Selimiye Marmaris Nasıl Gidilir?(En iyi çözüm)

HAVAŞ ve MUTTAŞ servisleri ile Marmaris Otogar’a ulaştıktan sonra Marmaris Otogar’dan saat başı hareket eden dolmuş ve belediye otobüsleriyle Selimiye‘ye ulaşılabiliyor. Marmaris‘ten ilk minibüs 06.40’te, sonrasında 08.15, 11.15 ve devamında her çeyrek geçe minibüs var. MarmarisSelimiye son minibüs 19.15’te.

Selimiye Bozburun nasıl gidilir?

Öncelikle otobüs ile İzmir Aydın Muğla hattıyla Marmaris’e ulaşmanız gerekiyor. Marmaris’e ulaştıktan sonra Şehirlerarası otogardan kalkan minibüs ve otobüsler ile 45 kmlik bir yol ile Selimiye ‘ye ulaşabilirsiniz. SSelimiye’ye ve Bozburun ‘a aynı minibüsle ulaşılmaktadır.

Marmaris Selimiye de ne yapılır?

Selimiye Gezilecek Yerler

 • Selimiye köy merkezi.
 • Sığ Liman.
 • Bayır Köyü
 • Çiftlik Koyu.
 • Delikyol Koyu.
 • Erle Koyu.
 • Selimiye tekne turları
 • Söğüt.

Selimiye ilçesi nerededir?

Muğla’nın Marmaris ilçe merkezine 45 km uzaklıkta bulunan Selimiye, deniz kıyısında yer alan, bakir, huzur dolu ve şirin bir tatil beldesi.

Marmaris Merkez Selimiye arası kaç km?

Karayolu tercih edenler ise Marmaris ‘e ulaştıktan sonra İçmeler üzerinden Selimiye ‘ye geçiyorsunuz. Kendi aracıyla ulaşmak isteyenler için bazı yol bilgileri şöyle: Marmaris – Selimiye arası yaklaşık 45 kilometre ve 40 dakika sürmektedir.

Bozburun a uçakla nasıl gidilir?

Dalaman Havalimanı Bozburun’a yaklaşık 150 kilometre uzaklıktadır. İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuşların düzenlendiği Dalaman’a uçakla ortalama bir saatte ulaşabilirsiniz. Uçak saatine göre Dalaman Havalimanı’ndan kalkan servislerle Marmaris’e ulaşabilir, buradan minibüse binerek Bozburun’a gelebilirsiniz.

You might be interested:  Şirinevlerden Istanbul Havalimanına Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Boz burun nerededir?

Ege Bölgesi’ndeki Muğla iline bağlı Marmaris ilçesinde yer alan Bozburun yaz aylarının gözde tatil beldelerinden biridir. Marmaris’in güneybatı ucunda bulunan Bozburun ilçeye 50 kilometre uzaklıktadır. Yat turizmi ile öne çıkan belde Selimiye’ye 7 kilometre mesafede yer almaktadır.

Selimiye’de ne yenilir?

Doğası kadar lezzetleri ile de ünlü olan Selimiye ‘ de harika tatları kaçırmamanız için size minik bir rehber hazırladım.

 1. Paprika.
 2. Hidayet’in Yeri.
 3. 3. Sardunya Restaurant.
 4. Ceri Cafe.
 5. Badem Mantı
 6. Bülent’in Mutfağı
 7. 7. Losta Tatlıcısı
 8. 8. Mavi Pide Selimiye.

Selimiye nerede yüzülür?

Sığ Liman Plajı (Akkum Koyu) Marmaris’in huzur dolu noktalarından biri olan Selimiye Köyü’nde merkeze yaklaşık 5 dakikalık bir sürüş mesafesinde bulunan Akkum Koyu, bölgenin çok kalabalık sayılabilecek plajlarından biridir. Oldukça temiz ve sakin bir denize sahiptir.

Marmaris Hisarönünde neler yapılır?

Hisarönü Koyu, Turunç Halk Plajı, İçmeler Plajı, Sedir Adası Plajı, Uzunyalı Plajı, Marmaris Boncuk Koyu, Abdi Reis Koyu, Amos Koyu ve Boncuk Koyu Plajı gezi listenize eklemeniz gereken yerlerin başında gelir.

Istanbul Selimiye arası kaç kilometre?

İstanbul – Selimiye arası yaklaşık 860 kilometre ve 12 saat sürmektedir. Bursa – Selimiye arası yaklaşık 620 kilometre ve 8 saat 20 dakika sürmektedir. Ankara – Selimiye arası yaklaşık 690 kilometre ve 9 buçuk saat sürmektedir.

Selimiye Tatil Beldesi nerede?

Selimiye hakkında: Adını Osmanlı hükümdarlarından biri olan I. Selim’den alan Selimiye, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Eskiden yalnızca küçük bir balıkçı kasabası olan Selimiye, Türkiye’nin en önemli yat limanı duraklarından biri olan Selimiye Koyu’na ev sahipliği yapmaktadır.

Selimiye Dalaman Havaalanı kaç km?

Selimiye ‘ ye havayolu ile gelecekseniz, ulaşım seçenekleriniz şöyle; Dalaman Havalimanı ile Selimiye arası 135 km. Dalaman Havalimanından Selimiye ‘ ya kendi imkanlarınız ile gelmek için, ilk önce Marmaris’ e gelip, Marmaris’ ten Selimiye ‘ ye gideceksiniz.

You might be interested:  Ankara Hacettepe Hangi Semtte?(Çözülmüş)

Marmaris Turunç Koyu arası kaç km?

Turunç, Marmaris ‘e 20 km uzaklıktadır. Özel aracı ile Marmaris ‘ten Turunç ‘a gelecek tatilciler harika bir manzara eşliğinde yaklaşık 20 dk yolculuk yaparak Turunç Otellerimize ulaşacaktır. Muğla – Turunç arası yaklaşık olarak 75 kilometredir tahmini olarak 1 buçuk saat sürmektedir.

Içmeler Marmaris arası kaç km?

İçmeler ile Marmaris arasındaki mesafe 8 km ‘dir. Turuncu renkteki dolmuşlar ile 3 TL karşılığında Marmaris ‘ten İçmelere gidebilirsiniz. Marmaris otogar ile İçmeler merkeze uzaklık otobüsle yaklaşık 15 dakika sürer.

Kumlubük Marmaris arası kaç km?

Kumlubük Koyu Hakkında Bilgiler Marmaris ‘e 24 km, Turunç’a 3 km uzaklıkta bulunur. Kumlubük özellikle plajları ile dikkat çekmektedir. Kasaba Marmaris ‘e yaz tatili için gelen turistlerin ilk ziyaret ettikleri yer olarak karşımıza çıkmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *