Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programının 18 Ekim 2011 konuğu : Serdar İnan

Paylaş:2. Bölüm

Paylaş:3. Bölüm

Paylaş:
Emlak Haberleri

Proje Adı

: Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programının 18 Ekim 2011 konuğu : Serdar İnan

Firma

:

Lokasyon

: İstanbul

Video Sayısı

: 3

Video Tarih

: 2011-10-18 14:24:51

Görüntülenme Sayısı

: 8023

Video No

: 2047

Etiketler

: Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programı , skyturk emlakkulisi , tebernüş kireçci skyturk programı , tebernüş kireçci emlak kulisi , tebernuskirecci.com.tr , 18 ekim skyturk emlakkulisi , 18 ekim skyturk serdar inan , 18 ekim emlakkulisi serdar inan , serdar inan ,

Video Açıklaması

: Bölüm 2

Bölüm 3 | Tebernüş Kireçci: İyi günler sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’ne hoş geldiniz. Bugünkü konuğumuz İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan. Serdar İnan’la İstanbul’un önce merkezi lokasyonlarını konuşacağız ardından gelişme akslarına doğru açılacağız. Hoş geldiniz diyorum efendim.

Serdar İnan: Hoş bulduk Tebernüş Bey sizi buralarda görmek ne büyük mutluluk ekranlarda tekrar.

Tebernüş Kireçci: Teşekkürler. Önce televizyon reklamınızdan başlayalım ‘Benim adım Serdar, soyadım İnan’ diyorsunuz. Biraz Zeki Müren’in mesut bahtiyarını çağrıştırıyor, biraz Ali Ağaoğlu’nu çağrıştırıyor. Nerden çıktı bu fikir?

Serdar İnan: Şimdi biliyorsunuz 3 tane altın formül açıkladım. Lansman yaptık gerçekten lansmanda da çok büyük kalabalık oldu, bütün basın mensubu arkadaşlar doldurdular. Lansmanda açıkladım 3 altın formül. Alım gücü artıran formüller açıkladım bugüne kadar ki balon modellerin çok daha ötesinde müşterilerimize alım gücünü artırıcı insanların durduk yere gelip emlak almak isteyeceği, iştah açıcı modeller geliştirdi. Bu modelleri de dedim ki kendim anlatayım müşterilerimize, halkımıza çıkayım, anlatayım, göz teması kurayım istedim. Onun içinde reklam filminde oynadım.

Tebernüş Kireçci: Tek rakibiniz Ali Ağaoğlu görüşüne katılıyor musunuz yoksa kulvarlarımız farklı mı diyorsunuz?

Serdar İnan: Tabii farklıdır herkes kendi mesleği itibariyle, herkesin iş yapış modelleri de farklıdır, üstüne düştüğü konular ağırlık noktaları yaptığı işlerin bölgeleri, kampanya çeşitleri farklıdır. Biz kampanyamızı 3 altın formül üzerine kurduk daha da devam edecek olan da bir formül. Devam edeceğini de halkımızla, sektörler paylaştık dedik ki devam edecek bu işler burada bugün bitmeyecek. Neticede alım gücünü artıracağız.

Tebernüş Kireçci: Şimdi oraya geleceğiz. Bir altın çağ, altın çağ diyorsunuz. Biz ideolojik olaraktan altın çağı biliyorduk ama konutta ilk defa böyle altın çağ yaklaşımı görüyoruz. Neyin altın çağı?

Serdar İnan: Şimdi biraz ben 5 tane kitap yazdık felsefik konuşmakta da fayda var.

Tebernüş Kireçci: Kaç tanesi şiir kitabıydı bu arada?

Serdar İnan: 5 kitabımda da şiirlerimin ve makalelerimin olduğu hem fikirlerimi paylaştığım 5 tane kitap çıkarttım. En sonunda da Asl-ı Suret çıktı biliyorsunuz şu an kitapçılarda da satılıyor.

Tebernüş Kireçci: Basın toplantısına gelenlere de bedava dağıtılıyor değil mi?

Serdar İnan: Tabii arkadaşlara bedava da dağıtıyorum. Şimdi eskilerde krallarda bilgi varmış. Krallar bilginin sahibiymiş her zamanda güç ondaymış. Bugün bütün krallıklar yıkılıyor artık insanlar kral olmaya başlıyor, bireyler kral olmaya başlıyor iletişim çağı yüzünden. Çünkü şimdi artık bilgi herkese dağılabiliyor, bilgi artık bir yerde birikmiş değil ne zaman tuşa başarsanız www istediğiniz bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Bu tabii gücüde yayıyor. Artık krallıklar sona ermiş oluyor. Mesela 1980’lerde Rus Krallığı, komünizm ortadan kayboldu. Daha sonra Arap krallıkları yavaş yavaş ortadan kayboluyor. İletişim çağının sonunda da batıdaki kapitalizm kralları, sanal krallar işte piyasayı pompalayıp da piyasası şişiren insanlara devamlı tüketim yaptıran, tüketim yaptırırken de alım güçlerini artırmadan bir takım sanal numaralar yaparak, finans modelleri yaparak bir pompalama söz konusu oldu kapitalizm de. Bunda da işte biliyorsunuz yüzlerce şehirde ayaklanmalar ortaya çıktı. Ve altın çağ aslında krallıkların bittiği insanlığın başladığı, başlayacağı bir çağ oluyor. Ben bunu haber vermeye çalışıyorum insanlara.

Tebernüş Kireçci: Bunun İstanbul konut piyasasıyla ne alakası var?

Serdar İnan: Bunun çok alakası var. Her şeyin İstanbul’la alakası var İstanbul’la alakası olmayan hiçbir şey olması mümkün değil. Bu sanal dünya, finansal modeller Türkiye’de, İstanbul’da da var biliyorsunuz finansman modelleri açıklanıyor. Biz inşaatçılar olarak hep kullandığımız şeyler. Ben inşaat pazarında diyorum ki artık biz buna bir sonda verelim yavaş yavaş sektördeki balonlaşmanın önüne geçelim. Müşterilerimizin alım gücünü artıran kampanyalar yapalım istiyorum. Onun için çıktım ben reklam filminde oynadım. Reklam filminde dedim ki 1 aldırdıkça kazan…

Tebernüş Kireçci: Evet o 3 tane formül. 1 aldırdıkça kazan

Serdar İnan: Yani bu ne demek

Tebernüş Kireçci: Titan demek saadet zinciri

Serdar İnan: Yok şimdi saadet zincirinin olmadığını zaten lansmanda anlattım. Aldırdıkça kazan siz İnanların ciddi bir reklam ve tanıtım bütçesi var bu tanıtım ve reklam bütçesinden ben müşterilerime pay ayırayım yani müşterilerimizin alım gücünü artırayım. Nasıl artırayım? Ben bir takım formüller açıklayıp da insanlar göz boyayıcı olmasın, karın doyurucu olsun zaten kampanyanın içeriği de bu göz boyamayan, karın doyuran kampanya. Aldırdıkça kazansın benim müşterim İnanların tanıtımını kendisi yapsın, dostuna eşine, bak ben burada aldım sizde alın desin. Yine onlar aldığı zaman bütün indirimleri yapalım. Bütün finansman modellerini açıklayalım, uzun vadeleri söyleyelim, peşinatsız modellerin hepsini söyleyelim ama o dostu aldığı zaman İnanlar’da kendisine bir pay ayırsın isterseniz borcunuzdan düşsün, istiyorsanız da bunu mutlaka elinize nakit olarak alın dedik.

Tebernüş Kireçci: Bu bir. 2cisi?

Serdar İnan: 2cisi eski evini getir, eski arabanı getir, hatta abarttım dedim tekneler batmasın tekneni de getir…

Tebernüş Kireçci: Helikopter uçağı da kabul edersiniz şimdi

Serdar İnan: Helikopter uçağı da kabul ederiz canım hem de çok sevinerek kabul ederiz. Bunlarla ilgili ekspertiz firmalarıyla anlaşma yaptım. Bunlar SPK’dan onaylı ekspertiz firmaları ve geliyor sizin gayrimenkulünüze değer biçiyor.

Tebernüş Kireçci: Değerli izleyiciler kısa bir ara vermemiz gerekiyor. Haber merkezimize bağlanıyoruz.

Tebernüş Kireçci: Evet sevgili izleyiciler kaldığımız yerden devam ediyoruz. Türkiye’nin tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’nde bugünkü konuğumuz İnanlar Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan. Konuttaki 3 altın 1cisini anlattık sıra 2cide.

Serdar İnan: Şimdi 2ciden önce tabii konuşmadan duramayacağım Tebernüş Bey müsadenizle. Şimdi bir altın çağ sahnesi yaşandı gerçekten. Bu da bize denk geldi çok enteresan. İşte İsrail krallık bitecek, insanlık başlayacak dedik biraz önce sanki bizim dediğimizi teyit edercesine… Dünyadaki bütün krallıklar bitiyor. Artık bireyin özgürlüğü ve birey için çalışma var. Artık bireye yaramayan bireyin işine gelmeyen bireye rağmen, bir iş yapmak mümkün değil. İşte dünyanın en totaliter, en katı rejimleri bile yumuşamaya başlıyorlar. Bütün İsrail yetkililerini buradan tebrik ediyorum. Özür dilemediler ama bu yaptıkları da aslında bir özürdür biz bu özrü de kabul ediyoruz. Gerçekten insanlar adına İsrail’deki bütün yetkilileri kapıyı açan ve bütün bu mahkumları serbest bırakan bütün zihniyetin alnından hepsinin öpmek istiyorum hepsine çok teşekkür ediyorum.

Tebernüş Kireçci: Peki konut piyasasına dönecek olursak…

Serdar İnan: Konut piyasasına dönelim her şey birey için. Önemli olan bireyin satın alma gücünü artırmak bireyi güçlendirmek gerekiyor. Bir takım finansman modelleriyle insanların kafasını karıştırmadan insanın alım gücünü, alamayacağı malı da aldırmamız gerekiyor. Onun için reklamlara çıktım “Ben Serdar soyadım İnan” dedim ve ikincisi de eski evini getir yenisine kavuş, hayaline kavuş. Eski evini satamazsın zordasındır sıkıntıdasındır, çok zor hayat yaşıyorsundur, belki zamanın yoktur, veyahut yaşlısınızdır, emlakçılarla uğraşamam diyorsunuzdur gelin İnanlar’a, İnanlar sizin eski evinizi bugünkü yasal SPK’dan onaylı ekspertiz firmaları tarafından ekspertizini yaptıralım. Bu ekspertiz fiyatı üzerinden peşin para biz bunu kabul edelim ve üstüne de size istediğiniz finansman modelini istediğiniz vadeyi, istediğiniz seçeneği sunalım.

Tebernüş Kireçci: Peki ne yapacaksınız o eski evleri? Emlak zinciri mi kuracaksınız?

Serdar İnan: Ayrı model geliştirdim onun içinde biriktiriyorum şu an bir sandık oluşturuyorum. Onunla ilgilide satışı yine halk için birey için bir mutluluk kaynağı olacak bu 2ci ellerle de sıfırı alamayan vatandaşlarıma, alamayan müşterilerimize çok daha değişik finansman modelleriyle, altın formüllerle satacağız, geri dönüşüm sağlayacağız. Bir geri dönüşüm olacak, aslında emlak sektöründe bir geri dönüşüm olacak.

Tebernüş Kireçci: Peki kısa bir reklam arası veriyoruz, sonra kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Tebernüş Kireçci: İyi günler sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programında konuğumuz Serdar İnan’la kaldığımız yerden devam ediyoruz. Evet 3cü formüle nihayet gelebildik…

Serdar İnan: 3cü formülümüz metrekare al. Bu arada bir açıklama yapmak istiyorum. Serdar İnan artık twitter’da “Mimar Serdar İnan” diye twitter’dan girip benim takipçim olabilirler. Bütün formüllerimiz, bütün projelerimizi orada açıklıyoruz. İstediğiniz soruyu da birebir benimle kurabilirsiniz. Artık altın çağ, beyler kraldır dedik artık herkes marka oldu. Onun için biz de müşterilerimiz için twitter’da yer almaya başladık. Şimdi 3cü formülümüz, sizin paranız yeterli değil, riske girmek istemiyorsunuz, bankadan borç alacaksınız, alamayacaksınız, veya ödeyemem diye sıkıntıdasınız ama bir türlü de emlak işine girmek istiyorsunuz. Diyoruz ki sizin içinde altın formülümüz var bu da metrekareyle sana gayrimenkul satabiliyoruz.

Tebernüş Kireçci: Ne yapıyorsunuz?

Serdar İnan: Terrace Mix’te Esenyurt’ta ilk defa başlattık. Hatta Terraca Mix’te bu gibi bizim halkımıza açacağımız formüller olsun herkes ev sahibi olsun diye de Esenyurt’ta bir projeye başladık, 1125 daire. Oradan metrekare ile alabiliyorsunuz. 1800 lira 1 metrekare.

Tebernüş Kireçci: Ne yapıyorum? 20 metrekare ev alacağım, 36 bin TL’yi veriyorum. Bir başkasıyla ortak mı oluyor yoksa siz bana 20 metrekarelik bir daire mi yapıyorsunuz?

Serdar İnan: İstiyorsanız kendi çevrenizden ortak buluyorsunuz. Bir şirket çalışanlarınsınız, bir akrabasınız ya da altın günleriniz var diyelim ki hanımlar birleşmişsiniz her gün bir daire alabilirsiniz, bu gibi ufak dairelerimiz var. 47 metrekareye daireler var, metrekare alabiliyorsunuz. İsterseniz bana bir program verin, deyin ki bu program içinde ödeyeceğim, o programa uyduğunuz müddetçe daire sizin. Hangi daireyi aldığınız belli, dairedeki metrekareniz belli, o programa uyamadığınız zaman işte o zaman bu altın formül çalışmaya başlıyor. Artık sizin o daireyi riske girmenize gerek yok, elinizden daireniz gider veya yatırımınız kaybolur şansınız yok o metrekare sabit kalıyor orda 20 metrekare. Programa uymadığınız zaman biz size ortak buluyoruz ya da siz buluyorsunuz. İnşaat bitiyor primleniyor, satılıyor, karıyla dönüşümünüzü sağlıyorsunuz.

Tebernüş Kireçci: Peki bu formüller niye çıkıyor? İşler çok mu iyi, çok mu kötü? Nasıl bakmamız gerekiyor?

Serdar İnan: Bu formüller altın çağ çıkıyor diye çıkıyor. Görüyorsunuz dünyada artık İsrail bile insanlığın sesine cevap veriyor. İşte sayın başbakanımız gerçekten bence çok büyük bir işte becerdi. İşte özür dile dendi, İsrail belki özür dilemeyi gururuna tam anlamıyla yediremedi ama bence çok daha muhteşem bir özür diledi. Bu bir altın çağ artık insanları balonlaştırarak insanları ne diyeyim kandırmak diyeceğim de o da yakışmıyor. Yani insanları yanlış yöne yöneterek değil de kazan, kazanı öğretmek gerekiyor. İnsanlara bir takım değişik formüller üretip söyleyerek, insanlarda sanki bu bir avatajmış gibi düşünmesinler…

Tebernüş Kireçci: Yani özetle pazarda formül bitti, formül sıkıntısı var o yüzden mi yeni formüllere ihtiyaç duyuluyor.

Serdar İnan: Bir manada o. Artık balon şişirilmiş formüllerin sonu geldi. Artık alım gücü artırıcı formüllerin başlaması gerekiyor. Ben buradan bunu açıklıyorum onun için reklamlara çıktım, onun için insanlarla göz teması kurdum, insanlar benim dilimden sesimden duysun dedim bu formüller gerçekten sizlerin alım gücünü artıran formüller. Siz burada herhangi bir sanal, ilerde sorun açacak bir durum yok. Eski evinizi getiriyorsunuz yenisini alıyorsunuz. Metrekare alıyorsunuz, metrekare ödeyemezseniz, ödediğiniz sizin elinizde kalıyor. O günkü priminizi değerlendirmenizi sağlamış oluyorsunuz. Olmadı o projeden başka projeye geçebiliyorsunuz metrekare olarak. Satıyorsunuz, sattığınız zaman gelirinizi elde ediyorsunuz yavaş yavaş aslında bir gayrimenkul sahibi olamayacakken sizi Serdar İnan, İnanlar, bir daire sahibi yapıyor.

Tebernüş Kireçci: Bir de sizinle ilgili çok sık yapılan esprilerden birisi de şu; Ya Serdar İnan’ın işi konut, İnanlar İnşaat işte Eminönü’nde Sultanahmet’te binlerce bağımsız işyeri yapmış bir şirket, sonra son yıllarda lüks konut merkezi lokasyonlarda, başbakan yeni bir proje açıklıyor, Serdar İnan dip notunu açıklıyor veya yeni açılımını açıklıyor veya sürekli proje açıklıyor. Konutta işler bozuk mu bunu yapıyor yoksa işleri çok iyi de çok para kazanıyor da bu işlere mi gömüyor bu işlere mi harcıyor esprisi yapılıyor. Ne diyeceksiniz bu konuda?

Serdar İnan: Şimdi İstanbul’u bir yere getirmeden ben aslında tek yönlü çalışan bir insan değilim çok yönlüyüm mimarım, şairim, felsefe yaparım, makaleler yazarım aslında bir kalıba da Serdar İnan’ı sokmamak lazım. Serdar İnan çok yönlü demek lazım öyle bakmak lazım. Ne yapıyor Serdar İnan 1 altın çağ projeleri açıklıyor İstanbul için. Başbakanımız açıklamış demiş ki İstanbul’a 2 tane yeni kent yapacağım bunun bir ulaşım altyapısının olması lazım, bunu bir sivil toplum olarak sahiplenmek lazım, mimarlar, şehirciler bunun peşinden gitmesi lazım, ben sivil toplumun adeta bir sesi gibi davranmaya çalışıyorum. Ben hükümetin ve devletin açtığı yolda bunu çeşitlendirmeye bunu sivil toplumda yankılandırmaya ve doğruya varması için bir çalışma yapıyorum. Zaten demokratik toplumlarda en önemli reaksiyon şeklinin böyle olması lazım.

Tebernüş Kireçci: Peki işler iyi olduğu için mi yapıyorsunuz, işler kötü olduğu için mi?

Serdar İnan: İşler bunlar yapılmazsa kötüleşebilir. Yani bir kere İstanbul belli bir yere gelmez ise bütün inşaatçılarında işleri kötüleşebilir, inşaat piyasasına yatırım yapan müşterilerimizin işleri kötüleşebilir. Yani biz kafamızı toprağın altına koyup da hep tek yönlü çalışırsak maalesef zarar ederiz uzun vadede. Benim yapmaya çalıştığım uzun vade de insanların önünü açıcı, inşaat pazarının önünün açıcı gelişmeler yapmak. İşte biraz önce bir inşaatçı arkadaşımıza telefon açtık biliyorsunuz tebrik ettim bak ne kadar güzel bir heyecan getirdiniz dedim ben böyle kampanyaları çok seviyorum hoşuma gidiyor herkesi de destekliyorum.

Tebernüş Kireçci: 4 kız çocuk olunca, ister istemez 3 çocuğa yüzde 33 indirim yapan kampanyayı seviyorsunuz. Peki bir başka soru. Başbakanla karşılaşıyor musunuz herhangi bir şey söylüyor mu destekleyen veya eleştiren?

Serdar İnan: Aramızda bir sinerji olduğunu düşünüyorum ben

Tebernüş Kireçci: Kendisi böyle düşünüyor mu?

Serdar İnan: Onu bilmiyorum ama zaten altın çağ bir tsunami bu tsunami bütün dünyanın üzerinden şu anda geçiyor. Buna karşı koyanlar görüyorsunuz işte kapitalist ülkeler ve Arap dünyasındaki krallar yok olmaya mahkumlar yok oluyorlar. Biz bu tsunaminin üstünde istersek sörf yapabiliriz, istersek biz bu tsunaminin altında kalabiliriz. Sayın başbakanımız bu çağı çok iyi biliyor gördüğüm kadarıyla ve bu çağın devinimini ve etkisinin üstüne binmiş bir adeta sörfçü edasıyla dünyanın önünde de devam edip gidiyor. Bu dünyada gelen yıkımı aslında bizi, ülkemizi ileriye doğru itmeye başlıyor. Ben durmadan ekranlarda ve makalelerimde kitaplarımda yazdığım bu etkiden korkmayalım yani batıdaki bu geriye gidiş, bu sonbahar kapitalizmin sonbaharı aslında Türkiye’nin yazı olacak. Türkiye’nin bütün günleri güneşli olacak. Her zaman Türkiye ön plana çıkacak bunu biz arkamıza alalım enerjiyi diyorum.

Tebernüş Kireçci: Anladım emlak fiyatları da doğal olaraktan yükselecek, İstanbul’a yatırım yapan kazançlı çıkacak diyorsunuz.

Serdar İnan: İlla ki altın çağ’da İstanbul başkent olacak hep bunlar söylediğim şeyler. Altın çağda İstanbul’un bütün fiyatları artacak, yabancı sermaye deli gibi Türkiye’ye giriş yapacak. Bununla ilgili hükümetin ciddi çalışmaları var yepyeni bir bakanlık kurdular iyi bir bakanımız var. yeni mevzuat yapılıyor, mevzuatta işte imarla ilgili gelişmeler var, mülkiyetle ilgili gelişmeler var, bürokrasinin azaltılması ile ilgili genişlemeler var, 2b ile ilgili genişlemeler var.

Tebernüş Kireçci: Peki bize ayrılan sürenin sonuna geldik ama önümüzdeki hafta tekrardan sizi konuk olaraktan alalım diğer konuları tekrardan değerlendiririz.

Serdar İnan: Tabii inşallah merakla bekliyorum.

Tebernüş Kireçci: Sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programı Emlak Kulisi’nde bize ayrılan sürenin sonuna geldik yarın yeni bir konuk yeni bir konuyla görüşmek üzere diyorum. İyi günler efendim.kişi Facebook'ta beğendi
8023 kişi bu videoyu izledi
8023 kez izlendi
vialand iletişim video , yalin evler video , batisehir videolari , istanbul başakşehir video , emlakdr video ant yapı , emlak kulisi emre maraşlı video , inşaat videoları indir , aybars video ,
Şuanda 25 kişi toplam 2.866 video'nun keyfini çıkarıyor.
emlakkulisi.TV: