Marmaris Söğüt Köyü Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

Kendi aracınızla ulaşım sağlayacaksanız, Marmaris merkezden çıkarak Datça yoluna sapın. Bu yolu takiben, Bozburun istikametine saparak sırasıyla Hisarönü, Orhaniye ve Selimiye bölgelerini geçerek Söğüt Köyü‘ne ulaşabilirsiniz.

Marmaris Söğüt Köyü nasıl bir yer?

Kaostan uzak doğasıyla, mini adacıklarla çevrili koylarıyla ve lezzetli mekanları ile gerçekten de mutlaka görmeniz gereken bir yer. Genel olarak yat turizmi duraklarından biri olan, Bozburun ve Selimiye’ye gelen teknecilerin uğrak noktalarından Söğüt, oldukça mütevazı ama nezih bir ortama sahip.

Söğüt Köyü denizi nasıl?

Marmaris’te tertemiz, cam gibi bir deniz arıyorsanız Söğüt Köyü ‘nün denizi tam size göre. Deniz küçük çakıllardan oluşuyor. Hemen derinleşen bir deniz değil. Tertemiz ve balık çeşidinin fazla olmasından dolayı Söğüt Köyü ‘nün denizi tam dalmalık.

Marmaris Taşlıca köyü nasıl bir yer?

Marmaris ‘e en uzak köy oluşu Taşlıca Köyü ‘nü sosyal ve kültürel değişimden daha az etkilenmesini sağlamıştır. Taşlıca, içme suyu sorunu yaşayan ve bunu her evde açılan sarnıçlarla çözmeye çalışan bir köydür. Söğüt Köyünden 5 km uzakta olup yolu asfalttır.

Söğüt plajı nerede?

Bir yaz tatilinde gittiğimiz Söğüt Köyü için “ülkemizin gizli kalmış cennet yerlerinden biri” diyerek söze başlayalım. Gerçekten bu tabiri doğal güzelliği, sakinliği, manzarası ve deniziyle hak eden bir yer. Söğüt Köyü Marmaris’e bağlı, Selimiye ve Bozburun’dan sonra gelen en güney uçta yer alan küçük bir köy.

You might be interested:  Istanbul Da Garaj Gunleri Nerede?(EN iyi 5 ipucu)

Söğüt köyüne nasıl gidilir?

Kendi aracınızla ulaşım sağlayacaksanız, Marmaris merkezden çıkarak Datça yoluna sapın. Bu yolu takiben, Bozburun istikametine saparak sırasıyla Hisarönü, Orhaniye ve Selimiye bölgelerini geçerek Söğüt Köyü ‘ne ulaşabilirsiniz.

Marmaris Söğüt köyü ne yenir?

Marmaris Söğüt Köyünde Ne Yenir Burada badem ve keçiboynuzu yetiştiriciliği yapılıyor. Sonra ise zeytin, defne, kekik ve yöreye has bitkilerden de bolca bulabilirsiniz. Bal da yaygın olarak bölgede üretiliyor. Mutfak olarak Akdeniz mutfağı deniz ürünlerini bulabilirsiniz.

Söğüt Köyü Nerede Kalınır?

Söğüt Otelleri

  • Rotam Sogut Pansiyon. Şehir merkezine 0,9 kilometre.
  • Fit’Art Saranda Evleri. Şehir merkezine 0,9 kilometre.
  • Pinarbasi Apart. Şehir merkezine 0,8 kilometre.
  • Nautilus. Şehir merkezine 1,4 kilometre.
  • Sogut Ada Pansiyon. Şehir merkezine 1,1 kilometre.
  • Saranda Butik Otel.
  • Veranda Saranda Apart.
  • Meryday Hotel.

Bozburun nasıl bir yer?

Bozburun hakkında: Türkiye’nin güneybatısında yer alan Bozburun, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Bozburun nüfusu, 2019 yılı verilerine göre 2.105’tir. Türkiye’de yaz turizminin önemli duraklarından biri olan belde, Ege’deki diğer tatil beldelerine göre daha sakin ve doğal bir atmosfere sahiptir.

Bozukkale koyuna nasıl gidilir?

Bozukkale Koyu Nasıl Gidilir? Muğla ilimizin Marmaris ilçesinin güneybatısında yer alır. Buraya tekne ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ya da Söğüt’ten Marmaris Taşlıca Köyü Serçe Limanı’na aracınızla gelip burada inip biraz yürüdükten sonra ulaşım sağlayabilirsiniz.

Söğüt köyü nereye bağlı?

Söğüt Köyü, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir tatil köyüdür. Bu köy, Marmaris ilçe merkezine yaklaşık 2 saat uzaklıkta bulunur.

Hisar önü nerede?

Hisarönü nerede Hisarönü, Türkiye’nin Ege Bölgesi’nde, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir mahalle. Marmaris’in güneybatısında yer alan Hisarönü, Marmaris-Datça Karayolu üzerinde konumlanıyor.

Loryma antik kenti nerede?

Loryma Antik Kenti – Marmaris Muğla | Neredekal.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *