Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programının 6 Aralık 2011 konuğu : Bekir Cesur

Paylaş:2. Bölüm

Paylaş:
Emlak Haberleri

Proje Adı

: Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programının 6 Aralık 2011 konuğu : Bekir Cesur

Firma

:

Lokasyon

: İstanbul

Video Sayısı

: 2

Video Tarih

: 2011-12-06 13:12:40

Görüntülenme Sayısı

: 10219

Video No

: 2144

Etiketler

: skyturk emlakkulisi , emlakkulisi tebernüş kireçci , Tebernüş Kireçci'nin Skyturk'teki Emlak Kulisi programı , skyturk emlakkulisi , tebernüş kireçci skyturk programı , tebernüş kireçci emlak kulisi , tebernuskirecci.com.tr , uluhan grup , emlakkulisi uluhan grup ,

Video Açıklaması

: Bölüm 1

Bölüm 2 | Tebernüş Kireçci: İyi günler sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programına hoş geldiniz. Bugünkü konuğumuz Uluhan Grup Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Cesur. Bekir Cesur’la İstanbul konut piyasasındaki son gelişmelere ilişkin değerlendirmeleri alacağız. Hoş geldiniz.

Bekir Cesur: Hoş bulduk merhaba nasılsınız?

Tebernüş Kireçci: Gayet iyi, sizin işler nasıl öncelikle sorumuz bu olsun.

Bekir Cesur: Havalarla beraber bizim işlerimiz çok iyi, havalar iyi olduğu zaman çok hızlı hareket edebiliyoruz. Şantiyelerimiz hiç durmadan çalışıyor. Memnunuz bu konuda çok iyi gidiyor.

Tebernüş Kireçci: Peki şantiye ve inşaatlar hızlı gidiyor diyorsunuz. Satışlar nasıl bunu zorluyor mu?

Bekir Cesur: Satışlarımız da gayet iyi. Birinci projemiz Acunkent projesiydi. Acunkent’in tamamında konutlarımız bitti. Şu an ticari alan satışları başlayacak. Babil Kuleleri’nde yüzde 60 yüzde 70 satış başarısı yakaladık onun da ticarisi var bildiğiniz gibi. Ticarilerini ayın 14’ünde lansmanla beraber satışa sunacağız. Çok memnunuz, başarılı gidiyoruz. Gayet güzel keyifli yani.

Tebernüş Kireçci: Peki, ilk teslimler ne zaman başlıyor?

Bekir Cesur: Acunkent Plaza’nın teslimatını 6 ay önceye aldık. 1. Ayda Acunkent Plaza teslim olacak. 3 ve 4. Aylarda da diğer arka bloklardaki konutlarında sahiplerine yavaş yavaş teslim edilmeye başlanacak.

Tebernüş Kireçci: Yani Nisan ayına geldiğimiz zaman birinci projenizin tüm teslimatları yapılmış olacak.

Bekir Cesur: Evet aynen öyle. Birinci projemizin teslimlerini Nisan ayının sonuna kadar teslim etmiş olacağız.

Tebernüş Kireçci: Peki, ikinci projeniz hızlı başladı ama yavaş gidiyor gördüğüm kadarıyla.

Bekir Cesur: Evet, bölgesel bazı meseleler var. Onlarla uğraştık. Bir 6 ay kadar bizi geriletti ama şu an önümüzde engel yok. şu an gece gündüz çok hızlı çalışma tekrardan başladı.

Tebernüş Kireçci: Peki, 3. Proje?

Bekir Cesur: Evet 3. Proje, aslında onu sürpriz yapacaktık. Siz söylediğiniz için ben de…

Tebernüş Kireçci: Aramızda kalır…

Bekir Cesur: Aramızda kalsın, 3. Projeye Beylikdüzü’nde daha geniş bir alan içerisinde yüzde 75’i yeşil alan olabilecek şekilde ayarlandı. Deniz manzaralı, kat yükseklikleri fazla değil, blokların arası daha ferah yaşam alanları oluşturuldu. İçinde tiyatro hastane açık amfi tiyatrolar belki içinde bir tramvay, çünkü alan büyük olduğu için okul yerleşim arasında bir tramvay istasyonu düşünüyoruz. Aralarında gezip işte çocukları okullarına bırakacak, okuldan çıkıp hastaneye gidecek, öyle bir projemiz var. Bu projede engelli vatandaşlarımızı da düşündük. Avrupa’da bu kanun yasa olarak yürürlükte engelli vatandaşlarımıza da her katta onlarında diğer insanlarla beraber iç içe olabileceği yaşam alanları oluşturacağız. Parklar bahçeler engellilere uygun olacak. Engel olmayacak yani inşallah işlerimize.

Tebernüş Kireçci: KİPTAŞ özellikle bu konuyu çok güzel çözüyor. Özellikler yeni projelerinde. Giriş katları engellilere ayırıyor. Hasılat paylaşım projelerinde değil de, sizinki de buna benzer olacak peki bir engelli on katlı binanın onuncu katında oturmak istiyor. Düzenleme buna uygun olacak mı?

Bekir Cesur: Asansör genişlikleri ona göre olacak, merdiven koridorları ona göre olacak, yani bir yatalak bir hastanın asansörle; eskiden biliyorsunuz sandalyeye oturtulup indirildi. Asansöre sığmazdı, baya sıkıntılar oluyordu. Onlara özel metrajlarda imkanlar sağlanacak yani ekipmanlar sağlanacak. Amerika’da bu bir kanun her sitede her projede metrekare üzerinden yüzde 15’ini engelli insanlara ayırmak zorundasınız yani engellileri ayırmıyorlar.

Tebernüş Kireçci: Böylece özel sektörde engelleri ayırma başlayacak.

Bekir Cesur: Sektörde ayrılmaya başlayacak. Bu Uluhan Grup olarak ilk defa bizimle başlayan bir konu.

Tebernüş Kireçci: Peki, nereden geldi aklınıza bu fikir? Pazarlamanın iyi olacağını mı düşündünüz?

Bekir Cesur: Pazarlamadan değil aslında bu bir öz mesele; biliyorsunuz ben motorsiklet meraklısıyım, bir trafik kazası geçirdim ve 2 yıl tekerlekli sandalye kullandım ve orada hayatın aslında onlar için kolay olmadığını hissettim. o ben de baya duygusal şeyler yarattı. Bir gün yurtdışında kalırken bir otelde bir oda tahsis ettiler bize odaya girdim baktım. Farklı bir oda; duş alma yerleri farklı lavaboları farklı, klozetleri farklı, kapıda gözetmen deliği 2 tane var. Biri alçak biri yüksek. Dedim bu ne acaba? Her yerde tutunabileceğin borular falan sonra eşim dedi ki burası engellilere ayrılmış bir oda. Ne güzel bir şey dedim, hiç engel yok. duşa kabin kapısına dokunuyorsunuz ortadan kalkıyor. Lavabolar, musluklar her şey ona göre sistem. Ben Türkiye’ye döndüm. Bizim Uğur Bey var, Gen Ajans’ın sahibi. Onunla sohbet ederken dedik ki böyle böyle, dedi evet biz 3. Projede engelli vatandaşları da işleyelim dedi. Böyle bir oluşum oldu. Allah nasip ederse onu yürürlüğe koyacağız. Yani iyi işler yapmaya çalışıyoruz. İyi işler yaptığımızı da etraftan duyuyoruz.

Tebernüş Kireçci: Bu gerçekten güzel bir düşünce, hassas bir konu… İlginç ve sıra dışı özel sektörün pek önem göstermediği bir alan. Dükkanlar, dükkanları konuşacağız.

Bekir Cesur: Babil’in altınları diyoruz biz onlara.

Tebernüş Kireçci: Acunkent’tekiler gümüş mü?

Bekir Cesur: Babil’in altınları dedik bir sohbet arasında Acunkent’te güzel, Babil’de güzel…

Tebernüş Kireçci: Peki ne kadardan satılıyor dükkanlar?

Bekir Cesur: Ortalama metrekare fiyatları 3 binden başlayacak, 10 bine kadar metrekare fiyatları olacak. Ciddi bir potansiyel var o bölgede.

Tebernüş Kireçci: Biraz yüksek bir fiyat değil mi?

Bekir Cesur: Değil, şu an talep yoklaması yapıyoruz ve metrekaresi 6 bin lira gibi… Şu anda talep topluyoruz ve ciddi talepler var.

Tebernüş Kireçci: Kira dönüşüm hızı açısından baktığımız zaman konuttan daha mı yüksek daha mı düşük?

Bekir Cesur: Daha hızlı konuttan daha iyi bir yatırım aracı.

Tebernüş Kireçci: Peki fizibilitelere göre 100 bin TL’lik konut aldın, ne kadar sürede geri dönüşüm sağlıyor?

Bekir Cesur: 10-15 yıl alır mı?

Tebernüş Kireçci: Değişir o projesine göre…

Bekir Cesur: 15 yıl alır.

Tebernüş Kireçci: Dükkan?

Bekir Cesur: 7 ila 10 yıl arasında geri dönüşüm yapar.

Tebernüş Kireçci: Metrekaresi 10 bin TL’den geldik dükkan aldık. 100 metrekare dükkan 1 milyon TL’yi verdik. 7 yıl dediğimiz zaman 84 ay, 10 yıl dediğimiz zaman 120 ay yapar. Ortalama 8-10 bin TL’ye kira geliri sağlanabilinir mi? Esenyurt’tan bahsediyoruz.

Bekir Cesur: Çok rahat sağlanır. Şöyle ki ticarilerde kiracılarla para kazandığı zaman kiranın ödemesi rahat oluyor ama konutta öyle değil konut kiracının sırtında yükmüş gibi görünüyor. Onun için insanın kazandığı yerden ödemesi çok kolay oluyor. Ben buradan, bu işyerinden paramı kazanıyorum ve gönül rahatlığıyla kirasını zamanında ödüyor. Mal sahibini üzmüyor, gözü gibi bakıyor. Konutlarda bu aynı şekilde görünemeyebiliniyor.

Tebernüş Kireçci: Konutun kiracısı nasıl biraz tüyo alalım?

Bekir Cesur: Konutun kiracısı; 2 sene burada otururum diyor, üçüncü sene yeni bir sıfır eve çıkabilirim diyor. Evleri hırpalıyorlar, pek randımanlı olmuyor. Ticarilerde öyle değil. Bir laf var ekmeğini yediği yere iyi bakıyor insanlar. Hayatın devamlılığını orada sağladığı için o onun için çok önemli oluyor.

Tebernüş Kireçci: Tabii siz biraz da esnaf mantığıyla düşünüyorsunuz.

Bekir Cesur: Yani iç piyasayı da biliyoruz. Güzel yani,keyifli.

Tebernüş Kireçci: Peki, 100 bin TL’niz olsa dükkan mı alırsanız, ev mi alırsınız.

Bekir Cesur: Dükkan alırım.

Tebernüş Kireçci: 250 bin TL’niz olsa?

Bekir Cesur: 1+1 alırım, bir tane de dükkan alırım.

Tebernüş Kireçci: Peki, 500 bin TL’niz olsa?

Bekir Cesur: 1 tane 2+1 alırım, 2 tane dükkan alırım.

Tebernüş Kireçci: 1 milyon TL’niz olsa?

Bekir Cesur: 1 tane 3+1 alırım 3 tane dükkan alırım.

Tebernüş Kireçci: Niye? Tek tek sıradan gidelim bunlara 100 bin TL’niz oldu 1 tane dükkan aldınız.

Bekir Cesur: O dükkanla kiramı ödedim para kazandım ve evimin gereçlerine bakıyorum veya kirada oturuyorum onun ihtiyaçlarını karşılıyorum. Hayatımı devam ettirebiliyorum. Ev bana o imkanları sağlamaz. 250 bin TL’de evimi 2+1 dedim, 1 tane dükkan; aynı şekilde hayat kalitemi genişletiyorum. Ailemi rahatlatıyorum. Dükkanımı da 2’ye katlıyorum. Üçüncüsünde de biraz daha hayat kalitemi arttırıyorum. Ticaretimi de arttırıyorum. 1 milyon TL’de artık yatırımcı oluyorum.

Tebernüş Kireçci: Siz parayı çok kolay harcıyorsunuz.

Bekir Cesur: Bu ülkede para harcanır. Önümüz açık çok şükür büyüklerimiz başkanlarımız hükümet çok iyi işler yapıyor.

Tebernüş Kireçci: Peki kısa bir reklam arası verelim sonra kaldığımız yerden devam edelim. Sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programında kısa bir reklam arasından sonra tekrar bir araya geleceğiz.

Tebernüş Kireçci: Sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programında konuğumuz Bekir Cesur’la kaldığımız yerden devam ediyoruz. 1 milyon TL’yi harcadık. Şimdi gelelim portföy oluşturmaya. Peki bu portföyde hiç arsa ve araziye yer bırakmaz mıydınız?

Bekir Cesur: Bırakılabilinir evet.

Tebernüş Kireçci: peki ne alınabilinirdi? Ne alırdınız?

Bekir Cesur: Bölge olarak; bu havaalanıyla beraber Silivri biliyorsunuz revaçta o bölgeden mesela bir arsa alınabilinirdi. Bir 10 yıllık 15 yıllık yatırım amaçlı alınabilinirdi. 15 yıl sonra geri dönüşümü gayet iyi olurdu. Çünkü arsanın alternatifi yok biliyorsunuz. Arsa imalatta da biraz sıkıntılarımız var. Gerçi bu kentsel dönüşüm projeleriyle bunlar çözülecek inşallah ama arsa mantıklı bir yatırım bence de.

Tebernüş Kireçci: Peki arazi düşünür müydünüz?

Bekir Cesur: Arazi; yaşımız genç olduğu için diyelim anlık ticaretleri seviyoruz, uzun vadeli değil de anında görmek istiyoruz. Zaten çağın hastalığı o. Her şey çabuk olsun her şey çabuk tüketilsin. Katma değer oluşsun para piyasa dönsün insanlar faydalansın istihdam olsun herkes kazansın yani.

Tebernüş Kireçci: Peki bir atasözü var; bağ babadan zeytin dededen kalma derler. Bunu biraz arsa ve araziye uyarlayacak olursak arsa çocuklar için alınır, babadan kalmadır, arazi dededen kalmadır, makbul olanı bu. Ama tabii pazarın trendleri değişiyor. Makro ekonomi koşulları değişiyor, istikrar değişiyor. Bu dönemlerde müthiş fırsatlar ortaya çıkıyor. Esenyurt bunun en güzel örneklerinden bir tanesi. 1999’da 2000’de 2001’de 2002’de 2003’te 1 milyon dolar 2 milyon dolar cebinize koysaydınız. Bugünkü proje olan alanların tamamını toplardınız. Arsa arazi alanlarına gülüyorlardı, o yıllarda.

Bekir Cesur: Aynen öyle, ne işim var oralarda diyorlardı ama bugün metropol oldu. Çok büyük iş merkezleri binalar, sosyal tesisleri olan. İstanbul büyüyor, Türkiye büyüyor. Bırakın İstanbul’u Türkiye genişliyor ekonomisi büyüyor. Sürekli ihtiyaç tüketim.

Tebernüş Kireçci: Zaten kitapta böyle söylüyor. Bir şehir hangi tarafa gelişiyorsa hangi yöne gelişiyorsa oradan arsa ve arazi yatırımı yapmak; arsa ve araziyi ayırmıyor, arsa ve arazi yatırımı yapmak. Eğer bir şehir birden fazla yöne gelişiyorsa bu durumda en hızlı gelişen yönü tercih etmek gerekiyor. Ayrıca yatırım için ulaşım yatırımları, alt yapı yatırımları, hastane ve kampus yatırımları da takip edilmesi gerekiyor. Uzun yıllar geriye dönüp baktığımız zaman uzun yıllar ortalamasını aldığımız zamanda bizim kitap sadece doğrulanıyor, başka bir şey çıkmıyor.

Bekir Cesur: Uygulamada bunların doğru olabildiğini görüyorsunuz, dediğiniz gibi. Esenyurt 10 sene evvel hiçbir şey yoktu. Yatırımcılar şu an gayet iyi kar ettiler o işlerden.

Tebernüş Kireçci: Peki, az önce bir hastaneden bahsettiğiniz Yeşil Vadi’de, o hastane ne hastanesi?

Bekir Cesur: O hastane hem o bölgeyle alakalı hem de oradaki engellilerin ani müdahale nedir, şeker hastası biri şekerini ölçtürmek için çıkıp başka bir yer değil orada şekerini ölçtürmek, bir hizmet alabilmek için, bağlanabilmesi için bir ünite olur. Çünkü baya aile sayısı olacak. 2 bin 500 aileyi orada barındıracaksınız. 3’le çarpsanız 7 bin 500 kişi hem bölgede de yerleşim olduğu için böyle bir poliklinik hastane ihtiyacı var.

Tebernüş Kireçci: Özel mi olacak devlet hastanesi mi?

Bekir Cesur: Özel olacak.

Tebernüş Kireçci: Siz mi yaptıracaksınız?

Bekir Cesur: Biz yaptıracağız. İşletme devredilebilir yani öyle bir planımız var.

Tebernüş Kireçci: Peki mülkiyeti kimin olacak, sizin mi belediyenin mi?

Bekir Cesur: Mülkiyeti bizim olacak. Ama ona ilave ek tesisler belediye eklemek isterse ekleyebiliriz. İmkanlarımız geniş, biliyorsunuz Uluhan Grup güçlü bir firma. Sorun yok yani her şey yapılabilinir.

Tebernüş Kireçci: Proje tamamıyla o zaman flexable?

Bekir Cesur: Evet flexable, esnek o anki şartlarla beraber daha geliştirilebilinecek bir proje üretiyoruz.

Tebernüş Kireçci: Yatak kapasitesi falan belli mi?

Belli Cesur: Hayır onlar belli değil henüz.

Tebernüş Kireçci: Takriben 200-300 -500?

Bekir Cesur: 200 civarında düşünüyoruz.

Tebernüş Kireçci: Hastane çevresine çok fazla değer katıyor. Özellikle ticari alanlar çok fazla değer katıyor. Biz bunu en son Pendik Gözdağı’nda gördük. İnanılmaz bir katkı sağladı. Yine Halkalı’da Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi iyi potansiyel taşıyor. Ama hala dükkanlar açılmadı. Dumankaya yapacak o dükkanları da. Mehmet Akif Kalp ve Göğüs Hastalıkları Hastanesi son bir yılda orada ciddi bir potansiyel oluştu. Halkalı’da ciddi bir potansiyel oluştu.

Bekir Cesur: İnsan hastanenin olduğu bölgede rahat ediyor. Diyor ki hastanem burada alışveriş merkezim burada. Biz belki şeyden alıştık. Biliyorsunuz Acunkent Esenyurt Devlet Hastanesi’nin hemen arkasında, Babil Kuleleri karşısında. Demek ki biz hastane bölgelerinde yatırım yapmayı seviyoruz.

Tebernüş Kireçci: Peki buradan bu sonuç çıkar gibi oluyor. Peki hastanenin karşısında olmak, yakınında olmak satın alma ve kiralama açısından bir şey getiriyor mu? Hissettiniz mi bunu, kiralamayı hissedemezsiniz ama satın almayı…

Bekir Cesur: Satın alma tabii çok yaptırımı yüksek bir rol oynuyor. Yani diyorsun ki hastane burası. İnsanlar önce güvenlik, hastane, ulaşım bunlara bakıyor. Siz daha iyi biliyorsunuz, dünyanın projelerini geziyorsunuz…

Tebernüş Kireçci: Ben geziyorum da izleyiciler sizden duysun. Havadan, karadan, denizden her taraftan gezmek boş bırakmamak gerekiyor. Peki müşterilerinizin yüzde kaçı sağlıkçılar, hemşire doktor veya diğer sağlık çalışanları?

Bekir Cesur: Yüzde 30’u, bölündüğünde sağlık sektöründen gelenlerde var, emekliler var, baya çok yani bizi biliyorsunuz.

Tebernüş Kireçci: O Esenyurt Devlet Hastanesi yakın olduğu için sizi tercih eden oranı sormak istedim.

Bekir Cesur: Onun tam detaylarını pazarlama biliyor. Analitiğini yapmadım ben kimlerden geliyor ama baya bir sağlıkçı müşterimiz var o bölgede.

Tebernüş Kireçci: Gelelim kentsel dönüşüm konusuna, ne düşünüyorsunuz kentsel dönüşümle ilgili beklenti var mı? Grup ve şirket olarak burada aktif oyuncu olacak mısınız? Yoksa seyirci mi olacaksınız?

Bekir Cesur: Tabii ki hizmettir. Kentsel dönüşüm projesi biliyorsunuz Zeytinburnu’nda başladı bir de karşıda Fikirtepe’de başladı. Oradaki projelere sıcak bakıyoruz, yapabiliriz. İrtibatlarımız da var.

Tebernüş Kireçci: Hiç yapacak gibi görünmüyorsunuz, gayet sakin, yapacak şirketlerde yapacak yöneticilerde biraz heyecan olur.

Bekir Cesur: Heyecan olur, bazı talepleri fazla olduğu için insanların. Yani insanların biraz ayakları yere basması lazım. Talepler fazla cüretkar olduğu zaman bize geri adım attırıyor.

Tebernüş Kireçci: Peki son bir soru 2012’de piyasayı nasıl görüyorsunuz? Ön görünüz ne?

Bekir Cesur: 2012’de bu ivme devam edecek, bu rüzgar, hali hazırdaki rüzgar devam edecek. Herhangi bir sorun, bir şeyle karşılaşacağımızı zannetmiyorum. Aynen bu şekilde gider.

Tebernüş Kireçci: Bizim kriz gözlemleme de, piyasayı gözlemlemede kullandığımız 3 tane rasyo var. Bir tanesi konut kredisi bakiye artışları, bir tanesi ödenmeyen konut kredileri bu krizi gösterir ödenmeyen konut kredileri, üçüncüsü konut satışları, konut kredisi bakiye artışlarına baktığımız zaman korkunç bir yavaşlama var, yılın son çeyreğinde özellikle bunu çok fazla teyit etmiyor. Peki sizin 2012’ye yönelik beklentimiz iyi olacak derken kaynağınız nedir?

Bekir Cesur: Kaynağımız işte kendi müşterilerimizden pay alıyoruz. Bizim ödemelerimizde hiçbir sıkıntımız yok yani, gerçi finansımız da güçlü. Talep var yani şu anda arz da var talepte var. Şu anda her şey yolunda Tebernüş Bey.

Tebernüş Kireçci: Peki yabancıların mülk edinme yasasını nasıl görüyorsunuz? Biraz daha vaktimiz kalmışken…

Bekir Cesur: Yabancıların mülk edinme yasası ekonomi açısından gayet menfaatimize uygun bir durumdur. Nihayetinde o mallar Türkiye’de kalacak o para Türkiye’de kalacak. Yani Türk insanı kazanacak bu işten, iyi olur diye düşünüyorum, Allah hayırlısınız versin.

Tebernüş Kireçci: Peki, talep var mı yabacılardan?

Bekir Cesur: Var

Tebernüş Kireçci: Hangi ülkelerden, nasıl talep geliyor?

Bekir Cesur: Ortadoğu ülkelerinden geliyor. Bir proje alabilsek gibisinden. Nasıl bazen Türk insanı Avrupa’yı model olarak alabiliyor. Avrupa’da hayat şöyle, yaşam böyle. Ortadoğu ülkelerine de Türkiye bir modeldir. Nihayetinde onlarında gözü Türkiye’de. Türkiye bir cennet. 4 mevsim yaşayabiliyorsun. İmkanları var. Modern hayat yaşıyorsun. Serbestlik var, özgürlük var. Yani Ortadoğu insanı için Türkiye bir fırsat.

Tebernüş Kireçci: Peki bize ayrılan sürenin sonuna geldik.

Bekir Cesur: Çok keyifliydi teşekkür ederim.

Tebernüş Kireçci: Rica ederim. Sevgili izleyiciler Türkiye ekranlarının tek günlük emlak programında bugünkü konuğumuz Uluhan Yönetim Kurulu Üyesi Bekir Cesur’du. Yarın yeni bir konu ve konukla kaldığımız yerden devam edeceğiz. İyi günler efendim.kişi Facebook'ta beğendi
10219 kişi bu videoyu izledi
10219 kez izlendi
vialand iletişim video , yalin evler video , batisehir videolari , istanbul başakşehir video , emlakdr video ant yapı , emlak kulisi emre maraşlı video , inşaat videoları indir , aybars video ,
Şuanda 27 kişi toplam 2.866 video'nun keyfini çıkarıyor.
emlakkulisi.TV: