Mersin-antalya Yolu Nasıl?(Çözüm bulundu)

Antalya Mersin yolu ne zaman bitecek?

Tünel ve viyadük çalışmalarında sona doğru yaklaşılıyor. Akdeniz sahil projesi içinde yer alan, Mersin – Antalya karayolunda, 2021 yılı içinde bitirilmesi hedeflenen 5 tünel ve 2 viyadüğün çalışmaları hızla sürüyor. Silifke-Aydıncık-Bozyazı-Anamur ve Gazipaşa ilçeleri arasında bölünmüş yol çalışmalarında sona geliniyor.

Mersin-Antalya yolu kötü mü?

türkiye’nin en az kaza yapılan karayoludur. zira sürekli virajlar olduğu için hız yapılamaz. midesi kolayca bulananlara tavsiye edilmez ama manzası pek güzeldir.

Antalya Mersin arası hangi yol?

Akdeniz Sahil Yolu ‘nda sona yaklaşılıyor: Mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düşürecek. Mersin – Antalya arasındaki 450 kilometrelik mesafeyi 11 saatten 4-5 saate düşürecek toplam 3 milyar 600 milyon lira proje bedeli olan Akdeniz Sahil Yolu Projesinin Silifke etabındaki tünellerde çalışmalar sürüyor.

Mersin-Antalya arası kaç tünel açıldı?

Hizmete giren 6 tünel ve bir viyadük Mersin – Antalya arasındaki Akdeniz Sahil Yolu, Yeşilovacık-Aydıncık/Aydıncık-Gözce arasında bulunuyor.

Mersin Antalya yolu yapıldı mı?

AA muhabirinin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına bağlı Karayolları Genel Müdürlüğünden derlediği bilgiye göre, Mersin ile Antalya arasında planlanan 440 kilometrelik yolun 394 kilometresi tamamlanarak bölünmüş yol olarak trafiğe açıldı.

You might be interested:  Istanbul 56 Asliye Ceza Mahkemesi Nerede?(Çözülmüş)

Antalya Adana yolu ne zaman bitecek?

2019 yılı Aralık ayında bitecek projede 39,8 km uzunluğunda 34 adet tünel yapılıyor.

Antalyaya gitmenin en iyi yolu nedir?

Antalya ‘ya uçak yolculuğu yaparak kısa sürede varabilirsiniz. Çok sayıda havayolu şirketinin Antalya ‘ya direkt uçak seferleri mevcuttur. Ayrıca şehirlerarası otobüs terminallerinden hemen hemen her saat seferler düzenlenmektedir. Antalya ‘ya gitmenin bir diğer yolu da deniz otobüsleridir.

Istanbuldan antalyaya hangi yoldan gidilir?

İstanbul ile Antalya arası uzaklık yaklaşık olarak 696 kilometredir. Yolculuğa başladıktan sonra Gebze, Yalova, Bursa, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Isparta yol güzergahını takip etmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise Isparta’dan Burdur’a geçiş yapılarak, oradan Antalya ‘nın Aksu ilçesine giriş yapılır.

Antalya Mersin arası kaç saat kaç kilometre?

Mersin ile Antalya arası yaklaşık olarak 475 km kadardır. 475 km olan bir mesafe özel otomobil ile ortalama 10 ile 11 saat arasında sürer.

Mersin Antalya arası otoban var mı?

Mersin ‘i Antalya ‘ya en kısa süre içinde bağlayacak olan Çeşme-Taşucu otoyol İhalesi yapıldı. 100 kilometre uzunluğunda yapımı gerçekleştirilecek otoyolun tamamlanmasıyla Mersin ‘in en uzak ilçesi Anamur’dan kent merkezine iki saatte gidilebilecek.

Mersin giderken hangi şehirlerden geçilir?

İzmir’den Mersin ‘e özel araçla gitmek için Uşak, Afyonkarahisar, Konya, Ereğli, Pozantı, Tarsus rotası takip ediliyor.

Karaman ile Antalya arası kaç km?

Antalya – Karaman arası karayolu ile 377 km ‘dir.

Mersin Antalya arası kaç tane tünel var?

Mersin – Antalya arasında 28 tünel, çift taraflı olunca toplam 56 tünelin planlandığını ve bunların 10 tanesinin bittiğini anlatan Arslan, şöyle devam etti: “7,5 kilometre 2 ile çarpın 15 kilometre bitmiş. 6 tanesinde daha inşaat devam ediyor. Çift yön düşünürseniz 12 tanesinde daha inşaat sürüyor.

You might be interested:  Ankara Umut Hastanesi Sahibi Kim?(Soru)

Mersin Antalya otobüsle kaç saat sürüyor?

Mersin – Antalya arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 8 saat 24 dakika sürmektedir. Mersin – Antalya arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

Antalya Mersin tünel nerede?

Tünel bütün Güney Anadolu’yu Doğu-Batı yönünde kateden devlet karayolu üzerinde, Silifke ilçesi sınırları içinde ve Taşucu- Akdere beldeleri arasında yer alır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *