Izmir Buca Gölete Nasıl Gidilir?(EN iyi 5 ipucu)

  • Buca Göleti’ne Nasıl Gidilir? Buca Göleti’ne motorlu araçlarla D550 ve İzmir Çevre Yolu/O-30/E881 üzerinden ulaşmak mümkündür. Wadi Rum şehrinde bir çok konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Buca Gölet ücretli mi?

Buca Gölet Giriş Ücreti Buca Gölet Reakrasyon Alanı’na Giriş ÜCRETSİZDİR.

Buca gölete hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Buca Gölet Tesisleri yakınından geçiyor: 466, 515.

Buca Gölette neler var?

İçerisinde 300 kişilik Göl Restoran,600 kişilik Göl Salonu Seyir Cafe, Mangal alanı,Şarküteri, Amfitiyatro, Piknik Alanı, Ada Cafe&Pub, Seyir Terasları, Çocuk Oyun Parkları, Market, Bebek Bakım Odası, Mescid ve Otopark yer almaktadır.

Buca Gölet hangi mahallede?

Buca Gölet Alanı 38.347660 enlem ve 27.238731 boylamda yer almaktadır. Semt/ Mahalle olarak Cumhuriyet Mh. ve Buca ilçesine bağlıdır.

Buca Gölet giriş ücreti ne kadar?

Muhteşem bir gölet ve doğa manzarası sunan Buca Gölet, yılın her mevsimi ve her zaman ziyarete açıktır. Giriş için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. İlçe merkezine yaklaşık 16 km uzaklıkta bulunan Şirinyer Sevgi Yolu, Buca ‘nın Şirinyer Mahallesi’nde bulunmaktadır.

Buca Gölet doğal mı?

Buca Gölet, Türkiye’nin İzmir ilinin Buca ilçesinde bulunan bir parktır. Toplam 167.000 m2 alana sahiptir. Mart 1999’da hizmete girdi. İçerisinde 30.000 m2‘lik yapay bir gölet, amfitiyatro, kafeterya ve restoran bulunmaktadır.

Buca kaynaklara hangi otobüs gidiyor?

Bu Otobüs hatları Buca Kaynaklar Mezarlığı yakınından geçiyor: 304, 470, 490, 515, 878.

You might be interested:  Izmir Istanbul Nasıl Gidilir?

Izmir buca gölette mangal yapılıyor mu?

Daha önce 2 bin 500 metrekarelik alanda konumlanan mangal alanını, Gölet alanı içinde atıl durumdaki 9 bin metrekarelik alana taşıyan Buca Belediyesi, içerisinde 160 adet şemsiyeli piknik masası, 16 adet barbekülü kamelya, market, lavabo ve çocuk oyun parkı bulunan yeni mangal alanını İzmirlilerin kullanımına açtı.

Alleben Göleti kapalı mı?

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Gaziantep Hayvanat Bahçesi, Burç Ormanı, Erikçe Ormanı, Alleben Göleti, Nizip Karpuzatan Tesisimiz Gaziantep Valiliği kararıyla 01.09.2021 tarihine kadar ziyarete kapatılmıştır.” denildi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *