Yeni Konya Antalya Yolu Ne Zaman Bitecek?(EN iyi 5 ipucu)

Yolun sözleşme tarihi 25 Şubat 2016, bitim süresi 450 gün, ihale bedeli 24 milyon lira, yüklenici firmalar ise Altınova Tuğra İnşaat ile Hikanak İnşaat. Taşağıl, Başlar ve İbradılı vatandaş; yaptıkları başvurular ve görüşmelerin ardından yolun 2023 yılında bitirileceği bilgisine ulaştıklarını anlatıyor.

Alacabel Tüneli ne zaman bitecek?

Ankara-Konya-Seydişehir-Manavgat yolu üzerinde bulunan, Sadece İç Anadolu bölgesinin değil, Ülkenin’ de en önemli geçiş güzergahı üzerinde bulunan, yılda yaklaşık 4.5-5 milyon aracın geçiş yaptığı, kış aylarında sürücülere inanılmaz sıkıntılar yaşatan, 1825 rakımlı Alacabel geçidini by pass edecek tünel 2019 yılında

Konya Antalya Tüneli açıldı mı?

‘İklim değiştiren tünelin ‘ yüzde 80’i tamamlandı: Antalya – Konya arasındaki Demirkapı Tüneli 2022 sonunda hizmete girecek.

Alacabel Tüneli ne zaman açiliyor?

Alacabel Tüneli 2019’da hizmete açılacak! Antalya-Konya karayolu üzerinde yapım çalışmaları devam eden 7 bin 300 metre uzunluğundaki Alacabel Tüneli, Toroslarda kış aylarında etkili olan tipi ve buzlanma nedeniyle yaşanan çileli yolculuğa son verecek.

Alacabel Tüneli bitti mi?

Alacabel Tüneli 2019’a kadar tamamlanacak! Antalya-Konya karayolu üzerinde inşa edilen Alacabel Tüneli ‘nin çalışmaları tam gaz devam ediyor. Tünelin 2019’a kadar tamamlanması planlanıyor

You might be interested:  Ankara-izmir Otoyolu Ihalesini Kim Kazandı?(Doğru cevap)

Seydişehir alacabel Tüneli ne zaman açılacak?

“Özellikle Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak olan Kuzey-Güney koridorunun tamamlayıcısı, Konya’yı Seydişehir ve Akseki üzerinden Antalya’ya bağlayacak, Alacabel geçidini, ‘kışın geçit vermez’ geçidini iki tane tüp tünelle, 7 bin 360 metrelik iki tünelle birbirine bağlayacak, 19 kilometrelik, 215 milyon lira yatırım

Alacabel tüneli yolu ne kadar kısaltacak?

“Çift tüp şeklindeki 7 bin 300 metrelik Alacabel tüneli Seydişehir ve Akseki ye bağlı Ceceler Mahallesi tarafından iki taraflı olarak yapılacak. Ceceler Mahallesinde şantiye çalışmaları tamamlandı ve tünel açma çalışmaları başladı. Tamamlandığında Seydişehir-Antalya yolu 17 kilometre kısalacak.

Gembos yolu nerede?

Gembos Yolu, Konya Beyşehir’den Akçabelen’e ulaşıyor. Buradan Derebucak ve Taşağıl güzergâhıyla Manavgat sahiline iniyor. Üç projeden oluşan Gembos Yolu ‘nun ilki Konya-Beyşehir Duble Yolu projesi, ikincisi Beyşehir-Yenişar Bademli Kavşağı- Gembos Yolu Projesi ve son olarak da Taşağıl (Antalya-Alanya ayrımı) 3.

Gembos Tüneli kaç km?

Rutin çalışmaların sürdüğünü ve hedeflenen sürede de tamamlanacağını aktaran Çobanoğlu, projede kemer, kiriş ve invert imalatının devam ettiğini dile getirdi. Çobanoğlu, 5 kilometrelik tünelin iki ucu arasındaki kot farkının 150 metre olduğuna işaret ederek, 2 bin 836 metrede iki yakanın birleştiğini bildirdi.

Antalyaya gitmenin en iyi yolu nedir?

Antalya ‘ya uçak yolculuğu yaparak kısa sürede varabilirsiniz. Çok sayıda havayolu şirketinin Antalya ‘ya direkt uçak seferleri mevcuttur. Ayrıca şehirlerarası otobüs terminallerinden hemen hemen her saat seferler düzenlenmektedir. Antalya ‘ya gitmenin bir diğer yolu da deniz otobüsleridir.

Antalya Konya yolu ne zaman açılıyor?

2022 yıl sonunda hizmete açılması bekleniyor İç Anadolu’yu Akdeniz’e ulaştıracak projenin konforlu ulaşım sağlayacağını aktaran Gökbaş, ” Konya – Antalya arası en kısa güzergah burası. Hedefimiz yıl sonunda tünelde kazı destek ve kaplama beton çalışmalarını tamamlamaktır.

You might be interested:  Ankara Havaalanından Aştiye Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

Alacabel tüneli kaç metre?

Antalya – Konya Karayolu üzerinde yapımına başlanan, 7 bin 300 metre uzunluğundaki Alacabel Tüneli yapım çalışmalarına, ekonomik nedenlerden dolayı uzun süredir ara verilmiş durumda. İlk yapılmaya başlandığında 2019 yılı Ekim ayında bitmesi planlanan tünel çalışması geçen yıl durdurulmuştu.

Alanya Konya yolu ne zaman açılacak?

15 km aşınma seviyesi tamamlanmış olup projenin 25,3 km’lik kısmı müteahhit firma tarafından çalışmaları yürütülmektedir. Bu dev projemizi, Alanya -Gevne barajı arası yeni yolumuzu 2023 yılı içerisinde bitirilip halkımızın kullanımına açılması planlanmaktadır.

Antalya Konya arası kaç kilometredir?

Bireyler Konya ile Antalya arasının kaç km olduğu konusunda bazı araştırmalar yapabiliyor. Konya ile Antalya şehri arası 340 km olarak biliniyor.

Alacabel tüneli nereden nereye?

Alacabel Tüneli Seydişehir-Antalya karayolu üzerinde 7,3 km uzunluğunda çift tüp tünel inşa edilecektir. Seydişehir-Antalya güzergahında bulunan tünel tamamlandıktan sonra konforlu ve rahat seyahat etme imkanı sunacaktır.

Alacabel nereye bağlı?

Antalya’da kar kalınlığının 1,5 metreye ulaştığı Alacabel ‘de bazı vatandaşlar leğenler, naylonlar ve deniz botlarıyla kaydı. Geçen hafta etkili olan kar yağışında Antalya ile Konya kara yolundaki 1825 rakımlı Alacabel beyaza büründü.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *