri: 1 kişi 36 tl. Müze kart ile ücretsiz.

Kleopatra plajı giriş ücreti ne kadar?

Kleopatra Plajı ‘na giriş için herhangi bir ücret ödenmemekte yani ücretsiz bir şekilde plaja girilebilmektedir. Bununla birlikte plaj sahasında bulunan şezlong, şemsiye gibi deniz ekipmanları için ortalama olarak 20-30-TL arasında değişen ücretler ödenmektedir.

Sedir Adası Marmaris arası kaç km?

Marmaris ‘in 16 kilometre kuzeyinde bulunan turistik ve mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olan Sedir Adası, aynı zamanda Kleopatra Adası olarak da bilinmekte ve daha çok bu isimle anılmakta.

Akyaka Sedir Adası Nasıl Gidilir?

Sedir Adası, çoğunlukla Marmaris sanılsa da aslında Ula ilçesine bağlı. Gökova körfezinde yer alan adaya ulaşım için ilk iki seçenek Akyaka ‘dan kalkan tekne turları ve Marmarise bağlı Çamlı Köyü’nden kalkan dolmuş tekneler. Adaya giriş için müze kart yeterli oluyor. Müze kartınız yoksa 30 tl ücret ödemeniz gerekiyor.

Sedir adasında denize girilir mi?

Deniz yoluyla ulaşabileceğiniz sedir adasına çamlı köyünden kalkan teknelerle gidip-dönüş 15tl ye gidebilirsiniz. Adaya indiğinizde adaya giriş için de 15-20tl’lik bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Müze kartı geçerlidir. Plajda yeme içme ortalama plaj büfeleriyle aynı ürün ve fiyatlardadır.

Akyaka tekne turu kaç para?

Akyaka Tekne Turu Fiyatları Kişi başı 100 TL olan tur ücreti, 7-12 yaş çocuklar için 50 TL olup, 0-6 yaş çocuk misafirlerimiz için ücretsizdir. Fiyata dâhil olan hizmetlerimiz: Gidiş dönüş ulaşım, öğle yemeği, rehberlik hizmetleri ve otel transferleri.

You might be interested:  Antalya Güllük Caddesi Hangi Mahallede?(Mükemmel cevap)

Marmaris tekne turu nereden kalkıyor?

Marmaris çıkışlı günübirlik tekne turlarının büyük çoğunluğu Marmaris merkezinden, Kordon caddesi üzerindeki tekne bağlama yerlerinden yapılıyor. Ayrıca İçmeler bölgesindeki iskelelerden de tekneler kalkıyor. 6

Sedir Adasında ne var?

Düzgün kesme taştan çok sayıda kule ile sur duvarları, Apollon tapınağı ve onun yerine sonradan yapılan kilise, hâla ayakta duran iyi korunmuş tiyatro, agora ve Sedir Adası ‘nın antik liman kalıntıları görülmeye değer yerlerdir.

Akyaka tekne turları saat kaçta başlıyor?

Azmak nehri turlarımız sabah 10:00’dan akşam 19:30’a kadar her 15 dakikada bir yapılmaktadır. Azmak nehri tur fiyatı 15TL’dir. Teknelerimizde Covid-19 salgınına karşı her türlü önlem alınmış durumdadır. Hijyenik ve keyifli saatler için siz değerli misafirlerimizi bekliyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *