Izmir Balık Nerede Tutulur?(EN iyi 5 ipucu)

Sakızağacı İskelesi: Sargoz, karagöz, kefal, orfoz, granyöz, mığrı, hanos ve kaya levreği. Çıfıt Adası: Hanos, mığrı, karagöz, sargoz, levrek, lambuka ve Akdeniz turnası Karakoç Deresi: Kefal ve levrek. Seferihisar Azmak: Kefal, çipura, lidaki, sargoz, mırmır, isparoz, mığrı ve hanos, karagöz.

 • Nerede balık tutacağınızı bilmek çok önemlidir. İzmir’in Urla ilçesi, balık avlamak için oldukça verimli bir bölgedir. 1. Urla’da Ne Zaman Balık Avlanır? Balık avlamak, hem profesyonel bir iş hem de popüler bir hobidir. Urla balık avı için oldukça uygun bir ilçedir.

Izmir’de en çok balık nerede tutulur?

Ege’nin birçok balık çeşidinin yakalandığı İzmir Körfezi, bereketiyle de Türk balıkçılık sektörünün ve amatör balıkçıların gözdesi konumunda bulunuyor. İzmir kıyılarını balıkçılık için düzenlemek gerekirse, Çiğli – Güzelbahçe arası, “İç Körfez”, Karaburun – Foça arası da “Dış Körfez” olarak ayrılıyor.

Foçada balık nerede tutulur?

Foça ‘da Kıyıdan Levrek Avı Balık meraları olarak Foça balık tutkunlarının tavsiyeleri Foça ‘da kıyı balıkçılığı için uygun görülen yerler; levrek yatağı olarak eski Foça 5 kapılar bölgesi en uygun kıyı balıkçılığı alanı oluşturmaktadır.

Izmirde hangi balıklar var?

Kefal, çipura, levrek, sinarit, fangiri, sardalye, hamsi, dil balığı, mercan, mırmır, ısparoz, palamut, istavrit, karagöz, uskumru, kupes ve tirsi ama ille de barbun… Nerede balık varsa İzmir Körfezi’nde zaten vardır ve fazlasıyla vardır.

You might be interested:  Izmir 3. Aile Mahkemesi Nerede?(Çözünme)

Balık nerede tutulur?

Oltanızı Alın Yola Koyulun: İstanbul’da Balık Tutabileceğiniz 7

 • Öncelik hep onun: Galata Köprüsü
 • Arnavutköy’e doğru uzanalım: Akıntıburnu.
 • Kız Kulesi’ni seyrederek: Sarayburnu.
 • Herkes burada: Kuzguncuk – Kuleli arası
 • Daha sakin bir tercih arayanlara: Kireçburnu – Yeniköy hattı
 • Tam bir tatil olur: Dragos.

Izmir kıyıdan balık nerede tutulur?

Sakızağacı İskelesi: Sargoz, karagöz, kefal, orfoz, granyöz, mığrı, hanos ve kaya levreği. Çıfıt Adası: Hanos, mığrı, karagöz, sargoz, levrek, lambuka ve Akdeniz turnası Karakoç Deresi: Kefal ve levrek. Seferihisar Azmak: Kefal, çipura, lidaki, sargoz, mırmır, isparoz, mığrı ve hanos, karagöz.

Egede nerede balık tutulur?

Balık Tutmayı Sevenler İçin En İyi 10 Ege Rotası

 • 1.1 Çeşme Balık Avı Meraları
 • 1.2 Mordoğan Balık Avı
 • 1.3 Aliağa Balık Meraları
 • 1.4 Dikili Balık Avı Meraları
 • 1.5 Bademli Balık Avı
 • 1.6 Güzelbahçe Balık Avı Meraları
 • 1.7 Kösedere Balık Avı Meraları
 • 1.8 Muğla Körfez Ve Koyları

Yeni Foçada balık nerede yenir?

Lezzetli ve Taze Balıklar:Fokai Balık Restaurant Özellikle, midye, kalamar ve ıstakoz, Foça balık restoranlarının en meşhur lezzetleri arasında yer almaktadır. Eski Foça mevkiinde Atatürk Mahallesi’nde yer alan Fokai Balık Restoran; taze balıklarının yanı sıra lezzetli mezeleri ile de ünlüdür.

Kasım ayında balık tutulur mu?

Bu ay balık bolluğu açısından oldukça bereketli bir aydır. Kasım ayında uskumru, lüfer, hamsi ve barbun çok lezzetlidir. Mercan ve levrek de tüketilebilir. Kasım ve aralık lüferin en lezzetli zamanıdır.

Kefal kaç kg olur?

Eskiden 17- 18 inci kefali 1 kilo gelirken, şimdilerde ise 7-8 balığın ağırlığı bir kiloya ulaşıyor.

Izmir’de tuzla var mı?

Tuzla 38.488510 enlem ve 26.939615 boylamda yer almaktadır. Çiğli ilçesine bağlıdır. Tuzla haritası İzmir ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Tuzla GPS koordinatları 38° 29´ 18.6360″ ve 26° 56´ 22.6140″.

You might be interested:  Medicana Izmir Hastanesi Nerede?

Urlada hangi balıklar var?

Örneğin Urla’da karagöz, mırmır, çupra, isparoz, barbun, levrek, sarpa avlayabilirsiniz.

Boru kurdu ne demek?

Boru Kurdu ‘nun salgıladığı fosfor maddesi sebebi ile özellikle gece ve derin sularda dip avcılığı için mükemmel bir canlı yemdir. Boru Kurdu denmesinin sebebi ise; yumuşaksı yapıya sahip boru şeklindeki yuvasında yaşamını sürdürmesidir.

Balık kıyıya ne zaman gelir?

Birçok balığın aslında en ideal saatleri; sabah suyu için gün doğmadan 1 saat öncesinden, doğduktan bir saat sonrasına kadar iken; akşam suyu için gün batmadan, 1 saat öncesinden hava karardıktan 1 saat sonrasına kadardır.

Bogazda hangi balık tutulur?

Boğazda en çok kullanılan avlanma noktaları: -Boğaz hattında çoğunlukla kıraça, izmarit ve gümüş çıkar. Lakin kışın çinekop, palamut, lüfer oltaları yoklar. -Adalar civarı en güzelidir; zira vatoz, köpek balığı gibi seçenekleri de sunar.

Istanbulda en çok balık nerede tutulur?

Bebek sahili ve özellikle Akıntıburnu İstanbul Boğazı’nın dönüş noktasında yer almaktadır. Bu nedenle balık miktarı fazla olan bu bölgede 12 ay boyunca istavrit tutulabilir. Ayrıca Eylül ve Kasım ayları arasında lüfer ve çinekop avı yapmak da mümkündür.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *