Varol Tezmen 30 Nisan 2012 Emlak Kulisi programına konuk oldu!

Paylaş:
Emlak Haberleri

Proje Adı

: Varol Tezmen 30 Nisan 2012 Emlak Kulisi programına konuk oldu!

Firma

: Artaş İnşaat

Lokasyon

: İstanbul

Video Sayısı

: 1

Video Tarih

: 2012-04-30 12:58:27

Görüntülenme Sayısı

: 4744

Video No

: 5241

Etiketler

: Varol Tezmen , Varol Tezmen skytürk emlak kulisi , emlak kulisi skytür tebernüş kireçci , Varol Tezmen tebernüş kireçci , tebernüş kireçci skytürk360 Varol Tezmen , emlak kulisi VAROL BEY , 30 nisan 2012 tebernüş yayın , tebernüş varol tezmen video , varol tezmen skyturk ,

Video Açıklaması

: Varol Tezmen 30 Nisan 2012 Emlak Kulisi programına konuk oldu! | Tebernüş Kireçci: İyi günler sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programına hoş geldiniz. Bugünkü konuğumuz Avrupa Konutları Satış ve Pazarlama Koordinatörü Varol Tezmen. Varol Tezmen’le İstanbul’un Avrupa Yakası’nı konuşacağız. Ve konut piyasasındaki son gelişmeleri alacağız. Hoş geldiniz diyorum efendim.

Varol Tezmen: Hoşbulduk.

Tebernüş Kireçci: Nasıl gidiyor işler?

Varol Tezmen: İşler iyi, 3 tane devam eden projemiz var. Atakent 3, Ispartakule 3 ve Florya. Hepsini bu sene içinde teslim ediyoruz.

Tebernüş Kireçci: Florya’da teslimler Nisan’da diyordunuz?

Varol Tezmen: Başladık bugünden itibaren zaten bir kısmı teslim edildi. Teslimler tamamen başlıyor.

Tebernüş Kireçci: Ispartakule 3’ü ne zaman teslim ediyorsunuz?

Varol Tezmen: Ocak’ta başladık Ekim ayında 9 ay gibi sürede teslimi bitireceğiz.

Tebernüş Kireçci: Peki Atakent 3’ün teslimleri?

Varol Tezmen: Temmuz ayında başlayacak.

Tebernüş Kireçci: Kaç Temmuz’da?

Varol Tezmen: Şantiyenin bize verdiği program doğrultusunda oluyor ama hemen Temmuz’un başında ayın 3’ünde 5’inde başlayacağız ama tabii 2 bin 300 konutun teslimi bir süreç dolayısıyla yaklaşık bir 2-3 ay içerisinde Temmuz-Ağustos-Eylül’de bitirmiş oluruz.

Tebernüş Kireçci: Peki izleyici sorusu bu orada çocuğu olan okulu olan ailelere öncelik verilecek mi teslimlerde yoksa blok sırası geldiğinde mi yapılacak?

Varol Tezmen: Öncelik blok sırasına göre oluyor. Şantiyenin bize verdiği üretim doğrultusunda. Orada bloğun bitmesi yeterli olmuyor Emlak Konut’un geçici kabulü +elektrik su doğalgaz gibi abonmanlık işlerini de biz yapıyoruz. Dolayısıyla onlar bittikten sonra şantiyenin verdiği program doğrultusunda olacak ama blok tesliminde öncelik çocuğu okula giden aileler oluyor.

Tebernüş Kireçci: İlk teslim edilecek blok hangisi?

Varol Tezmen: Şuanda onunla ilgili bilgi gelmedi ama 1 ile 8 arası hızlı gitti ve içi bitti. Temizlendi. Oturuma hazır vaziyette ama peyzaj ve diğer alanlar bittikten sonra teslime başlayacağız.

Tebernüş Kireçci: Yine bir izleyici sorusu var. Varol Bey bize tapuyu ne zaman verecek? Ben de yanıt yazdım Varol Bey’de kimsenin tapusu kalmaz rahat olun diye.

Varol Tezmen: Avrupa Konutları’nda kalmaz öyle diyelim. Normal koşullarda teslimlerle tapuları veriyoruz ama bu kat ittifak tapusu oluyordu bu seferki düşüncemiz kat mülkiyeti tapusunu vermek direkt. Ya teslimle beraber ya da teslimden hemen 1 ay 1-2 ay içerisinde kat mülkiyet tapularını müşterilerimiz almış olacak.

Tebernüş Kireçci: Niye peki böyle değişikliğe gittiniz?

Varol Tezmen: Önce kat ittifakı aradan 1-2 ay geçtikten sonra kat mülkiyet tapusu değil de direkt kat mülkiyet tapusunu teslim etmek daha uygun diye düşünüyoruz…

Tebernüş Kireçci: 2 işten tek işlem yapıyorsunuz…

Varol Tezmen: Aynen tek işlem yapalım dedik.

Tebernüş Kireçci: Tema Park’ı ne zaman satışa çıkarıyorsunuz?

Varol Tezmen: Tema Park 4 bin konutluk baya büyük bir proje. Onun satışa çıkması Ekim- Kasım- Aralık gibi olacak. Şuanda proje çalışmaları devam ediyor. Kat planlarına geçtik, içindeki detay çalışmalarına başladık.

Tebernüş Kireçci: Söylenti şu şekilde Avrupa Konutları Atakent 3’teki son konut satılmadan Tema Park satışa çıkmaz.

Varol Tezmen: İlgisi yok zaten ortaklık yapıları farklı. Atakent 3, Artaş İnşaat’a ait ama Tema Park Mesa, Artaş Kantur ve Öztaş Şirketleri var. Onlar birbirinden bağımsız şeyler. Zaten satışa çıkana kadar Atakent 3’te de daire kalmamış olur. 400-500 daire kaldı çünkü onlar da bitmiş olur diye düşünüyorum ama zamanlaması paralel gitmeyecek.

Tebernüş Kireçci: Tema Park’taki konut metrekaresi ne kadar?

Varol Tezmen: İlk çıkış fiyatları mı?

Tebernüş Kireçci: Önce metrekareyi öğrenelim sonra fiyat.

Varol Tezmen: 1+0’dan başlıyor stüdyo da var. Çünkü Temapark’ın yanında biliyorsunuz alışveriş merkezi oteller ofis blokları fuar alanı bir de disneyland olacak. Orada çalışanlara da yönelik düşündüğümüz için 1+0’da koyduk. Yaklaşık 55-60 metrekareden başlayacak, 4+1’lerde 180-190 metrekareye kadar gelecek.

Tebernüş Kireçci: Fiyat ne olacak?

Varol Tezmen: İlk çıkış fiyatları tahminen 2.800-3.000 TL aralığında olacak.

Tebernüş Kireçci: Peki bunu taahhüt olarak alabilir miyiz izleyicilerimize?

Varol Tezmen: Yok.

Tebernüş Kireçci: Ama siz Atakent 3’te de ucuz fiyat söylemiştiniz sonra bir fiyat açıklandı yüzde 15’in üzerindeydi. Tema Park’ı bekleyen özellikle basın ekspres yolu sanayi bölgesinde yaşayan ciddi bir kesim var. O açıdan sordum.

Varol Tezmen: Atakent 3, Emlak Konut projesiydi ve hasılat paylaşımıydı. Tema Park’ta TOKİ projesi. Dolayısıyla burada taahhüt edilen rakamlar var. Yakalamak için çok düşükte çok yüksekte çıkamazsınız.

Tebernüş Kireçci: Bu optimal fiyat ortalama ne kadar? Projenin ortalaması?

Varol Tezmen: Tahminen 3 bin 200-3 bin 300 lira aralığında olacağını tahmin ediyorum.

Tebernüş Kireçci: Tahminimi söyleyeyim satış 3 binin üzerinden başlar.

Varol Tezmen: Yok, 3 binden başlamaz.

Tebernüş Kireçci: Kompleksin 2014 sonunda tamamlanması ön görülüyor.

Varol Tezmen: Tema Park’ın konut bölümü 2014 yani yaklaşık 24-30 ay arasında olacak. Ama biz 2 senede bitiririz diye düşünüyorum. Diğer projelerin bitmesi yine 2016’yı bulur diye düşünüyorum. Tamamının bitmesi…

Tebernüş Kireçci: peki konutların inşaatına ne zaman başlanacak?

Varol Tezmen: Satışa paralel olacak. Yılın son çeyreğinde satışa başlayıp inşaata sunuyoruz.

Tebernüş Kireçci: Gelelim Cendere’ye. Cendere ne zaman satışa çıkacak? Cendere’de ciddi bir dönüşüm var değil mi? Hatta Ayazağa Köyiçi’de dahil.

Varol Tezmen: Orada ciddi bir konut inşaatı olacak. Bir yerde ben Maslak’a rakip olacak diye düşünüyorum ama maslak biraz daha işyerlerine dönük olan bir semt ama burası ağırlıklı olarak konut olacak. Manzara açısından çok güzel.

Tebernüş Kireçci:Deresi var.

Varol Tezmen: Deresi var ve derede de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çok önemli yatırımı var. Boğaz suyunu getirip oradan Kağıthane ve Haliç’i temizleme projesi ki o bitmek üzere. Bu sene içerisinde bu proje bitecek. Tabii ki İSKİ’nin çalışmaları da var. Dolayısıyla orası bittiğinde ıslah çalışmaları + peyzaj çalışmaları da bittiğinde oranın çehresi tamamen değişmiş olacak. Bizim projemiz 3 etaptan oluşacak. Birinci etap yine bu senenin sonunda yaklaşık 1100 konut civarında. Yine bu senenin sonunda satışa çıkacak. İnşaatının başlaması ve satışa çıkması yine yılın son çeyreğinde olacak. Şuan da proje çalışmaları devam ediyor.

Tebernüş Kireçci: 1. Etap komple rezidans değil mi?

Varol Tezmen: komple konut.

Tebernüş Kireçci:1100 tane

Varol Tezmen: 1100 konut olacak.

Tebernüş Kireçci: ortalama fiyat ne olacak?

Varol Tezmen: şuan belirlemesini yapmadık ama…

Tebernüş Kireçci: Sizin kafanızda bir fiyat var mı?

Varol Tezmen: Benim tahminim 4 bin 5 bin lira aralığında.

Tebernüş Kireçci: 5 binden başlar 6 binden devam eder.

Varol Tezmen: Oraya da çok yoğun ilgi var. Orası da çok güzel bir proje olacak.

Tebernüş Kireçci: Maslak projesini ne zaman satışa çıkıyorsunuz?

Varol Tezmen: Maslak’ta 2 tane rezidans bloğu 30 katlı.

Tebernüş Kireçci: Ofisler iptal edildi.

Varol Tezmen: ofiste olabilir. Ben konut satışı bölümüne bakıyorum ama ofislerin çalışmaları devam ediyor. Ofisler yapılsa satışa açık değil kiralama yöntemini uyguluyoruz. 550 konut olacak. Satışa çıkması 2-3 ay içerisinde. Tamamlandı proje bitti son rötuşlar yapılıyor o daha kısa bir süre içerisinde olacak.

Tebernüş Kireçci: Fiyat, önce parayı konuşalım.

Varol Tezmen: Oranında tahminen fiyatları 4-5 bin TL’den başlayacak. Orası 2 tane rezidans bloğu olacak.

Tebernüş Kireçci: Otel koymayı düşünüyor musunuz? Süleyman Bey’in otelcilik geçmişi de var.

Varol Tezmen: Maslak’ı mı?

Tebernüş Kireçci: Evet, kiralanabilir rezidans.

Varol Tezmen: Yok zannetmiyorum. Orası sadece 2 tane rezidans bloğu olacak. Otel olacağını zannetmiyorum oranın. Cendere Vadisi’ndeki Ayazağa’nın aşağısında 2. Adada alışveriş merkezi, otel, rezidans, ofis, hastane karma bir proje olacak.

Tebernüş Kireçci: Peki yine bir izleyici sorusu Tebernüş Bey, Avrupa Konutları çok hızlı teslim yapıyor bu teslimlerden dolayı inşaatlar sağlam mı, dayanıklı mı veya bu işi neden başkaları da hızlı yapamıyor diye soruyor.

Varol Tezmen: Şimdi tabii bu bir organizasyon meselesi sadece maddi imkânlar değil. Bloklar ayrı ayrı taşeronlara veriliyor. Kaba inşaatı belli bir sürede bitirilmesi arkasından inceye geçilmesi hep bunlar iyi bir planlamayla yapılıyor. Şantiye bölümünde ama biz bütün projelerimizde aynı hızı sağlıyoruz. Biliyorsunuz tünel kalıp sisteminde yapılıyor. TOKİ ve Emlak Konut projelerinde TOKİ’nin ve Emlak Konut’un denetiminin yanında bizim kendi mühendislerimiz de projenin her aşamasında temel atmasından finaline kadar mühendislerimizin kontrolü altında son derece depreme dayanıklı. Çabuk teslimi tamamen organizasyonla ilgili. İstiyoruz ki bir taraftan banka taksiti bir taraftan kira ödemesinler erken teslim edelim evlerinde oturmaya başlasınlar. Bütün çabamız bu.

Tebernüş Kireçci: Deprem açısından herhangi bir riski yok.

Varol Tezmen: Yok.

Tebernüş Kireçci: Satış sonrası hizmetleri de siz yönetiyorsunuz. Hızlı yaptığınız işte çok şikâyet geliyor mu?

Varol Tezmen: Çok gelmiyor ama şikâyetler için bir teknik ekibimiz hazır. Anında müdahale ediliyor. Ve o ekip sürekli site yönetiminde duruyor. Minimum şikâyet gelen firmalardan bir tanesiyiz.

Tebernüş Kireçci: Daha önceden gaz beton kullanıyordunuz ama son zamanlarda kırmızı tuğlaya döndünüz. Onun nedeni ne?

Varol Tezmen: Gaz betonun şu şeyi var. Tünel kalıpla uyumlu çalışmıyor. Bir de erken teslim ettiğimiz için kurma durumu var. Gaz betonunda daha geç kuruyor. Biz de hızlı teslim ediyoruz.

Tebernüş Kireçci: Fotoğrafçı okulu bitiren oğlunuz Tolga’ydı değil mi, 24 yaşında oğlunuzun ev alacak hali yok anladığım kadarıyla oğlunuzun geleceği için ev alacak olsanız Ispartakule’den mi Halkalı’dan mı alırdınız? Niye?

Varol Tezmen: Lokasyon olarak birbirine çok yakın 10 dakikalık mesafesi var. Burada tabii işyerinin nerede olduğu da önemli. Arada çok fazla fark yok ama Ispartakule’nin yerleşimi, havada olması düşük yoğunlukta yapılması emsalin düşük olması planlı bir alt yapı ön plana çıkarıyor.

Tebernüş Kireçci: Şöyle düşünüyorum uzun vadede ıspartakule 10-20 yıl sonra Halkalı’nın daha da önünde olur diye düşünüyorum. Atakent diyelim.

Varol Tezmen: Şöyle söylemek lazım Atakent’te arazi bu tip konutları yapacak arazi kalmadı. Ispartakule’de daha geniş alanlara sahip daha planlı yerleşim var. Ben önümüzdeki 5 yıl içerisinde Ispartakule’nin yıldızının parlayacağını düşünüyorum.

Tebernüş Kireçci: 5 yıl erken değil mi?

Varol Tezmen: 5 sene önce 1 ya da 2 proje vardı ama şuanda 10-15 proje bitmiş teslime hazır vaziyette. Dolayısıyla daha hızlı ilerliyor işler.

Tebernüş Kireçci: 2017 yılında tekrar kaldığımız yerden devam ederiz. Atakent’in 2 büyük beklentisi var, hatta 3. Temapark var, Marmaray’ın ulaşması var ve Marmara Üniversitesi kampüsü 3. Ne zaman bunlar?

Varol Tezmen: Marmaray’ın gelmesi çok önemli. 2013’te geliyor. Marmaray’la Atakent semtine 2 kilometre mesafede oradan trene bindiğinizde Yenikapı üzeriden Metroyla Taksim Maslak’a ulaşmanız kolay olacak. Mecidiyeköy Levent Maslak hattına ulaşabileceksiniz. Karşıya geçtiğinizde Kadıköy’den Gebze’ye kadar ulaşacak. Marmaray’a bağlantılı olacak metro hatları da buna bağlanacak. Bir tanesi de Temapark’ın üzerinden gidecek. Atatürk olimpiyat Stadı’na gelen metroyu Marmaray’a birleştirecekler. 2014’te olsa bile 2 yıl içinde ulaşım çok daha kolay olacak. Artı Tem’e bağlantıda verilecek. Orada ulaşımı olumlu etkileyecek. Çok büyük proje 1 milyon 650 bin metrekarelik alanda kuruluyor TEmapark, Disneyland var. Ulaşımının sağlanması için projeyle Marmaray’da bitmiş olacak dolayısıyla ulaşımda problem kalmayacak.

Tebernüş Kireçci: Yıllardır yapılamayan Marmara Üniversitesi kampus ihalesi şu yıllardır yapılamayan.

Varol Tezmen: Evet. O bizim dışımızda gelişen bir şey. Sabahattin Zaim Üniversitesi öğretime başladı. Mevcut bloklarda başladı. Onlarında yeni yatırımları yani yeni kampusları öğretime başlayacaklar, Marmara Üniversitesinin başlaması önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde olacağını düşünüyorum ama tabi bunlar bizim dışımızda olaylar yatırımlar farklı yerlerden çıkıyor.

Tebernüş Kireçci: Belediye ihalesi, Belediye binasının yapımı vardı Atakent 3’ün arka yapısında orası ne oldu?

Varol Tezmen: Şu anda başladı.

Tebernüş Kireçci: Orada kaymakamlık olacak mı?

Varol Tezmen: Sadece belediye binası olacak ama 2013’ün Eylülünde bitmesi planlanıyor şu anda hafriyat çalışması bitti. Zemin betonunu atmaya başlayacaklar yakında o da 2013’ün Eylül ayında bitecek.

Tebernüş Kireçci: Oteli hastaneye çevirdiniz onu kesinleşti mi? Parka kesinleşti mi?

Varol Tezmen: Hastane olması kesinleşti ama şu anda isim belli değil. Zaten bu talep bize dışarıdan geldi çünkü çevrede baktığımızda Halkalı çevresinde en yakın özel hastane Yeşilköy’de ve Bakırköy’de dolayısıyla tam teşekküllü özel hastane yok bize 2-3 tane talep geldi bu talepleri değerlendirdik ve hastaneye çevirdik tabi hastanenin olması çevre ve oturanlara katkı yapacağını düşünüyorum. Markette site içinde müşterilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda bütün Avrupa Konutlarında market vardı bizde market yaptık.

Tebernüş Kireçci: İyi, iyi yapmışsınız. Peki, Teşekkür Ediyorum.

Varol Tezmen: Rica Ediyorum.

Tebernüş Kireçci: Aynı tempoyla kaldığımız yerden devam edelim. Sevgili İzleyiciler Türkiye’nin tek günlük Emlak programında Varol Tezmenle idik. Varol Tezmen ile Avrupa Konutları ve Ispartakuleyi konuştuk. Yarın yeni bir konukla kaldığımız yerden devam edeceğiz.

kişi Facebook'ta beğendi
4744 kişi bu videoyu izledi
4744 kez izlendi
vialand iletişim video , yalin evler video , batisehir videolari , istanbul başakşehir video , emlakdr video ant yapı , emlak kulisi emre maraşlı video , inşaat videoları indir , aybars video ,
Şuanda 16 kişi toplam 2.866 video'nun keyfini çıkarıyor.
emlakkulisi.TV: