Antalya Kemer Beldibi Denizi Nasıl?(En iyi çözüm)

Beldibi plajları Mavi bayrağa sahip Beldibi plajı’nda güneşlenebilir, berrak denizin tadını çıkarabilir ve başta deniz paraşütü olmak üzere çeşitli su sporları imkanlarından yararlanabilirsiniz. Beldibi‘nin yaklaşık 5 km.lik güzel ve oldukça uzun bir kumsalı bulunmakta, denize sıfır otellerin ise kendi plajları mevcut.

 • Antalya ile Kemer merkezi arasında, Antalya’dan 22 km. mesafede bulunan Beldibi, muhteşem doğal güzellikleri, yaklaşık 5 km.lik kumsalı, plajı, masmavi denizi, kaliteli otelleri ve tatil merkezleri ile Antalya Kemer’in en popüler tatil beldelerinden birisi konumunda. Video Tur Beldibi’nde Gezilecek Yerler, Aktiviteler

Kemer denizi sığ mı?

Geri kalan kısmı ince kumludur. Genellikle dalgasız olan denizi sadece öğle saatlerinde dalgalıdır. Sığ denizi ve ince kumlu sahil şeridi çocukların vakit geçirebilecekleri bir alan oluşturmuştur. Ayrıca sahil, caretta carettaların yumurtladığı bir alana da sahiptir.

Tekirova denizi derin mi?

Antalya ve derin olmayan deniz: Phaselis, Tekirova, Türkiye – Tripadvisor.

Kemerin denizi kum mu?

Şehir merkezinden yürüyerek 10 dakikada buraya ulaşabilirsiniz. Çam ve palmiye ağaçları arasındaki ince kumlu plajın uzunluğu 300 metre ve mavi bayraklı. Kafe, lokanta, market gibi imkânlar da bulunan plaj, hilal biçiminde. Altın sarısı kumsalı, berrak denizi ve şehre yakınlığıyla Kemer’in en popüler plajlarından biri.

Kemer’de Hangi plaj?

Kemer Tatiline Gideceklere Plaj Rehberi

 • Beldibi Halk Plajı
 • Kleopatra Koyu.
 • Göynük Halk Plajı
 • Çıralı Plajı
 • Kemer Merkez Batı Halk Plajı
 • Phaselis Koyu.
 • Boncuk Koyu.
 • Alacasu Cennet Koyu Plajı
You might be interested:  Izmir Den Çanakkaleye Nasıl Gidilir?(Mükemmel cevap)

Kemer’de en güzel deniz nerede?

Kemer merkezde, Kemer yat marinasının arka tarafında hilal biçiminde bir koyda yer alan Ayışığı plajı, altın sarısı kumsalı ve berrak denizi ile Kemer ‘in en güzel plajlarından birisi konumunda.

Antalya sığ deniz nerede?

Patara Plajı Yukarıdan Bakış12 kilometre uzunluğu ile Antalya ‘nın en uzun plajı olarak bilinen Patara Plajı, Kaş ilçesinin Gelemiş Mahallesi üzerinde, Patara Antik Kenti’nin yakınlarında yer almaktadır. Sığ denize sahip olmakla birlikte sahil şeridi incecik kumlar ile kaplıdır.

Tekirovanın denizi nasıl?

Tekirovanın en güzel denizi, temiz, berrak,aksamüstü dalgalanmalar oluyor ama rahatsız edici değil.Özellikle sahilin bittigi yerdeki kayaların oldugu bölgedeki denizin rengine hayran kalmamak mümkün değil. Tesis Tekirova sahilinin en batı kesiminde ve uçta olduğu için denizi ve sahili daha sakin ve temiz.

Antalya Kaş denizi nasıl?

Kaş ‘ın denizi kum yerine ufak, açık renkli çakıllardan oluştuğu icin, denizi çok berrak ve canlı bir turkuaz renge sahip. Çakıl taşlarında daha rahat yürümek için deniz ayakkabısı ve denizin berraklığının tadını çıkarmak için gözlük ve şnorkelinizi yanınıza almayı unutmamalısınız. Kaş ‘ın denizi hafif serin bir deniz.

Side nin denizi nasıl?

Side Halk Plajı Aileler ve iyi derecede yüzme bilmeyenler için de son derece uygun olan plajın sahilini ince tanecikli kumlar oluşturmaktadır. Oldukça geniş bir sahile sahip olan plaja ait deniz ise sığ ve berraktır.

Kuşadası nın denizi nasıl?

Mavi bayraklı denizi dalgasız, berrak ve sığdır. Plajda su sporları, plaj voleybolu oynayarak gününüzü sporla taçlandırabilirsiniz. Halk Plajı olan Kuştur Plajı’nda giriş ücreti alınmadığı için hafta sonları kalabalık oluyor.

Antalya Kumluca denizi nasıl?

Kumluca ‘nın yüz ölçümü en geniş olan koyudur. Tamamen yüksek kayalıklar ile çevrelenmiştir. Kayalıkların üzerine ise Akdeniz’in kızıl çam ağaçları hakimdir. Plaj zemini tamamen ince kumludur, denizi genellikle dalgasızdır ve sığ değildir.

You might be interested:  Izmir Kokoreç Nasıl Olur?(Doğru cevap)

Antalya Belek Boğazkent denizi nasıl?

Deniz tam kıyısında kum olmasına rağmen plaj bölgesi çoğunlukla çakıl ile kaplıdır. Bu nedenle bölgeye giderken mutlaka uygun plaj terliği tercih etmelisiniz. 2015 yılından bu yana mavi bayrak ödülüne sahip olan plaj sahil kenarında yazlık evler ve bazı apartlar yer alır.

Demrede nerede denize girilir?

Demre ‘nin en güzel sahillerinde masmavi denizin keyfini çıkarırken mükemmel bir konaklama deneyimi yaşayacağınız otellere Demre Otelleri sayfamızı inceleyerek karar verebilirsiniz.

 • Taşdibi Plajı
 • Sülüklü Plajı
 • Çayağzı Plajı
 • Beymelek Sahili.
 • Çağıllı Plajı
 • Demre Beachleri.
 • Şeytan Beach.
 • Andriake Beach Club Hotel.

Kemerde ne zaman denize girilir?

İklim özellikleri sayesinde Kemer ‘de tatil sezonu erkenden açılır ve geç kapanır. Yılın sekiz ayı denize girilebilen ilçede deniz suyu sıcaklığı kışın 10-12 derece iken yazın 28 dereceye kadar çıkmaktadır. Kemer ‘de nisan ayından kasım ayına kadar denize rahatlıkla girebilirsiniz.

Kemer Denizi nerede?

Kemer ‘in mavi bayraklı plajlarından biri olan Göynük Halk Plajı, Antalya şehir merkezine 40, Kemer ilçe merkezine ise 10 km mesafede yer alıyor. Doğal bir yapıya sahip olan plaj yeterince genişlikte ve plajın hemen arkası ağaçlık alanlardan oluşuyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *